Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Testy do wykrywania zakażenia bakteryjnego czy wirusa grypy

Data utworzenia : 2014-12-22 10:23 | Ostatni komentarz 2014-12-22 23:17

li_28

2351 Odsłony
4 Komentarze

Witajcie, zastanawiam się czy już w większości gabinetów pediatrycznych są dostępne szybkie testy którymi można zrobić na miejscu wymaz z gardła u dziecka i wykryć wirusa grypy czy bakterii paciorkowca. U nas w regionie część gabinetów posiada, a część nie. Moim zdaniem wszystkie gabinety powinny być zaopatrzone w te testy. Pozwoliłoby bowiem uzyskać trafną diagnozę i zastosować odpowiednie leczenie. A dla nas mam, myślę że jest to niezwykle ważne. Każda mama chce wiedzieć co dziecku dolega i mieć pewność, że jest odpowiednio leczone. Nie wiem od czego to zależy? A jak jest u Was w gabinetach?

2014-12-22 23:17

U nas nawet nie pytalam o takie testy ale jak bede w najblizszym czasie to na pewjo zapytam czy jesg dostepny taki test. Ale w sumie masz racje ze takowe testh powinny byc powrzechnie dostepne szczegolnie dla tych dzieck ktore czesto choruja. Ale wiadomo jak to jesg w rzeczywistosci. Niestety wiekszosc potfzebnych badan czh testow trzeba tobic prywatnje...

2014-12-22 14:21

Pewnie, że taki test to super sprawa, w naszej przychodni chyba nie ma czegoś takiego, a przynajmniej nikt mi nigdy nie proponował i w sumie od żadnych znajomych też czegoś takiego nie słyszałam,

2014-12-22 13:55

ja jeszcze nie miałam okazji sprawdzić czy takie testy są w naszym gabinecie, i mam nadzieję że szybko tego nie sprawdzę uważam że takie testy to super rozwiązanie dla lekarzy i pacjentów , bo szybko potrafią postawić diagnozę

2014-12-22 13:07

W gabinecie do którego chodzę z synkiem nie spotkałam się z możliwością wykonania takich testów aczkolwiek muszę zaznaczyć że mój synek na szczęście nie chorował. Myślę że większość nowo powstających przychodni stara się przyciągnąć pacjentów oferując mu szeroki wachlarz usług medycznych i to bardzo dobrze ponieważ pacjent ma możliwość wyboru najlepszej jego zdaniem placówki. Nie bez znaczenia jest również fakt że NFZ podpisuje kontrakty z placówkami które starają się wprowadzać szereg nowych usług medycznych i świadczą ja na wysokim poziomie.