Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

ANTETORSJA

Data utworzenia : 2015-03-11 17:28 | Ostatni komentarz 2015-04-09 19:19

ancyMonek

2631 Odsłony
8 Komentarze

Witam.. Byłam dziś z moim 2 letnim synem u ortopedy i stwierdził artretorsje ..Czy mogę jakoś dziecku pomóc ? Ortopeda stwierdził , ze jak do 2 roku się nie poprawi to operacja nas czeka

2015-04-09 19:19

Dobry wieczór Pani "ancymonek" Bardzo słusznie Pani zrobiła zasięgając opinii innego specjalisty. Tak już jest, że każdy z nas ma swoje lepsze lub gorsze doświadczenia i mógł się spotkać z podobnymi problemami u innych dzieci. Co do ćwiczeń, to może ortopeda lub rehabilitant zalecić typowe dla poprawy funkcji stawów biodrowych. Dr. Okoński i generalnie ortopedzi namawiają rodziców do przypominania dzieciom o siadaniu na podłodze "po turecku" czyli ze skrzyżowanymi nogami przed sobą. Dzieci często siadają z kolanami z przodu a stopami wysuniętymi do tyłu, co pogłębia patologię stawów. Oczywiście na efekt należy poczekać ale wiem, że systematyczne dbanie o częste siadanie po turecku w czasie oglądania bajek, czytania książeczek czy zabawy na podłodze, daje dobre efekty. Proszę nie tracić nadziei na poprawę funkcji stawów i ćwiczyć siadanie. Można również poradzić się rehabilitanta. Pozdrawiam

2015-04-02 13:53

Chodziliśmy do ortopedy wlasnie z własnymi wątpliwosciami ale odesłał nas z kwitkiem wiec zmienilismy specjalistę i wykrył właśnie to ..Mało się dowiedziałam od ortopedy stad moja pytanie do Pani ..dzis mamy umowiona wizyte prywatnie moze wiecej sie dowiem Wspomniała Pani o ćwiczeniach ..jakie ?

2015-03-16 17:55

Dobry wieczór. Niestety, jak dr. Okoński pisze w swoim artykule, czasami wykrycie desplazji stawów biodrowych jest trudne. Jeżeli wątpliwości są w pierwszym półroczu życia dziecka, można stosować leczenie zachowawcze jak szynę Koszli czy szelki Pavlika ale, jak do lekarza trafia 2-latek, wtedy możliwości zachowawcze się kończą i może być potrzebna operacja. Jak zapewne dr. ortopeda Pani wytłumaczył, jakie są przyczyny i leczenie. Nie będę opisywała szczegółowo problemu, ponieważ Pani wie dlaczego możliwa jest operacja. W wieku 2 lat można jeszcze zwiększyć nacisk na ćwiczenia i przede wszystkim na pilnowanie, aby dziecko siadało na podłodze"po turecku". Dzieci bardzo lubią siadać w pozycji "W" czyli kolana z przodu a stopy z tyłu na zewnątrz. Jest to, niestety, pozycja, która nasila nieprawidłowe centrowanie stawu. Nie wiem, jakich informacji Pani ode mnie oczekuje. Konieczne jest zachęcanie do siedzenia "po turecku", kontrole u ortopedy i jak nie będzie poprawy, to operacja. Myślę, że wybór będzie prosty. Przed Pani dzieckiem całe życie i stawy biodrowe muszą go nosić wiele lat. Zobaczymy, co powie ortopeda na następnej wizycie. Trzymam kciuki. Pozdrawiam

2015-03-16 09:15

Ancymonku poszukałam trochę w internecie i znalazłam coś takiego. Może zastanówcie się nad takimi szelkami ... http://rehabilitacjamedyczna.katowice.pl/2011/04/06/dysplazja-stawu-biodrowego/

2015-03-12 15:38

niestety nie bo z tego wszystkiego zapomniałam . Pieluchy nie nosi ..jedynie na noc ..przemieszcza się sam także ciężko ... Zobaczymy co powie we wtorek ..prywatnie niby lepiej ..

2015-03-12 11:11

Ancymonek nie denerwuj się na zapas, może wystarczy odpowiednie noszenie synka , szersze pieluchowanie lub zastosowanie innej metody która pozwoli uniknąć operacji. Myślę że jak byłaś pod opieką lekarzy to nie będzie tak źle:), ale zapewne lekarz musiał Cię uprzedzić o wszystkich ewentualnościach. A pytałaś o to garbienie się synka?

2015-03-12 09:07

Jeny ale jestem załamana . We wtorek mamy wizytę prywatną ...zobaczymy co On nam na to powie ... Co mnie dziwi? poł roku temu nie widział tego problemu ...widział tylko szpotowosc podudzi a teraz nagle to się rozwinęło ? Czytam ,że to w pierwszych 3 tyg życia już widac ...no kurcze chodzilismy na kontrole ze wzgledu na szpotowosc lekką i nic nie wykryli ?? Oby się mylił bo zwariuje !

2015-03-11 20:29

Ancymonek przyznam się szczerze dopiero dziś pierwszy raz spotkałam się z tym terminem i właśnie czytam na ten temat. Polecam Ci artykuł : http://www.doktor-okonski.pl/katalog/wpis/4/pl/Wywiad_z_dr_Okonskim_MEDICAL_TRIBUNE.html Ja byłam z synkiem u ortopedy w 2 miesiącu życia i wszystko było ok, ale po przeczytaniu tego artykułu stwierdzam że warto pójść jeszcze raz kontrolnie.