Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Wymioty - 4 miesięczne dziecko

Data utworzenia : 2015-03-11 13:22 | Ostatni komentarz 2015-03-20 19:22

roosalie

3806 Odsłony
16 Komentarze

Witam. Martwię się o moją czteromiesięczną córcię. Jest senna, wymiotuje (chlustające wymioty), poci jej się główka. Właściwie nie wiem czy to jest normalne czy to jest powód by się martwic. Gdy się budzi jest wesoła, uśmiecha się i je normalnie oraz robi kupki takie jak zawsze . Podaję jej Bebilon pronutra 1 . Wcześniej podawałam Bebiko, poźniej NAN ale odrzucała. Urodziła się z dwoma ząbkami, więc pomyślałam, że może znów ząbkuje ? Przez kilka ostatnich dni nie podawałam jej nic innego prócz mleka w butelce . Proszę o pomoc.

2015-03-11 21:22

Ja bym się również nie zastanawiała, tylko leciała do lekarza. Wydaje mi się, że wymioty u tak małego dziecka są niebezpieczne i zawsze powinien przebadać je lekarz. Tym bardziej, że wspominasz, że córeczka jest senna i poci jej się główka (czyli gorączkuje?).

2015-03-11 20:54

Ja również uważam że przy takich objawach koniecznie należy pójść z dzieckiem do lekarza. Ja kiedyś pojechałam z synkiem na nocny dyżur ponieważ zwymiotował dużą ilością pokarmu ( wymioty były właśnie chlustające) a wcześniej był bardzo niespokojny i płakał. Pomimo iż dawałam mu do picia wodę, karmiłam piersią i odciągniętym mlekiem miałam wrażenie że ciemiączko jest lekko zapadnięte ( co potwierdził później lekarz) ale po zbadaniu go pediatra wykluczył poważne dolegliwości i chorobę i stwierdził że być może coś mu zalegało w gardle i to spowodowało silny odruch wymiotny. Przeprosiłam lekarza że przyjeżdżam z taką sprawą ale ja zawsze się denerwuję i wolę sprawdzić co się dzieje ale lekarz powiedział mi że to słuszna decyzja i w przypadku małych dzieci zawsze lepiej aby lekarz przebadał dziecko.

2015-03-11 18:45

Jeśli wymioty połączone są z gorączką a co gorsze nie jest to ulewanie tylko chlustające wymioty jak sama napisałaś to jest to najwyższy czas na konsultację lekarską. A sprawdzałaś małej temperaturę? Nie ma co czekać bo nie wiadomo co to...

2015-03-11 15:58

Również jestem zdania ze powinnas jak najczęściej skonsultować się z lekarzem bo wymioty z reguly nie sa czym s normalnym i o tym powinnas wiedzieć., Zawsze o czym swiadcza o przejedzeniu, niestarwnosic bolu brzuszka itp. Dziecko nie tylko może się odwodnić ale również jeśli nie zauważysz może się zaksztusic własnymi wymiocinami i może dojść wtedy do tragedii. Przy ząbkowaniu raczej nie zdarzają się takie chlustające wymioty.

2015-03-11 15:24

Ojej... Do lekarza Mamusiu :( Mała może się szybko odwodnić.. Sprawdź sobie testem skóry i ciemiączka czy nie jest zapadnięte.. Tak jak mówi Judyta raz dwa i problem gotowy.. Ja Cię nie chce straszyć, tylko sobie poczytaj.. Nie mam tutaj namyśli tego konkretnego, ale wiele jest tam bardzo przydatnych informacji co powinnaś niezwłocznie zrobić.. http://lovi.pl/pl/zdrowie-i-rozwoj/202/1

2015-03-11 14:51

Ja też bym skonsultowała to z lekarzem, bo jeśli ta sytuacja trwa długo to u takich malutkich dzieci nie ciężko o odwodnienie...

2015-03-11 14:45

roosalie - nie piszesz jak długo trwa sytuacja i jak duże są wymioty, jednak to o czym pomyślałam to - DO SZPITALA DZIEWCZYNO a nie na forum.

2015-03-11 13:53

Myślę, że każde wymioty są powodem do zmartwień dlatego czym prędzej do lekarza. No chyba, że zwymiotowała tylko raz to wtedy obserwować, poić i gdy się powtórzy wtedy do lekarza.