Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1034 Wątki)

Ostry zapach moczu

Data utworzenia : 2015-01-13 22:11 | Ostatni komentarz 2021-08-29 14:33

ancyMonek

6277 Odsłony
39 Komentarze

Dziewczyny jesli jest już taki wątek to mnie pokierujcie bo szukam bez skutku :) Moj 2 letni synek od kilku dni ma baardzo brzydki zapach moczu ..sama nie wiem czy to ten amoniak o ktorym pisza w internecie czy to leki jakies..w kazdym razie jest to zapach okropny ! Czy któraś się z czymś podobnym spotkała ? Wybieram się jutro z jego moczem na badanie ...

2015-01-14 21:14

To mnie przestraszyłaś trochę.. mniemam, że Twój synek juz nie siusia do pampka? czy używając pampków taki zapach byłby wyczuwalny? (bo pampersy to mają jakieś tam coś pochłaniające nieprzyjemną woń) bo mego synka siuśki też waniają trochę ostro, ale to przy wielorazówkach ( natomiast jak wyjątkowo użyję papmera to nie), natomiast wydaje mi sie że pod wpływem bakterii ten zapach się uwalnia, jak się pieluchy zaraz po siusiu nie zmieni (wiadomo ze tak sie nie da..)

2015-01-14 20:30

Wizyta u pediatry z wynikami to najlepsza decyzja, bedziesz spokojna i jesli cos wyjdzie nie tak(oby nie) bedziesz kogla podjac dalsze kroki. A jakie leki twoj synek przyjmowal/ przyjmuje? To tez moze byc przez leki jak jyz pisaly dziewczyny. Ale najlepiej bedzie sprawdzic. A co do pojemniczka to zalezy od labolatorium, u mnie nie przelewali do pojemniczka plastikowego tylko wzieli woreczek;)

2015-01-14 11:07

Doczytałam , ze z woreczka trzeba mocz przelac do pojemniczka takze dzis zakupie i jutro się przejde ..zrobie dodatkowo kał i jeśli się pielęgniarki zgodzą to krew rowniez przebadamy :)

2015-01-14 10:38

Wyczuwalny , intensywny zapach moczu może być spowodowany zmianą diety, ilością płynów dostarczanych do organizmu ale może również świadczyć o infekcji więc najlepiej zrobić badanie moczu i z wynikiem pójść do pediatry. Ja również bardzo często wykonuję badania odpłatnie ponieważ nie kosztują one dużo a ja mam pewność że wszystko jest w porządku.

2015-01-13 22:42

Po skierowanie raz poszłam i zostałam odesłana z kwitkiem - " po co szukac dziury w całym" :) Pojde po prostu ..za 10 zł wykonam badanie i z kwitkiem pojde do pediatry ... Dodam , ze robi siku normalnie... Kupka też ma bardzo intensywny zapach.. Mam jeden maly problem..woreczek do moczu mam..ale do tego jest potrzebny pojemnik tak ? czy moge zaniesc w tym woreczku ? pojemika nie mam a pobieraja od 7 do 10 ...

2015-01-13 22:28

Zapach moczu nie powinien być wyczuwalny. Jego zapach możesię zmienić pod wpływem wielu czynników np.jedzenia, lub przyjmowanych leków. Jeśli jest bardzo wyczuwalny to trzeba to sprawdzić ponieważ może to być zakażenie układu moczowego. Wyczuwalny zapach amoniaku może świadczyć o tym, że dzieje się coś z układem moczowym, ja ancy Monku poszłambym do lekarza i poprosiła o skierowanie na badania aby to sprawdzić. Może nic nie być , ale lepiej dmuchac na zimne

2015-01-13 22:17

mój synek ma tak zawsze po lekach. ostatnio po witaminach też.