Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Silna reakcja alergiczna

Data utworzenia : 2015-05-16 23:06 | Ostatni komentarz 2015-05-19 20:29

annawianna

2029 Odsłony
7 Komentarze

Bardzo proszę o radę i z góry przepraszam jeżeli podobny wątek już istnieje ale nie mogłam znaleźć odpowiedzi na pytanie co zrobić w przypadku silnej reakcji alergicznej u 9 miesięcznego dziecka. Wybraliśmy się dziś w odwiedziny do kuzyna i po południu chcieliśmy zaczerpnąć świeżego powietrza spacerując po parku. Po kilku minutach mój synek zaczął być marudny , płakał i złościł się więc na początku myślałam że nie chce siedzieć we wózku i nosiłam go na rękach, ale po chwili zauważyłam że ma silny katar który nie jest spowodowany tym że płacze ale najwyraźniej coś go uczula. Zanim zdążyliśmy wyjść z parku oczy miał przekrwione,na powiekach i pod oczami zrobiły mu się czerwono fioletowe plamy, podobnie jak na policzkach i pod noskiem. Bardzo przestraszyłam się tej sytuacji ponieważ do tej pory nie miał żadnych objawów alergii pomimo iż bardzo często spaceruję z nim po parku w moim mieście. Jak zachować się w takiej sytuacji?. Czy powinnam teraz niezwłocznie wykonać mu testy na alergię? Boję się że sytuacja może się powtórzyć a to jego zachowanie dziś pokazało mi że bardzo musiało go to męczyć lub swędzieć. Czy w sytuacji tak silnej alergii na jakieś pyłki powinnam mieć zawsze jakiś lek ( przepisany przez lekarza) przy sobie? Bardzo proszę o radę, i dołączam zdjęcie które dziś zrobiłam.

2015-05-19 20:29

Bardzo dziękuję za rady, na pewno umówię się do alergologa a do tego czasu będę bacznie obserwować synka i poproszę lekarza o leki które będę mogła użyć w awaryjnej sytuacji. Myślę że pani doktor ma rację z reakcją krzyżową ponieważ do tej pory u siebie w mieście spaceruję codziennie z synkiem ( również po parku i ogródkach działkowych) i nigdy nie dochodziło do żadnych objawów alergii. Zastanawiam się też czy wpływ na to nie miało zanieczyszczenie powietrza ponieważ do tej reakcji doszło w krakowskim parku a nie od dziś wiadomo że Kraków jest zanieczyszczonym miastem. Ja od tamtej pory prowadzę notes w którym zapisuję reakcje synka w danym miesiącu i idąc na spacer obserwuję jakie drzewa, krzewy mijamy po drodze - może uda mi się wyłapać co najbardziej niekorzystnie na niego wpływa.

2015-05-19 20:23

Polecam mieć w domu wapno w syropi i fenistil w kroplach. Zawsze można podać w wyjątkowej sytuacji.

2015-05-19 14:15

Jeśli chodzi o spacer alergika w okresie pylenia to tak jak wcześniej zauważono - najlepsza pogoda to deszcz i zaraz po, najgorsza wiatr bo przenosi pyłki. Podstawą po powrocie jest zmiana ubrań i wypranie tych które były na spacerze oraz przemycie odkrytych części ciała. Polecam wizytę u alergologa, przepisze pewnie zyrtec lub coś podobnego, z całą pewnością wapno nie zaszkodzi - u nas to jest stały repertuar u starszaka, a młodsze mają ketotifen podawany na stałe. Możesz poprosić alergologa lub nawet pediatrę na rejonie o specjalną robioną maść, na receptę kosztuje około 8 złotych, jak zapytasz pediatrę o nią z całą pewnością będzie wiedziała o co chodzi. Ja będziesz chciała to mogę podesłać skład ale to jest taki standard, że w aptekach, mimo że niby jest robiona na zamówienie mają ją na stanie od ręki dostępną. Bardzo pomocna przy wszelkich zmianach skórnych. Jeśli reakcja jest bardzo silna, nie ustępuje i do tego swędzi pewnie trzeba pojechać na dyżur do szpitala - podadzą wapno w kroplówce i pewnie dexaven - to taki standard. U nas takie objawy skórne daje brzoza ale teraz zdaję się że dąb już pyli. W tym roku te pylenia są też trochę przesuniętę ze względu na kiepską zimę. Wejdź sobie na stronkę odetchnijspokojnie.pl i sprawdź swój region.

2015-05-18 22:01

Dobry wieczór. Ma Pani ślicznego synka. Oczywiście, w okresie kwitnienia i pylenia drzew i kwiatów dzieci o skłonności do alergii są narażone na podobne objawy. Dobrym pomysłem jest spacerowanie po parku w godzinach rannych lub późnym popołudniem, wtedy pylenie jest najmniejsze. Także po deszczu. Oczywiście łatwo nie dojdziemy co uczula bo możliwe są także reakcje krzyżowe. Co do testów, to chwilę bym się wstrzymała. Proszę spróbować umówić się do alergologa a do tego czasu poprosić lekarz o receptę na jakiś lek przeciwhistaminowy, który złagodzi objawy uczulenia. Dobrze byłoby mieć w domu także krople do oczu przeciwhistaminowe odpowiednie do wieku dziecka, które też przynoszą ulgę w czasie pieczenia i łzawienia oczu. Alergolog chyba będzie niezbędny. Pozdrawiam

2015-05-18 09:26

Może pylenie? Teraz testy alergiczne moga nie wyjść,bo maluch jeszcze za mały.To co mówisz to typowa reakcja na pyłki. Sama tak miałam,nawet w domu gdy miałam pootwierane okna,dopóki topola nie przestała pylić ja się męczyłam i nie mogłam oddechu załapać.

2015-05-17 20:54

Myślę tak samo jak pypliś tyle że nawet jak mu przejdzie to w następnych latach sytuacja może się powtarzać, najprawdopodobniej będzie to alergia na jakieś pyłki, trawę..... Myślę że lepiej to skonsultować z alergologiem, alergia jest dość męcząca tym bardziej dla takiego maleństwa.

2015-05-17 20:37

może to tylko okresowe musisz sprawdzić co teraz pyli może mu przejdzie jak skończy dana roślina pylić.