Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Brak czerwonych krwinek

Data utworzenia : 2014-11-21 11:54 | Ostatni komentarz 2014-11-22 21:59

madda

2421 Odsłony
5 Komentarze

Witam wszystkie zatroskane mamy :) Mam 2 letnią córeczkę i mamy mały, a raczej spory problem. Otóż mała od jakiegoś czasu nie czułą się najlepiej, poszliśmy na badania krwi i parę innych, wszystko wydawało się całkiem dobrze do momentu dopóty nie odebrałyśmy wyników badań krwi. Okazało się, że malutka ma za mało czerwonych krwinek!! To mnie bardzo przeraziło, mimo tego, porównując jej objawy czyli pogorszony nastrój, mniej sił i tak dalej (w sumie to pasuje do anemii) nie ma praktycznie powiązania z objawami, które znalazłam tutaj: http://www.ukladu-krazenia.objawy.net/Objawy+niedoboru+krwinek+czerwonych także zdurniałam! czy taki niedobór może świadczyć o wadzie genetycznej lub właśnie niedorkwistości? czy jednak może być to spowodowane, np: przeziębieniem, infekcją wirusową i odbiło się to na czerwonych krwinkach? Wszystko inne wydaje się OK, nawet WBC jest w normie. A mała jak nie ma isł tak nie ma, ciągle źle się czuje ;/ choć dziś wygląda lepiej niż w ostatnich dniach nie wiem czy to jest przejściwoe czy nie. Co będize najlepsze? Poczekać i zrobićza jakiś czas kolejne badania czy sprawdzić do końca ten brak czerwonych krwnek, który w sumie nie jest jakiś ogromny no ale jest wyraźny...? co mam robić?

2014-11-22 21:59

Ja tez bym poszla do lekarza, ale na spokojnie. Czy odchylenie od normy jest duze? pamietaj ze dla dzieci sa inne normy, a z reguly na badanach sa podane te dla doroslych.

2014-11-22 03:44

Uwazam ze takie sprawy jak wyniki badan i ich odchylenia to powinien cokolowiek doradzać pediatra. Nie bawmy się w doktora gogle i nie gdybajmy. Tak jak zalecają dziewczyny tylko fachowa pomoc tutaj pomoze wiec najlepiej jak najszybciej udac się do lekarza z dzieckiem.

2014-11-21 22:46

Tylko konsultacja z lekarzem w takiej sytuacji wchodzi w grę.

2014-11-21 20:31

Madda, jeśli jeszcze przed wizytą i lekarza (bo tak jak napisała annawianna jest ona niezbędna) chciałabyś jakieś opinii na forum, to powinnaś podać dokładnie jakie wyniki wyszły córce przy jakich normach. No i mogłaś zaznaczyć pytanie do eksperta.

2014-11-21 17:58

Jeżeli mogę coś poradzić to to aby poszła Pani z córeczką do lekarza, on najlepiej zdiagnozuje wyniki a przy okazji zbada córeczkę. Ja czasami szukam w internecie różnych artykułów dotyczących zdrowia itd, ale ostatecznie to lekarzom pozostawiam diagnozę. Kwestia wyników badań jest zbyt poważnym tematem aby samemu je diagnozować a biorąc pod uwagę wiek córeczki to myślę że warto pójść czym prędzej do lekarza. Jeżeli to anemia to im wcześniej podejmie córeczka leczenie tym szybciej dojdzie do zdrowia. :)