Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Brak przyrostu wagi- słabe wyniki badań

Data utworzenia : 2015-01-27 11:22 | Ostatni komentarz 2015-01-30 15:47

Marta-1987

2501 Odsłony
11 Komentarze

Witam Zakładam ten watek gdyż jestem zaniepokojona zdrowiem i wynikami badan swojej 14,5 mcznej córeczki. Wczoraj byliśmy z wynikami badan u pediatry niestety nie naszego bo nasz jest na urlopie i po tej wizycie mam jeszcze większe wątpliwości gdyż nie kazal się przejmować bo ona taka już jest. Tylko ze ona spadla z waga z 10 centyla na 3:( Otóż moje dziecko od 2 miesięcy przytyło tylko 20 gr. W tym czasie zaczelo tez samo chodzić. Wcześniej tyła ok 5-7 gr tygodniowo. Obecnie waży 8300gr. Urodziłą się z wagą 2870 gr. Ogólnie jest niejadkiem i nie zjada dużych porcji choć odkąd zaczęła chodzić zjada troszkę więcej niż wcześniej. mleko pije tylko w nocy jeden raz w ilości ok 100-120 ml. Wyniki badan wygladaja nastepujaco; poziom żelaza- 68 ug/dl morfologia WBC tys/ul-7,1 LYM tys/ul-4,7 GRA tys/ul-2.0 LYM % 67,7 MON % 6,5 GRA % 25,8 RBC mln/ul- 4.39 HGB g/dl- 11,7 HCT % 35,1 MCV fl- 80 MCHC g/dl-33.4 RDW %- 10,7 PLT tys/dl- 314 MPV fl- 7,4 PCT %- 0.2 PDW %- 10.8 Hemoglobina spadla przez dwa miesiące o ok 0.2 z wyniku 11.9 na 11,7. Podaje dziecku witaminy vibovit -4 ktople 1 raz dziennie wg wcześniejszych zaleceń pediatry. W ciągu dnia zjada 1 raz kaszke mleczna, 1 owoc, troszeczkę kanapeczki, 1 serek lub jogurt dla dzieci, raz dziennie lub dwa razy zupka zależy od apetytu z mięskiem. 2 razy w tyg podaje jej słoiczek z ryba. Zjada tez to co jemy my także np. troszkę sałatki warzywnej jakiś makaron z mięskiem lub z warzywami także chętnie probuje tez tego co my mamy na talerzach jednak jest to raczej probowanie bo sa to nieduze porcje. Pani dr czy naprawdę wydziwiam i martwię się niepotrzebnie. Dodam ze dziecko jest bardzo ruchliwe i zadowolone. W nocy spi ładnie.

2015-01-30 15:47

Zrób badania, zawsze to Cię uspokoi i koniecznie pisz co i jak!!! 3 mam za Was kciuki!!!

2015-01-30 11:58

Dario właśnie sama nie wiem czy ma szybka przemianę materii ale wówczas częściej bylaby głodna chyba??? Kupki prawie codziennie sa po dwie w dużej ilości. Czasami jest tylko jedna i tez spora. Anemi z niedoboru żelaza to ona raczej nie ma bo ma zelazo 68 ug a norma jest już od 40 ug. USG jamy brzusznej miała robione 20 stycznia ze względu ze mamy kontrole w CZD w związku z naczyniakiem krocza i oni sobie tego zyczyli. W usg nie było zadnych nieprawidlowosci tylko trzustki pani nie mogla zobaczyć bo mala wcześniej sporo zjadla jak na zlosc:( Oboje z mezem jesteśmy raczej niscy, dziadkowie z obu stron również nie sa wysocy. Maz jest troszkę przy tuszy ja raczej mam normalna wage. Tak jak radzi Pani dr poproszę o skierowanie na posiew moczu, mocznik, kreatyninę i transaminazy. A co do tego soku z buraka będę podawac już od dziś się za to wezme. Dobre i troszkę jak wypije:) Spacery sa u nas raczej codziennie po ok pół godz no chyba ze pada deszcz lub jest duzy mroz. Co do słodyczy to podaje dziecku je rzadko bo to puste kalorie natomiast codzinnie pije sok swiezo wyciskany z jabłek lub gruszek bo mamy znajomego co się tym zajmuje. A oprócz tego pije soki owocowe bobo frut troszkę rozcieńczone woda. Sama wode tez pije i lubi. Za jakiś czas znow ja zwaze i zobaczę czy przybyla. No i zaczelam znow podawac jej mleko przeddrzemkami mimo ze za bardzo go nie chce to wypija ok 80 ml. Może to będzie tez jakas metoda.

2015-01-29 19:13

Martuś surowy burak, jak najbardziej w sokowirówce mozna zrobić. Powiem Ci, że moja mama mnie tak wyciągnęła z silnej anemii jak byłam niemowlakiem i to jeszcze przed rozszerzeniem diety. Sok nie ma rewelacyjnego smaku, ale niczym go nie doprawiaj. A czy te 2 kupki dziennie nie świadczylyby własnie o szybkiej przemianie?

2015-01-29 17:44

Witam. Oczywiście stan dziecka, jego zachowanie i aktywność jest najważniejsza dla nas i świadczy o dobrostanie lub chorobie. Twierdzi Pani, że nie ma jej nic do zarzucenia, jeśli chodzi o prawidłowy rozwój. Nie wiem, jakiej konstytucji jest Pani rodzina. Czy jesteście osobami wysokim i mocnej budowy czy raczej drobnej kości. Z tego, co Pani pisze, dziecko nie jest smakoszem. Jeżeli jest jednak potrawa, którą bardzo lubi, proszę podawać częściej. Fakt, że spadła z 10 (i tak niskiego) na 3 centyl powinien nas troche niepokoić. Myślę, że oprócz morf. lekarz zalecił badania: posiew moczu, transaminazy, mocznik, kreatynina, usg jamy brzusznej. Jeżeli będą prawidłowe nadal należy sprawdzić jak wyglądają stolce, jak często oddaje stolec i czy skarży się na bóle brzuszka. Jeżeli wszystkie wyniki będą prawidłowe, dziecko nie cierpi na żadne problemy, można zwrócić uwagę na przygotowane posiłki. Oczywiście, wiadomo, że urozmaicone i kolorowe posiłki są bardziej atrakcyjne. Całkowity zakaz podawania słodyczy, słodkich napojów i licznych przekąsek między posiłkami. Więcej czasu na świeżym powietrzu. Proszę to wszystko przemyśleć i napisać jeszcze raz za jakiś czas. W badaniu morf, które Pani przysłała jest niewielka niedokrwistość ale nie znam stężenia żelaza w surowicy. Może, po wykonaniu badania, można podać żelazo. Niedokrwistość też może pogarszać apetyt. Jeżeli to wszystko sprawdzimy i wykluczymy patologię możemy przyznać, że "ona już taka jest". Pozdrawiam.

2015-01-28 22:30

O tym soku z buraka nie pomyślałam. A robi się go z surowego ziemniaka normalnie sokowirowka czy o jakiś inny sposób chodzi. Amelka robi kupe 2 razy dziennie.

2015-01-28 18:00

Delikatne odchylenia to nie problem myślę, tak jak napisala Barbara. Malutka dostala powera w dupce i po prostu więcej spala. A ile razy dziennie kupę robi? może to też szybka przemiana materii? Jeśli martwisz się hemoglobiną to podaj Amelci soczek z buraka, alr taki swojej roboty.

2015-01-28 17:26

Daria wyniki Amelki odbiegają trochę od normy najgorzej martwiłam się ta hemoglobina. Miesko dodaje do każdej zupki jajko przemycam do czego się da bo ona nie chce jesc jaja wiec dodaje doz zurku lub do barszczu czerwonego aby jadla je dwa razy w tyg. Pilnuje tez ryb daje kwasy DHA pije soki naturalne pilnuje aby jadla owoce i nabial i sama nie wiem co zle robie. Pani Barbaro bardzo dziekuje za interpretacje wynikow. Nie doszukuje się w dziecku choroby bo na swoje 8300 gr nie wygląda na zabiedzona.

2015-01-28 13:01

Również uważam, że wyniki nie są złe. Spadek wagi jest spowodowany chodzeniem, dziecko napewno ma teraz o wiele więcej ruchu, niż przed tym jak zaczęło chodzić. Odżywiasz córeczke dobrze. A czy po jej zachowaniu coś cię niepokoi ? Powiem ci, że miałam podobne problemy ze swoją starszą. Również była szczuplutka, żeby nie powiedzieć ,,chuda,, :) też wiecznie się martwiłam, non stop robiłam jej wyniki. W koncu jakaś mądra lekarka powiedziała mi , żebym przestała doszukiwać się jakichś chorób, poprostu taka jest uroda małej. Teraz ma 18 lat i nadal jest strasznie chuda, blada, a wyniki ma dobre :) Może twoja córeczka też do grubasków nie będzie należała :)