Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Pasożyty

Data utworzenia : 2015-03-20 12:34 | Ostatni komentarz 2015-04-15 20:03

ancyMonek

9392 Odsłony
20 Komentarze

Zacznę dosc kontrowersyjny temat. A mianowicie ..co sadzicie o obecnosci pasożytow w naszym - naszych bliskich organizmie ? Czy uważacie , że powinnismy siebie i dzieci profilaktycznie odrobaczac? Ostatnio dosc intensywnie sledze wypowiedzi ludzi wlasnie na temat pasożytów. Jedni są zdania tego ze wysypki powracajace albo niezanikające to wlasnie " skutek uboczny" pasozytów ..czesty i dlugi kakszel suchy i mokry także ...oslabienie , rozdraznienie ...sedzenie okolic intymnych ..O mój boże się naczytałam i teraz sen z powiek mi ten temat kradnie :) Nie będę kopiowała wypowiedzi wiec podsyłam lekturę http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-pasozytnicze/pasozyty-przewodu-pokarmowego-objawy_39997.html..zapoznajcie sie i powiedzcie co o tym sądzicie ..Badanie kału wykonałam - czysto ..dziś zaniosłam materiał swój po raz 2 i mojego synka ...zobaczymy popołudniu co wykryto ..oddam raz jeszcze swój i pewnie z 2 razy synka ...szukam może dziury w całym ale czy robimy komuś tym krzywdę ?

2015-03-20 16:20

Nie ale dopytałam już o to i chyba się zdecyduje . Badanie z rozmazem ?

2015-03-20 16:11

Badanie krwi na pasożyty robiłaś? może tez warto zrobić ?

2015-03-20 14:49

Judyta no u mnie temat się zaczął jak dowiedziałam się ze brata roczna córka ma glistę... Od tamtej pory ( wiem , że obrzydliwe , przepraszam was) zaczał mnie tyłek swedziec ..nie jakos tak ze musze się podrapac ale niemiłe uczucie ..no i w kale zobaczyłam jakies dziwne coś ..zaniosłam do labolatorium ale nic nie wykryto ..dziś to samo ..zobaczyłam niby to coś i znowu wpakowałam do pojemnika i zaniosłam ...i znowu czysto ... Nawet u kacpra w pampersie zobaczyłam taka jakas niteczkę i szybko w pojemnik i biegiem do labolatorium ..wyniki przyszły kilkanascie min temu i oboje czysci jestesmy ..chce isc jeszcze raz i ze swoim materiałem i z materiałem małego .. Okropne to jest słuchajci ! dbamy o higienę ...żele do rak antybakteryjne na spacerku w domu też antybakteryjne ...piorę bieliznę i posciele w wysokich temp ...a spotkasz jedną taka osobę co choruje i masz z glowy noce ! Co mam o tym myslec ? skoro ja cos niby widziałam i wsadziłam do do pojemnika a w badaniu nic nie wykryło ? urojenie ??

2015-03-20 13:31

Już o tym opowiadałam na ogólnym ale opowiem jeszcze raz... Moja znajoma ma chłopaka i 2 dzieci w wieku 2 i 3 latka. Jej facet ma robale i zamiast iść do lekarza wziął jakieś tabletki od kumpla po których wylądował w szpitalu. Ale to nie wszystko bo zanim wziął te dziwne tabletki chodził z tym robactwem bardzo długo i nie mówię o dniach ani tygodniach... Ale przejdźmy dalej... Mimo że ona się też zarazila i dzieci pewnie też to przychodziła z nimi do mnie. Wiedząc że ma robaki a ja mam dziecko małe w domu... To było w tamtym roku a teraz on znowu robaki ma i nic z tym nie robi... Nawet się przez chwilę przestraszylam bo mój maluch przez 2 miesiące miał kaszel którego nie mogliśmy się pozbyć i już się bałam że się zarazil... Ale na szczęście nie..