Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Leki przeciwgorączkowe

Data utworzenia : 2015-03-09 22:50 | Ostatni komentarz 2015-03-19 20:54

DorFryt

18997 Odsłony
20 Komentarze

Mam do was głupie pytanie... "łączycie" leki przeciw gorączkowe? Tzn w jednym dniu podajecie np paracetamol a przy następnym podawaniu leków(gdy dziecko jest chore oczywiście) podajecie inny lek przeciwgorączkowy? Ostatnio spotkałam się z taką sytuacją. Matka podawała dziecku przy gorączce zamiennie 2 leki przeciwgorączkowe. Ja byłam zdziwiona, a ona mi na to, że tak TRZEBA, bo jak się podaje jeden lek to nie pomaga... :o No rozumiem zapobieganie przyzwyczajenia się do danego leku... no ale w jednym dniu tak mieszać?

2015-03-09 23:46

Tereso czasami trzeba podawac leki na zmiane. wiem sama po sobie jak moje dziecko miało zakazenie układu moczowego i zanim zaczol dzialac antybiotyk to po ibuprofenie znow temp rosla do 39 stopni a nie mogłam jej dac drugiej dawki jego bo minelo dopiero 5 godzin i dawałam na zmiane. DorFryt pamiętaj tez ze w dawce jednorazowej paracetamol podaje się w ilości 15-20 mg na kg masy ciala a ibuprofenu znacznie mniej ok 10 mg na kg masy ciala:)

2015-03-09 23:27

JA tak nie robię. Moja mała rzadko ma gorączkę, ale jak jej podaję to zawsze jeden syrop na paracetamolu i ostatnio okazało się słuszne że nie podaję zmiennie z syropem na ibuprofenie bo mała jest na niego chyba uczulona. Przekonałam się o tym gdy skończył nam się syrop i kazałam mężowi kupić w aptece. On nie wiedział jaki kupił na ibuprofenie i mała po dwóch dawkach dostała krwotoku z nosa, po rozmowie z lekarzem okazało sie ze to prawdopodobnie po syropie. Gdybym podawała na zmianę pewnie bym nie wiedziała po którym, albo tak szybko bym nie zauważyła.

2015-03-09 23:03

Dzięki Marto za szybko odpowiedź :) teraz już będę wiedzieć, co robić przy gorączce dziecka... hmm i przy okazji zakupię Ibuprofen.

2015-03-09 22:52

DorFryt to możliwe ze matka tak robila i robila to prawidłowo. Można podawac zamiennie dwa leki przeciwgoaćzkowe. Podajemy lek z paracetamolem na zmiane z lekiem zawierający ibuprofen. Robimy tak wtedy gdy dziecko wysoko gorączkuje a goraczka szybko rosnie i nie uplynal jeszcze czas 8 godzin przy ibuprofenie i 6 przy paracetamolu. Oznacza to ze jeśli 4 godziny temu podalam dziecku lek z ibuprofenem goraczka spadla a teraz po tych 4 czy 5 godzinach znow urosła do 38 to nie mogę podac dziecku leku z ibuprofenem bo nie minelo jeszcze 8 godzin od podania pierwszej dawki leku. musze wtedy zastosować inny lek i jest nim paracetamol. Jeśli goraczka znow będzie narastać a miedzy ostatnia dawka paracetamolu nie minelo jeszcze 6 godzin to znow wracam do pierwszego leku czyli do ibuprofenu. w ten sposób podajemu dwa leki na zmaine aby obnizyc goraczke ale nie możemy podawac więcej i częściej danej substancji aby nie uszkodzić nerek i wątroby maluszka.