Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Zapalenie górnych dróg oddechowych

Data utworzenia : 2015-05-07 18:24 | Ostatni komentarz 2015-05-13 12:14

Justyna2004

2394 Odsłony
11 Komentarze

Drogie mamy mój synek nie dawno chorował na zapalenie górnych dróg oddechowych i dostawał antybiotyk AUGMENTIN. Właściwie jest jeszcze za mały zeby przyjmować taki antybiotyk aledoktor taki przepsał i musiałamgo kupic. A do tego po tym antybiotyku nie chce kupki robić już 2 tydzień i nie wiem czy ja cośzłego w diecie robie czy po tym antybiotyku nie chce robić kupki. Brzuszek ma mięciutki i bączki puszcza często ale kupki nie ma. Jak myślicie zrobić mu lewatwę czy nie.

2015-05-07 21:13

A podajesz dziecku jakis probiotyk? Moj synek przy antybiotyku bral probiotyk i pediatra kazal jeszcze dwa tygodnie po skonczeniu antybiotyku brac probiotyk. Antybiotyk wplywa na uklad jelitowy u takiego dzieciaczka wiec polecam probiotyk u mojego synka super zadzialal i po tygodniu nie mial problemow z brzuszkiem ani z kupkami.

2015-05-07 20:34

Stosowanie antybiotyku z tego co wiem może być przyczyną problemów z późniejszym wyróżnieniem u dziecka. Nie wiem ile twój maluszek ma miesięcy i jak jest karmiony. Na pewno w tym przypadku pomocny będzie probiotyk. Zapewne podawałaś synkowi go w trakcie kuracji antybiotykowej więc nadal bym go podawała, bo to bardzo ważne aby odbudować florę bakteryjną jelit. Jeżeli maluszek zjada już pokarmy stałe, warto zadbać o te bogate w błonnik. Na zaparcia dobre są np. śliwki suszone czy starte jabłuszko. Odpowiednie dopajanie wodą. Osobiście nie stosowałam, ale słyszałam, że na zaparcia pomagają też czopki glicerynowe - nie wiem dokładnie od kiedy można je stosować dlatego najlepiej wcześniej zapytać się lekarza. Wiem, że z nimi trzeba ostrożnie.

2015-05-07 20:05

A synek karmiony wyłącznie piersią czy na mm, a może je juz posiłki stałe? Bo jeśli tylko na mleczku mamy, to kupki nie robić może nawet kilka do kilkunastu dni, bo mleko takie szybko się trawi.