Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Zapalenie odczynowe stawu biodrowego

Data utworzenia : 2014-12-07 14:51 | Ostatni komentarz 2014-12-19 15:20

mamabasia

4828 Odsłony
7 Komentarze

Witam niedawno moja córeczka, wieczorem zaczęła skarżyć się na ból w nóżce, jeszcze tego samego dnia przestała dla nas chodzić i nie mogła utrzymać się na nóżkach, u pediatry dostaliśmy skierowanie do szpitala , W szpitalu dla córeczki została unieruchomiona nóżka i zastosowano wyciąg, podano też Kidofen , po czterech dobach wypuszczona nas do domu, mam kilka pytań odnośnie odnośnie tego, Czy zapalenie odczynowe stawu biodrowego może powracać ? Czy zawsze potrzebna jest hospitalizacja ? Czy żebym żebym została w córeczką wtedy w domu bez opieki medycznej w szpitalu mogło mieć to jakieś konsekwencje ( lekarz chirurg dziecięcy nie chciał nas przyjąć, kazał wracać nam do domu i wrócić nam za kilka dni, bo ma dużo pacjentów ) Mamusie a może któreś z Waszych dzieci też przechodziło Zapalenie odczynowe stawu biodrowego ?

2014-12-19 15:20

dziękuję za odpowiedz Judytka było źle ;( przecież jako mama zdrowego dziecka gdy nagle przestaje chodzić , byłam szokowana wcześniej nie wiedziałam o istnieniu takiej choroby , i jeszcze nikt nam nie chciał pomóc teraz córeczka chodzi, skacze , wraca już do zdrowia ale bardzo się boję jak mówi czasem że ją nóżka boli

2014-12-14 15:02

Mamabasia w waszym przypadku to naprawdę było zle ale juz jest dobrze? P. Doktor w naszym przypadku gdy maly pokazuje czasami ale rzadko na bol nóżki i po poglaskaniu i ,,porozczulaniu" się trochę nad nim przechodzi jak ręką odjął powinnam się martwic mimo iż lekarz powiedział ze jest ok?

2014-12-14 14:52

Witam. Hospitalizacja w przebiegu zapalenia stawu, jakiegokolwiek, jest niezbędna, chociażby celem znalezienia przyczyny. Dziecko, które dotąd było aktywne, nagle przestaje chodzić, zawsze powinno nas zaniepokoić. Przyczyny zapalenia stawów mogą być różne, bakteryjne także. Wtedy sprawa może być bardzo poważna. Oczywiście, przy dobrym stanie dziecka, łatwo możemy wykluczyć inne, poważniejsze przyczyny. Myślę, że lekarz chirurg, widząc dziecko w dobrym stanie, mógł sobie pozwolić na przesunięcie hospitalizacji. Nie mniej jednak, taka decyzja mogła być ryzykowna. Dziecko cierpi ból i założenie wyciągu, oraz podanie leków p/zapalnych przynosi ulgę. Odczynowe zapalenie stawu biodrowego może nawracać ale dzieje się tak dość rzadko. . Zdarza się po po infekcjach górnych dróg oddechowych czy szczepieniach i jest reakcją alergiczną. Trudno powiedzieć, dlaczego występuje u niektórych pacjentów. Pozdrawiam

2014-12-10 06:58

http://parenting.pl/portal/zapalenie-stawu-biodrowego-u-dzieci Wydaje mi się, że hospitalizacja nie jest konieczna, no chyba że była zastosowana by wykluczyć inne choroby. Zdrówka!

2014-12-09 15:18

Judytka.92 też no początku myślałam myślałam że mała rośnie i dlatego takie bóle a nie potrafiła się utrzymać na nóżkach i przestała chodzić Zapalenie odczynowe stawu biodrowego powstaje często na skutek niewyleczonej choroby np grypy

2014-12-08 15:51

Mój synek też się skarżył na bol nóżki. Powiedziałam o tym lekarzowi i powiedział ze przyczyna jest skok rozwojowy ale to absolutnie nic groźnego i żeby się tym nie martwic. Powiedział ze często jest tak że dzieci chcą zwrócić na siebie uwagę i sygnalizują nawet najmniejszy bol w nozce i żeby wtedy pomasowac, pochuchać posłuchać i jeśli dziecku przechodzi to jest ok:) i u nas tak czasami bywa. Jednak maly cały czas normalnie chodzi i normalnie się zachowuje, wiec nie jest tak tragicznie

2014-12-07 19:25

Mamabasia nie umiem Ci pomóc ale życzę aby Twoja córeczka jak najszybciej doszła do zdrowia.:) Może poproś o radę eksperta LOVI.