Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Wymioty - 4 miesięczne dziecko

Data utworzenia : 2015-03-11 13:22 | Ostatni komentarz 2015-03-20 19:22

roosalie

3805 Odsłony
16 Komentarze

Witam. Martwię się o moją czteromiesięczną córcię. Jest senna, wymiotuje (chlustające wymioty), poci jej się główka. Właściwie nie wiem czy to jest normalne czy to jest powód by się martwic. Gdy się budzi jest wesoła, uśmiecha się i je normalnie oraz robi kupki takie jak zawsze . Podaję jej Bebilon pronutra 1 . Wcześniej podawałam Bebiko, poźniej NAN ale odrzucała. Urodziła się z dwoma ząbkami, więc pomyślałam, że może znów ząbkuje ? Przez kilka ostatnich dni nie podawałam jej nic innego prócz mleka w butelce . Proszę o pomoc.

2015-03-20 19:22

dokladnie nie ma co radzic sie nas, lepiej isc do lekarza jak najpredzej

2015-03-13 21:01

Witam Panią. Problem z 4-miesięcznym niemowlęciem może być złożony. Wszystkie objawy mogą tworzyć całość lub być niezależne. Nie znam temperatury otoczenia, w którym dziecko przebywa. Może jest zbyt ciepło i się poci. Może ma zbyt małą dawkę witaminy D i też się poci. Wymioty mogą być związane z nietolerancją mleka, nietolerancją białka krowiego lub alergią. Mogą być spowodowane wiotkim wpustem żołądka lub zakażeniem. Na forum bardzo trudno jest zdiagnozować dziecko, które jest niemowlęciem i ma nasilone objawy, które mogą świadczyć o chorobie. Konieczna jest konsultacja lekarza pediatry w miarę pilna lub wizyta w szpitalu. Pozdrawiam

2015-03-13 20:32

Udaj się czym prędzej do lekarza,nie ma co tego bagatelizować,tym bardziej że są to chlustające wymioty,tak jak sama napisałaś. Może coś dolega córeczce,dlatego tak się dzieje.

2015-03-13 18:07

Tak trzeba iść do lekarza. MOże to być wirus a może poprostu dziecko łapie duzo powietrza , je łapczywie i jak powietrze nazbiera się w brzuszku to później może spowodować wymioty. Trzeba podawać elektrolity tak aby dziecko się nie odwodniło. Najlepiej orsalit bezsmakowy. Ma bardzo dobry skład. MOja córka go piła bez problemu aż byłam zdziwiona. Nalezy też podawać probiotyki. może być acidolac w kroplach. % kropli dziennie do mleka. I czasmi lekarze przepisują debridat syrop na prace jelit lub nifuroksazyd w syropie jeśli wymioty spowodowane są zakażeniem bakteryjnym. Dużo napajać i odpoczywać.

2015-03-12 10:32

Powinnaś z tym się udać do pediatry ...Wymioty chlustajace u dzieci zawsze są powodem do niepokoju ...

2015-03-12 10:00

Zgadzam się z poprzedniczkami, że w przypadku takiego maleństwa trzeba skonsultować się z lekarzem, tym bardziej, że jak piszesz, nie jest to sytuacja jednorazowa, a malutka dodatkowo jest senna i poci jej się główka. Małe dzieci szybko się odwadniają, więc lepiej nie dopuścić do takiej sytuacji. Specjalista znajdzie przyczynę i zleci odpowiednie leczenie - malutka będzie zdrowa, a Ty spokojniejsza. A tak na marginesie: Twoja córeczka jest prześliczna !

2015-03-11 23:13

Powiem to samo co wszyscy,że nie ma co bagatelizować. Czasem lepiej iść o jeden raz za dużo niż potem się martwić. Niepokojące jest to,że jest senna i wymiotuje... Daj znać jak tam sytuacja !

2015-03-11 21:27

jak śliczna pogodna dziewczynka się do nas uśmiecha :) Ja bym nie bagatelizowała tych wymiotów i udała się do lekarza, u mojej córki wymioty zdarzyły się jednorazowo, było to związane z dość mocnym chlustaniem, dostaliśmy od razu skierowanie do szpitala, Często jest to związane z odwodnieniem organizmu dziecka, co nie jest niczym dobrym. Poza tym powinnaś dostać skierowanie na posiew, morfologię i mocz by móc zdiagnozować co się dzieje. W szpitalu np podają kroplówkę, która pozwala wyrównać gospodarkę wodno-ellektrolitową, to dużo daje i wyrównuje pewne niedociągnięcia.