Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Zapalenie górnych dróg oddechowych

Data utworzenia : 2015-05-07 18:24 | Ostatni komentarz 2015-05-13 12:14

Justyna2004

2395 Odsłony
11 Komentarze

Drogie mamy mój synek nie dawno chorował na zapalenie górnych dróg oddechowych i dostawał antybiotyk AUGMENTIN. Właściwie jest jeszcze za mały zeby przyjmować taki antybiotyk aledoktor taki przepsał i musiałamgo kupic. A do tego po tym antybiotyku nie chce kupki robić już 2 tydzień i nie wiem czy ja cośzłego w diecie robie czy po tym antybiotyku nie chce robić kupki. Brzuszek ma mięciutki i bączki puszcza często ale kupki nie ma. Jak myślicie zrobić mu lewatwę czy nie.

2015-05-13 12:14

Ja bym poszła do lekarza żeby antybiotyk zmienił, bo najwyraźniej mu szkodzi. A jak na razie zostaje Ci rumianek i koper włoski.

2015-05-12 20:05

Rumianek możesz podać do picia albo zrobić lewatywkę z rumianku. Zaparza się leciutki rumianek i wpuszcza do pupci taką gruszką,. Efekt jest natychmiastowy , więc trzeba uważac. Podawałabym dodatkowo probiotyki codziennie koniecznie.

2015-05-09 09:03

No ja też wspomniałam o rumianku.I to bardzo czesto powinnaśdziecko podawać. Mój jak parę dni nie robił kupki to była masakra z jej wydaleniem (sory za szczegóły).Może idź do lekarza,albo podaj mu czopek,żeby potem nie było problemu z wypróżnieniem.

2015-05-08 22:27

Dwa tyg bez kupki to długo nawet jeśli dziecko jest karmione piersią. Napisz nam ile dziecko ma wieku. Mysle ze musisz podac mu cos rozluźniającego np. rumianek . A jeśli jest bardzo malutki warto poradzić się pediatry. Moje dziecko miało dwa razy zakazenie ukl moczowego i dwa razy przyjmowalo augumentin i problem był raczej w druga strone mimo ze dostawala lakcid.

2015-05-08 19:42

Mój synek jak miał niecałe 2 latka też brał ten antybiotyk z tym że do niego brał probiotyk i 2 tygodnie po skończeniu antybiotykoterapii brał jeszcze ten probiotyk i problemu nie było z niczym :-D

2015-05-08 10:55

jeżeli chodzi o dobór antybiotyku przez lekarza, to uspokoję Cie że u mnie na oddziale augumentin jak i zinacef podawane są od urodzenia, i nie niosą za sobą powikłań. Kupki przy antybiotyku zazwyczaj są rozluźnione ale każde dziecko jest inne. Dziecko nie musi się wypróżniać codziennie ale dwa tyg to już naprawdę długo, skontaktowałabym się z lekarzem

2015-05-08 09:42

Spróbuj podawać mu przegotowaną wodę do picia, u moich dzieci to zawsze działało. Dodatkowo do antybiotyku pediatra zalecał podawanie probiotyku o nazwie Lakcid, można go podawać nawet małym dzieciom, rozpuszcza się w mleku lub w wodzie. podawałam go dzieciom przy różnych problemach z brzuszkiem, dopóki sytuacja się nie unormowała. Na zrobienie lewatywy ja osobiście bym się nie zdecydowała..

2015-05-08 09:20

Dwa tygodnie nierobienia kupki to bardzo długo.Podawaj mu jakis rumianek często do picia. Jak będzie chciał się wypróżnić to może byc cięzko - płacz,podrażnione jelitka. Wiem bo to przechodziłam,aż się wystarszyłam bo kupka wyszła z krwią