Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1034 Wątki)

Synek u lekarza - Intymne sprawy Synka na co zwrócić uwagę?

Data utworzenia : 2015-02-06 14:18 | Ostatni komentarz 2020-03-31 23:12

SasiaS

4942 Odsłony
34 Komentarze

Uff.. Kto mnie zna ten wie, że w maju pojawi się Igorek, nasz pierwszy syn, o którym trąbie od początku :) ! Postanowiłam zamieścić wątek w którym Drogie Mamusie mogłybyście dzielić się z innymi Mamami o dolegliwościach Waszych synów. Lada chwila pewnie będę się zastanawiała czy to co się dzieje z "Ołóweczkiem" mojego synka to normalne czy też nie. Z moich informacji wynika że , "problemów" chłopców jest na prawdę dużo. - naturalna biaława wydzielina tworząca się pod napletkiem zwana Mastyką (Z moich ustaleń jest to niegroźne, nie należy tego traktować jako brud, a jej nadmiar jest wypłukiwany z moczem) -Zwężony napletek U dzieci 2 letnich w odprowadzeniu napletka przeszkadza zwężenie tego fałdu skórnego. ( Zaleca się trening napletka, (oczywiście należy najpierw się skonsultować z lekarzem, który może zalecić trening napletka(zawsze w ciepłej wodzie, nie na siłę, bo można zamiast pomóc , to pogorszyć stan malca) lekarz może także zasugerować stosowanie preparatów steroidowych rozciągających zwężony napletek. Co do treningu można wkręcić męża , partnera ! Przecież mężczyźni powinni być solidarni w pomocy :) -Przyklejony napletek. (lekarz po 1 roku życia sprawdza, czy napletek daje się odprowadzić, jeśli nie. to lekarz stwierdza że jest albo przyklejony, albo zwężony albo po prostu stulejka która występuje rzadko. Jeśli napletek jest przyklejony to nie ma problemu, grunt że po lekkim odchyleniu widać cewkę moczową. Takie odklejanie się napletka może trwać nawet do 3-4 roku życia malca. - Zapalenie . Hmm.. "ołóweczek" Jest czerwony, czasem nabrzmiały. Zapalenie wynika z niewłaściwej higieny, z zabrudzonej kupki, ciasne i mokre pieluszki, albo po prostu od brudnych rączek malca który majstruje przy swoim siusiaku :). Należy udać się na konsultację z lekarzem, gdyś sprawia to ogromy dyskomfort synka. łagodne symptomy czasem można łagodzić po prostu przemywanie Rivanolem lub rumiankiem. - Wodniak jądra. Tak, brzmi strasznie ale to nic złego. Około 20 procent chłopców rodzi się z Wodniakiem jądra. Jest to nic innego jak zbyt dużo płynu w mosznej. Wodniak wchłania się samoistnie od kilku tygodni do miesięcy. Interwencja jest wtedy gdy wodniak nie wchłonął się do 3 r.ż. Wtedy to ocenia lekarz oczywiście. Nie należy wodniaka nakłuwać ! - Uff.. Może zdarzyć sie tak że cewka moczowa chłopca jest w innym miejscu niż powinna. Po grzbietowym bądź brzusznej stronie prącia. Zdarza się to BARDZO RZADKO :) Interwencja kończy się u chirurga. - Stulejka - Diagnozuje się ja po 1 roku życia. należy działać ! Gdyż zaniedbanie tego uniemożliwia maluchowi komfortowe siusiania. A w późniejszym czasie komplikuje życie seksualne. -Ukryte jądro - Czyli brak jądra w mosznej. Dzieje się tak, dlatego że dopiero około 7 miesiąca ciąży jądra są w brzuszku, potem dopiero do roku życia maluszka wędrują na swoje miejsce. Jeśli zauważysz , że jedno jądro u Twojego syna( Do 1 roku życia) nie zeszło na właściwe miejsce koniecznie udaj się do lekarza. . leczy się to hormonalnie bądź operacyjnie. - Wędrówki jąder . Ooo .... Zdarza się tak, że malcowi "jajka" uciekają ku górze gdy np: mu zimno, gdy się czegoś przestraszy, gdy się go tam dotyka. Jest to spowodowane silnym mięśniem za to odpowiadającym . Można sprawdzić czy są jądra w ciepłej kąpieli. malec jest wtedy odstresowany i rozluźniony. Lecz pamiętajmy jeśli jąder więcej nie mam w mosznej jak są należy udać się do lekarza. Drogie Mamusie, Drogie Przyszłe mamusie - Poczytajcie wymieńcie się doświadczeniami jak to u Waszych malców się skończyło, jesli mieli takie przypadłości. Jak sobie radziłyście, co polecił Wam lekarz. Pisząc te informacje otworzyły mi się oczy na przypadłości małego synka. Wiem, teraz na co zwracać uwagę. Może i Wam się to przyda. A może przyszłe mamusie nie myślałyście jeszcze o takich tematach? Zachęcam do lekturki :))

Konto usunięte

2020-03-31 23:12

Dzięki spróbujemy, ale już po 1 dniu jest poprawa 

2020-03-31 22:33

Ja używam  pimafucort na zmiany,  na skórze raczej też bym nie używała do miejsc intymnych nie takie zastosowanie jest tego kremu . Może jakaś infekcja się wdała najlepszy sposób to szare mydło zetrzyj na tarce i rzuc do wody podczas kąpieli . Najlepsze w kostce . U nas jak były różne problemy to zawsze próbowałam pierw mydłem i często pomagało . 

2020-03-31 22:11

Paulinek,mocz chwilę w rywanolu i smaruj Neomecyna ,nam to zaleciła pediatra w podobnym przypadku.Pamietaj o częstej zmianie pieluszki i myj siuśka jak najczęściej.Powinno szybko pomóc.

2020-03-30 22:42

Pimafucort może być za mocny na wrazliwa skore napletka. Sprobowalabym najpierw nadmanganian.  

2020-03-30 18:24

A może napar z rumianku pomoże? 

Konto usunięte

2020-03-30 16:26

Wczoraj wieczorem synek zaczął szarpać pieluszkę i płakał...zmieniłam i poszedł spać normalnie... dzisiaj rano sytuacja sie powtórzyła, zaczął się drapać i zuważyłam, że trochę ma napuchnięty napletek i lekko zaczerwieniony... sika normalnie, moczy pieluszki, ale coś nie gra. Myjemy go i puszczamy bez pieluchy przez jakiś czas, psikałam octeniseptem, w domu nie miałam clotrimazolu, ale znalazłam nieotwartą tubkę pimafucortu w maści i zastanawiam się czy mu nie zacząć smarować? Teraz do lekarza się nie dostanę, przez tel wiele nie zobaczy, a przecież nie będę zdj wysyłać... Co jeszcze można zrobić? Kąpiele z nadmanganianem potasu?

2020-02-28 18:20

Oj,to biedny twój synek.Zapalenie ucha to na pewno musiał się umęczyć z bólem. Dobrze,że z siuśkiem też już jest ok. 

U nas skórka niestety dalej nie schodzi.Na bilansie dwulatka zwrócę na to uwagę.

2020-02-26 14:44

Moniczka właśnie kupilam;) bo sobie przypomniałam że u starszego synka to stosowałam i już jest lepiej:)ale jesteśmy po kontroli po zapaleniu ucha i migdałków po 7dbiach antybiotyków i niestety synek nadal ma zapalenie, pediatra chciała dać już 3antybiotyk bo pierwszy miał na gardło i coś na oskrzelach ale jednak przedłużyła ten sam do 10dni  i dała nam skierowanie do laryngologa bo synek ma jakiś mały skrzep i trzeba sprawdzić czy nic mu się tam nie dzieję za tym skrzepem �