Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Pasożyty

Data utworzenia : 2015-03-20 12:34 | Ostatni komentarz 2015-04-15 20:03

ancyMonek

9394 Odsłony
20 Komentarze

Zacznę dosc kontrowersyjny temat. A mianowicie ..co sadzicie o obecnosci pasożytow w naszym - naszych bliskich organizmie ? Czy uważacie , że powinnismy siebie i dzieci profilaktycznie odrobaczac? Ostatnio dosc intensywnie sledze wypowiedzi ludzi wlasnie na temat pasożytów. Jedni są zdania tego ze wysypki powracajace albo niezanikające to wlasnie " skutek uboczny" pasozytów ..czesty i dlugi kakszel suchy i mokry także ...oslabienie , rozdraznienie ...sedzenie okolic intymnych ..O mój boże się naczytałam i teraz sen z powiek mi ten temat kradnie :) Nie będę kopiowała wypowiedzi wiec podsyłam lekturę http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-pasozytnicze/pasozyty-przewodu-pokarmowego-objawy_39997.html..zapoznajcie sie i powiedzcie co o tym sądzicie ..Badanie kału wykonałam - czysto ..dziś zaniosłam materiał swój po raz 2 i mojego synka ...zobaczymy popołudniu co wykryto ..oddam raz jeszcze swój i pewnie z 2 razy synka ...szukam może dziury w całym ale czy robimy komuś tym krzywdę ?

2015-04-15 20:03

Jeśli dziecko posiada dolegliwości, które próbowano zniwelować, a niestety metody nie przynoszą skutku (leki, eliminacja potencjalnych alergenów) jak najbardziej bym się zdecydowała na odrobaczanie o to nie tylko u tej osoby, która wykazuje objawy, ale u wszystkich domowników, łącznie ze zwierzakami. odrobaczanie zrobi mniejszą krzywdę niż pasożyty

2015-03-25 19:56

Przy zakażeniu glistą ludzką i podaniu leku Zentel, nic nie wyjdzie z kałem, bo pasożyty zostają uszkodzone i ulegają samostrawieniu, nie jestem pewna jak jest przy innych lekach, ale wydaje mi się, że podobnie.

2015-03-25 10:09

tak wyjdzie z kupą. ja nic nie zauważyłam ale już się nie drapią. więc jest ok.

2015-03-22 20:38

Pyplis własnie o tym leku myslalam... Pyrantelum ..na recepte ..bym musiała bajkę sprzedac ze mlody się drapie itd ...Ogólnie to nic nam nie jest ...Albo w naszym zwiazku cos sie psuje albo takie docieranie ..ale strasznie się irytujemy ...złoscimy duzo i szybko zaczynamy sie klocic ...czytałam , że wlasnie duzo toksyn ...albo robaki tak wplywaja na czlowieka ale to teraz tak mowie bo sie naczytałam ... Chyba poproszę o receptę i tak dla swojego spokoju sobie zazyjemy ...I co po tym syropie jakby coś w nas siedziało to z kałem wyjdzie ??

2015-03-22 16:24

lewatywa tu nic nie pomoże tylko zaszkodzi bo jelita nie będą same chciały pracować. Badania możesz powtórzyć ale najlepiej w innym laboratorium. I zrobić rozmaz z krwi. Jeśli nie dostaniesz leków na receptę czyli pyrantelym lub zentel lub vermox( tylko takie są dostępne w Polsce ) zawsze można profilaktycznie zastosować płyn doustny przeciwpasozytom Para Herbs. Wpiszcie sobie nazwę w necie to wam wyskoczy opis. Płyn można kupić w aptece.

2015-03-22 15:42

Ja wątpię,że lewatywa by coś pomogła,raczej wcale :) Ziemia okrzemkowa też jest bardzo dobra na pasożyty :)

2015-03-22 12:08

AncyMonek, nam leki na odrabaczanie przepisał lekarz, nie pamiętam jak się nazywały. Znalazłam też kiedyś w internecie informację, że pestki z dyni zawierają jakiś składnik który uszkadza układ nerwowy glisty (nie pamietam teraz, czy innych robali też) i są jakieś kuracje właśnie bazujące na zmielonych pestkach z dyni, które podaje się na czczo, ale szczegółow nie pamiętam. Musiałabyś sobie wygooglować. W każdym razie taka kuracja na pewno nie zaszkodzi. Co do lewatywy, to właśnie przeważnie się jej nie poleca bez powodu - bo tylko niepotrzebnie może podrażnić jelita i zmienić w nich florę bakteryjną, a pasożytów przecież i tak to nie usunie.

2015-03-22 11:18

nam lekarz przepisał całkiem niedawno Pyrantelum Medana bo dzieci nie miały apetytu drapały się po pupie i stwierdził że to może owsik. ale to jest też na inne robactwo. syropek daje się raz i po 2 tygodniach powtórka. Mówił że na pewno nie zaszkodzi a może pomóc jak coś będą mieć. Ja podaję im taką serię co najmniej raz w roku i nie zauważyłam żeby miało to jakieś złe skutki.