Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

"Lunatykowanie" niemowlęcia?

Data utworzenia : 2015-05-20 09:48 | Ostatni komentarz 2015-06-03 09:22

Didisia

4683 Odsłony
10 Komentarze

Dzień dobry! Nie wiem czy stuację, którą opiszę, odpowiednio nazwałam.. Mój synek - 8miesięcy, od paru nocy wykazuje dziwną aktywność. Otóż podczas snu ( oczka zamknięte, nie ma z nim kontaktu) zrywa się na czworaczki i się buja w przód, w tył (ten okres ma już za sobą, gdyż pięknie raczkuje w ciągu dnia), bądź klęczy przy barierce łóżeczka i mruczy. Jak go kładę na plecki to od razu jest spokojny. Czy to jest jakiś rodzaj lunatykowania? Koleżanka też mi wspomniała, że to mogą być objawy padaczkowe- czy to prwda? Ostatnio nie ma w ciągu dnia nowych bodźców, ale jest bardzo rozdrażniony, gdyż idą mu góre jedynki. Czy tomoże mieć wpływ na taki, niespokojny sen?

2015-06-03 09:22

Dobrze, że wszystko się wyjaśniło

2015-06-03 08:52

No… ale nastraszył mie bardzo..

2015-06-02 20:36

Oj bidulek. Nie umiał się ułożyć.

2015-06-02 09:07

Chyba stuacja sięmsama wyjaśniła.. otóż mały postępował w ten sposób, gdyż zaczął podczas snu przewracać się na brzuszek, ale nie potrafił poprawnej pozycji przjąć, nosek wciskał w materac, oddychało mu się ciężko. Odkąd nauczył się porządnie spać na brzuszku to już nie ma tych dziwnych epizodów :-)

2015-06-02 00:13

Hmh a takie zachowanie często się powtarza? I tylko w nocy? Czy w dzień podczas snu też?

2015-05-26 08:29

Didisia i bardzo się ciesze , że nie pasują objawy;) Mam nadzieję, że to tylko sen tak maluszek przeżywa:) Trzymajcie się ciepło:)

2015-05-23 11:36

Dziękuję za odpowiedź! Do neurologa możemy udać się za 2 miesiące dopiero prywatnie^, ze wzzględu na kolejkę. Będę do tego czasu synka obserwowac. Perpetua poczytłam o tym co podsunęłaś i opis objawów całkowicie nie ^pasuje do zachowań Tobisia, ale dziękuję!

2015-05-22 19:09

Dobry wieczór. Ośmiomiesięczne niemowlę jest już na etapie poznawania świata i przyjmowania wielu bodźców z otoczenia przez cały dzień. Nie wykluczone, że może w ten sposób przeżywać wydarzenia, z którymi miał kontakt. Zachowanie w czasie snu może być wyrazem tego, co mu się śni. Nie spotkałam się z tak wczesnym objawem lunatykowania ale tego też nie można wykluczyć. Nie wiązałabym jego zachowania z napadami padaczkowymi. Gdyby tak było, coś niepokoiłoby w ciągu dnia. Nie mniej, jeżeli to się zdarza co noc zasięgnęłaby porady neurologa. Lekarz przeprowadzi badanie neurologiczne i będzie wiadomo czy nie ma jakichś dysfunkcji. Najprawdopodobniej coś śni ale neurolog może mieć większe doświadczenie w tej kwestii i łatwiej mu będzie wykluczyć patologię. Pozdrawiam