Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Dziecko łapie sie za uszy

Data utworzenia : 2015-04-08 17:41 | Ostatni komentarz 2015-05-04 23:27

Patrycja-1995

93270 Odsłony
21 Komentarze

Czy to oznaka jakiegos zapalenia ? Nie wiem jak to odbierac bo to dopiero moje pierwsze dziecko i nie wiem co to oznacza

2015-04-08 21:52

Mój synek też często łapie się za ucho i z tego co zaobserwowałam to robi gdy wychodzi mu ząbek lub jest śpiący - wtedy częściej dotyka ucha, łapie za nie , dotyka głowy , przeciera oczy itd. Zapalenia ucha faktycznie jest bardzo dla dziecka bolesne i najczęściej dzieci są rozdrażnione płaczliwe i mogą mieć podwyższoną temperaturę. Zwróć uwagę czy dziecko nie łapie się za uszy, głowę np po zdjęciu czapki , ja np. kiedy zdejmuję swoją czapkę zawsze się drapię ponieważ strasznie swędzi mnie czoło i kark pomimo iż noszę różne czapki i piorę je w dobrych proszkach - może to taki odruch.

2015-04-08 21:49

Kiedyś naczytałam się że jak dziecko łapie się za uszko to go boli ,ale któregoś dnia zauważyłam że synek tak robi i sprawdzałam gorączkę i czy to może być zapalenie jakieś. Ale wszystko było w porządku doszłam do wniosku że może go swędzi i dlatego ciągnął ucho . Jak by było zapalenie to uszko było by czerwone i raczej by bolało i na pewno nie obyło by się bez płaczu. Radzę obserwować dziecko i w razie nipokojacych oznak iść do lekarza

2015-04-08 21:34

Moim zdaniem, jeśli dziecko nie daje wrażenia, że sprawia mu to ból, to nie ma co go ciągać do lekarza i narażać na masę zarazków w poczekalni, gdzie będą czekali ludzie z kaszlącymi i kichającymi dziećmi, no chyba, że u Was to lepiej wygląda - u nas mimo zapisów na godziny opóźnienie jest czasem po kilkadziesiąt minut, więc moim zdaniem w takiej sytuacji nie warto. Zapalenie ucha jest bardzo bolesne i raczej nie da się go przeoczyć.

2015-04-08 20:32

przyciśnij mu palcami pod uchem i przed jeśli nie zapłacze to raczej nie bolą go uszy, jeśli nie ma gorączki. A łapanie za uszy jest czasem spowodowane tym że ząbki się w dziąsłach przedzierają do wierzchu a to jak ząb rośnie jeszcze w w dziąśle powoduje takie dziwne uczucie drażniące i dziecko łapie i tarmosi uszy bo się mu wydaje że to w uszach. Ja nawet niedawno jak wyrastały mi zęby "mądrości" to miałam takie dziwne uczucie jakby coś w uszach mi było. ale nie zaszkodzi zaglądnąć do lekarza.

2015-04-08 20:13

Patrycja, a w jakim wieku jest dziecko i czy widać po nim, że to sprawia mu ból - jest bardziej marudne, płaczliwe, czy ma podwyższoną temperaturę? Jeśli dziecko zachowuje się normalnie, jest radosne, ma apetyt itd, to może po prostu "odkryło, że ma uszy" i jest nimi zafascynowane. A może nazbierało mu się dużo woskowiny, która go łaskocze i stąd to chwytanie za uszy?