Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Leki przeciwgorączkowe

Data utworzenia : 2015-03-09 22:50 | Ostatni komentarz 2015-03-19 20:54

DorFryt

18996 Odsłony
20 Komentarze

Mam do was głupie pytanie... "łączycie" leki przeciw gorączkowe? Tzn w jednym dniu podajecie np paracetamol a przy następnym podawaniu leków(gdy dziecko jest chore oczywiście) podajecie inny lek przeciwgorączkowy? Ostatnio spotkałam się z taką sytuacją. Matka podawała dziecku przy gorączce zamiennie 2 leki przeciwgorączkowe. Ja byłam zdziwiona, a ona mi na to, że tak TRZEBA, bo jak się podaje jeden lek to nie pomaga... :o No rozumiem zapobieganie przyzwyczajenia się do danego leku... no ale w jednym dniu tak mieszać?

2015-03-19 20:54

a na jakim poziomie to jest temperatura??? do 38,5 czy powyżej???

2015-03-19 15:17

cześć wszystkim! widzę że rozmawiacie o podawaniu leków dla dziecka ale ja chciałam zapytać co polecicie mi, czyli mamie rocznego synka, która ni z tąd ni z owąd, ma dziś gorączkę ale taką dziwną. Można powiedzieć, że przerywaną, dotarłam do tekstu tutaj: http://www.biomedical.pl/zdrowie/goraczka-nieznanego-pochodzenia-co-moze-sie-za-nia-kryc-2299.html i właśnie takową znalazłam, chciałam własnie zapytać o jakieś leki, bo rano miałam taką, że się pociłam, po pół godzinie zeszła mi, potem no ok, 11 - 12 znów się pojawiła wyższa temperatura, taki skok, potem zeszło i na razie jest OK ale znów czuję, że coś nachodzi, kto to wie co to jest :/ znacie jakieś dobre leki na taką okazję? przyznam, że czegoś takiego to doświadczyłam pierwszy raz w życiu... normalnie jak jakaś grypa z afryki czy coś :/

2015-03-17 16:07

Są mamy,które korzystają z dwóch środków! na przykłąd najpierw podają nurofen,, a jak gorączka nie spada,to podają jeszcze paracetamol! mi lekarka tłumaczyła,ze nurofen działą przeciwzapalnie,dlatego lepiej jest podawać nurofen,bo paracetamol działą tylko przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Jednak kiedy gorączka nie ustępuje,to często łapiemy się czego popadnie,tym bardziej,z eprzy małych dzieciach mozna małe dawki tylko podawać! ja,odpukać na szczęście nie byłąm nigdy w takiej sytuacji,że gorączka nie chce zejsć.. wiec się nie wypowiem,jednak wydaje mi się,ze nie ma co przesadzać..

2015-03-17 13:40

tak Kropka masz rację stosowanie złożonych leków na grypę nie ma większego sensu są to "naciągacze" dla ludzi , ale stosowanie najzwyklejszego ibuprofenu pomaga, jest przeciwzapalny.... więc dziecku nie ma co wydziwiać i szukać pięknych pudełek i super wspomagaczy ale dać po prostu najzwyklejszy lek w tedy gdy jest potrzeba ....

2015-03-17 00:32

Kropka wszystkie leki dostępne na rynku aptecznych do stosowania przy przeziębieniu zawierają albo paracetamol czyli lek przeciwbólowy i przeciwgoraczkowy albo kwas acetylosalicylowy czyli potocznie mówiąc aspiryne która działa dodatkowo przeciwzapalnie. Aspiryna może być stosowana od 16 roku życia tak jak jej pochodna zawarta w scorbolamidzie. Wiec u dzieci odpada. Nie ma leku który by był w 100% bezpieczny. Ibuprofen należy do grupy leków NLPZ czyli niesteroidowe leki przeciwzapalne. Może powodować uczulenia jak każdy lek a paracetamol powoduje bardzo poważne uszkodzenia wątroby i też przez wszystkich nie może być stosowany. Jeśli podaje się z głową leki . Stosuje odpowiednie odstępy czasowe i podawanie nie trwa zbyt długo to wszystko będzie dobrze o nie trzeba się martwić. Każdy musi sam ocenić czy jego dziecko potrzebuje w danej sytuacji tylko leku na ból i gorączkę czy leku dodatkowo działającego przeciwzapalnie. Jeśli są problemy z ustaleniem proszę poradzić się mgr farmacji w aptece.

2015-03-16 09:12

Ja nigdy tak nie robiłam - Uważam, że łączenie różnych preparatów przeciwgorączkowych i przeciwzapalnych (z paracetamolem czy ibuprofenem) oraz złożonych leków na grypę nie tylko nie pomoże pokonać choroby, ale może być niebezpieczne. Powinniśmy czytać etykiety i zwracać uwagę na skład – może się bowiem okazać, że wszystkie z nich różnią się jedynie nazwą i ceną.

2015-03-15 22:08

No ale chyba też długo otwartego syropku (leku przeciwbólowego) nie wolno trzymać? Z czopkami jest tyle lepiej, że po otwarciu opakowania czopki dłużej mogą posiedzieć. Czyli na wszelki wypadek lepiej na ząbkowanie paracetamol dać dziecku? M.Pogroszewska, właśnie o tej nadwrażliwości mi wspominała bratowa...

2015-03-15 21:57

racja ibuprofen jest skuteczniejszy i dodatkowo przeciwzapalny, ale to nie znaczy ze lepszy ! Ibuprofen jest zaliczany do grupy leków niesteroidowych (można w Google znaleźć co to znaczy) wiec ja bym jednak proponowała być ostrożna przy stosowaniu i jednak na zabki czy nie wysoką gorączkę proponowałabym paracetamol ... Ale oczywiście jak ibuprofen stosowany jest od czasu do czasu to nie będzie tak groźnie :-)