Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Witamina D - bierzcie receptę, bo warto :)

Data utworzenia : 2015-01-22 08:54 | Ostatni komentarz 2023-06-25 20:38

aaasik1

73512 Odsłony
427 Komentarze

Mamy, spieszę donieść o bardzo istotnej informacji, jaką zdobyłam 2 dni temu. Otóż od zawsze dawałam swoim synom witaminę D w kropelkach, taką normalną, kupowaną w buteleczce, nie w kapsułkach (bo kapsułki raz, ze wychodziły dużo drożej, 2 - zdarzyło się kilku moim znajomym, ze to opakowanie - łuska wpadło dziecku do buzi i była jazda, a trzy - kiedy dziecko od maleńkiego wypija kropelki na łyżeczce, potem nie ma problemu, by coś innego podać właśnie w takiej formie, a to cenna umiejętność). Nasza witamina to Devikap. Teraz skończyła mi się witaminka, a że do lekarza się nie wybieraliśmy, więc nie miałam na nią recepty, jak to było zazwyczaj. Pojechałam do apteki i pani mi daje witaminę D za 17,50. Hm, pojechałam więc do drugiej i ta sama historia, więc pytam Panią o moją Devikap, a ona, ze to tylko na receptę, więc pytam, jak jest różnica w tych witaminach, a ona, że żadna, tylko cena. A że mam rodzinnego kilka kroków dalej i receptę się da dostać bez czekania w kolejce, skorzystałam i zamiast 17 zł zapłaciłam za witaminę 3,20!!! Szok. Także drogie mamy, jak będziecie u swoich rodzinnych przy okazji szczepienia, ważenia czy innej choroby, poproście o receptę na witaminkę D, bo po co przepłacać? Ja za tę różnicę kupiłam synkowi puzzle :) Pozdrawiam i czekam na Wasze doświadczenia z różnymi takimi absurdami :)

2023-06-25 20:38

Ostatnio lekarz mówiła , że dziecko powinno przebywać 15min dziennie na słońcu żeby uzupełniać Wit d i nie trzeba zwiększać dawki latem

2023-06-25 18:02

Wlansie jestem przed badaniem , lekarka mowila ze kupa ludzi ma niedobor

2023-06-22 12:37

Ja biorę cały rok, niestety mam w dolnej granicy mimo tego, że suplementuję. 

2023-06-19 22:02

Tak jak mówisz Aniss. Ja sama też biorę cały rok wit D i w sumie nie mam nadmiaru. Szczególnie gdy w lecie siedziałam 8h w pracy, to takie popołudniowe słońce to nie to samo ;)

2023-06-19 16:02

Dziecku podaje cały czas witaminę D ale ja sama teraz tej witaminy D nie biorę w sumie

2023-06-16 19:40

Aniss dokładnie ;) my tak robimy cały rok stosujemy od 3 lat ;) 

2023-06-16 05:46

Rozmawiajac z pediatra nalezy suplementowac wit d caly rok ze wzgledu na filtry ktore sie naklada dziecku, no i tak jak piszecie ochrona przed sloncem w godzinach kiedy najbardziej te slonce swieci. 

 

2023-06-12 23:19

Przede wszystkim to żeby Wit d ze słońca się wchłaniała to powinno się mieć odsłonięte ramiona i przebywać się na słońcu w takich godzinach których raczej się go unika w lecie z dziećmi ze względu na upały i promieniowanie...