Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Chora mama i pilnowanie dziecka

Data utworzenia : 2015-04-15 09:10 | Ostatni komentarz 2015-05-07 00:35

Patrycja-1995

4274 Odsłony
16 Komentarze

Synek ma 6 miesiecy ja natomiast jestem chora. Czy moge go zarazic ? Do tej pory jeszcze w ogole nie byl chory. Boje sie ze moge go zarazic

2015-05-07 00:35

Donnavito dokladnie przeszlam przez to samo;) mialam okropna grype i zapalenie gornych drog oddechowych i dzieki temu ze karmilam piersia synek nie zarazil sie a przebywal ze mna cale dnie:) Patrycjo tak jak pisza mamy mycie rak jest mega wazne i maseczka na twarz. Ja sobie kupilam w aptece gemini super zel antybakteryjnyhttp://www.aptekagemini.pl/anida-zel-do-rak-antybakteryjny-50ml.html Jest rewelacyjny, rece sie po nim nie kleja i nie smierdza alkoholem tak jak po innych ktore mialam;) dbaj o higiene i w miare mozliwosci wiem ze to trudne ogranicz w miare mozliwosci bliski kontakt z maluszkiem;) zdrowka!

2015-05-06 23:43

Przeszłam okropne przeziębienie jako mama karmiąca, z nosa mi kapało, kaszlałam i kichalam, miałam maseczke ale nie mogłam jej nosic bo ciagle trzeba było wydmuchiwac nos itp. Kichałam i kaszlałam w chusteczki które od razu wyrzucałam, ręce myłam maniakalnie, dziecko się nie zaraziło o dziwo, a karmiłam i nosiłam itp.

2015-04-28 13:33

Ja podczas przezięboenia zażywałam osccillococcinum (po konsultacji). Samo przeziębienie nie wyklucza karmienia, bo wtedy Twój organizm produkuje przeciwciała do walki z wirusami, które z mlekiem przekazujesz dziecu. Więc ono też ma korzyść. Należy pamiętać, że wtedy trzeba więcej pić, bo organizm się chociażby poci.

2015-04-18 23:05

Dokładnie, także przeziębienie nie wyklucza karmienia piersią. Warto wtedy sięgać po domowe sprawdzone sposoby na walkę z przeziębieniem aby szybko je zwalczyć. Jeżeli potrzebne są leki, to zawsze powinno się skonsultować ich przyjmowanie w trakcie karmienia z lekarzem. Są bezpieczne leki które można przyjmować ale o tym już decyduje lekarz.

2015-04-17 22:45

Karmienie piersią w trakcie infekcji uodparnia dziecko serwująca mu zastrzyk przeciwciał.

2015-04-17 22:43

Polecam środek dezynfekcyjny do rąk, który można nabyć w aptece czy drogerii np. Rossman. Na pewno w dużej mierze zmniejszy ryzyko zainfekowane synka, ponieważ przez ręce bardzo łatwo przenieść bakterie i wirusy. Tak jak napisała P. Anna

2015-04-17 22:05

W czasie choroby warto przestrzegać środków ostrożności aby zminimalizować ryzyko zarażenia i tak jak piszą inne mamy zakładać maseczkę (my też mamy taką w domu, można ją kupić w każdej aptece), przestrzegać zasad higieny tj. myć ręce. Wiem że to trudne, ale na czas choroby nie przytulać i nie całować maleństwa czy spać z maleństwem w swoim łóżku. Dobrze też jest często wietrzyć pokoje w których przebywamy. Ja też byłam trochę przeziębiona gdy synek był mniejszy ale go nie zaraziłam na szczęście.

2015-04-17 21:59

Patrycja skoro piszesz, że maluszek się nie daje chorobom, to miejmy nadzieję, że będzie ok :). Zuzanna, trudno nie zbliżać się do dziecka, którym się opiekuje ;). A do maseczek, to ja kiedyś probowałam nosić, ale chyba po 10 minutach dałam sobie spokój - przy zapchanym nosie i kaszlu po prostu miałam wrażenie, że się uduszę i nie dałam rady - to jet może dobre rozwiązanie dla kogoś kto na chwilę musi wejść do pokoju z niemowlakiem, ale na pewno nie dla matki zajmującej się dzieckiem.