Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

bunt na mleko

Data utworzenia : 2014-11-19 10:49 | Ostatni komentarz 2014-11-20 03:29

Marta-1987

3365 Odsłony
7 Komentarze

Chce prosić o porade bo już od dłuższego czasu nurtują mnie pewne wątpliwości. Moja coreczka 2dni temu skonczyla rok. Wazy 8200g a waga urodzeniowa to 2870g. Od początku rozszerzenia diety była i jest dużym niejadkiem. Najpierw w 3 mcu zrezygnowala z piersi potem w 8 mcu z mleka. Karmie odciąganym pokarmem. Problem z mlekiem i jej niechecia do niego zaczal się w sierpniu gdy corka zaczela goraczkowac i okazało się ze zaczely wychodzi jej zabki nie chciała wtedy nic jesc ani pic mleka wiec aby się nie odwodniła bo miała tez biegunke zaczelam jej podawac rozczienczone soki bobofrut z woda. Soki te przez 4 dni były jej jedynym piciem a zarazem posiłkiem bo nic nie jadla przez te dni. Czasami kilka lyzeczek kaszki na caly dzien. Gdy zabki się przebily mala zaczela jesc normalnie 3 głowne posiłki plus deser ok 17. w postaci owocu. Mleko zawsze wypijala chętnie przed drzemka i w nocy. Teraz mleka w ogóle nie chchiala tknąć. Wiec aby pila mleko rozczienczalam jej sokiem swoje mleko w ilościach 60 ml mleka 30 ml soku. To trwalo kilka tyg po czym taka mieszanina znow przestala jej odpowiadać. Wiec znalazłam mleko smakowe humana 2 bananowo waniliowe które można podawac od 10 mca. Do swojego odciągniętego mleko dodawałam ok 60 ml wody i dosypywalam 2 miarki tego mm oraz pol lyzeczki kakao bo tylko tak jej smakowalo i je wypijala chętnie.Dodam ze kakao ja zapieralo i starałam się go unikac i wsypywać jak najmniej Teraz od dłuższego czasu nie dodaje do mleka kakao tylko do swojego mleko np. do 120 ml dodaje 1,5 miarki mleka mm nestle waniliowe. Corka pięknie to zjada i bardzo jej ono smakuje. Zastanawiam się tylko czy można do kobiecego pokarmu dodawać mm czy lepiej zrezygnować ze swojego mleka na rzecz mm. Wiem ze roczne dziecko nie musi pic mleka tylko jak ona nie wypije mleka przed drzemka to spi tylko 30-40 minut a tak spi ok 1,5godz. W nocy również budzi się ok 2-3 na mleko a samo moje mleko jej nie smakuje i nie chce go pic. Dodam ze wypija średnio ok 250-300 ml mojego mleka i ok 3-4 miare mm. Na głowne posiłki zjada ok 100 ml obiadku np. zupki lub II dania kaszy ok 120 ml na kolacje, sniadania roznie czasem jakas kanapeczka z bulki.Nie zjada dużych porcji na glowne posiłki a w międzyczasie staram się aby nie podjadala.

2014-11-20 03:29

Pani dr bardzo dziekuje za szybka odpowiedz. Niestety jakiekolwiek kaszki na mleku podawane butelka nigdy u nas nie wchodzily w gre bo nie chciała ich pic. Sinlac bardzo lubi i pięknie go je lyzeczka ale z butelki nie chce. No wlasnie szkoda mi rezygnowacz karmienia swoim mlekiem skoro go mam jeszcze na tyle ze jej go starcza mimo ze co jakiś czas jego ilość się zmniejsza. Mysle ze za jakiś czas i tak będziemy musieli przejść na mm jak to wszystko będzie się zmniejszać. Leila zgadza się ze Amelka nie jest jakims tłuścioszkiem je naprawdę nie za dużo i nie da jej się wcisnąć nic jak już nie chce. Wiem ze w nocy budzi się i jest glodna a woda wtedy nie przechodzi bo za jakiś czas znow się budzi. Wlasnie ostatnio wiele osob mnie skrytykowalo ze co ja robie swoje mleko lacze z mm to lepiej już calkiem przejść na mieszanke niż podawac cos takiego i mnie to mocno zaczelo nurtować. Na razie taki smak mieszania bardzo jej odpowiada i mysle ze kilka tyg znow tak pociągniemy.

2014-11-19 22:27

Marta ja praktycznie cały czas podaję odciągnięte mleko pomieszane z mm. Zawsze mleka swojego miałam za mało więc musiałam tak robić. Jak lubi smakowe to jej dawaj lepiej żeby zjadła to niż nic a z tego co widzę to szybko jej się może znudzić i będziesz musiała kombinować znowu coś nowego :/ Faktycznie je malutko i drobniutka jest. Moje przy wadze urodzeniowej 2130 i 1850 teraz ważą prawie 10 kg a i tak są drobni. Ja bym nie rezygnowała ze swojego mleka skoro je masz, no chyba, że skończą Ci się pomysły na jego podawanie. Mała 3ma się w normach więc jest ok a jak Ci lepiej śpi to też jest argument żeby z tego mleka nie rezygnować.

2014-11-19 19:49

Marta mi się wydaje, że jak najbardziej możesz zostać przy tym mleczku smakowym, które Ci wtedy poleciłam i podziałało. Możesz też mieszać go ze swoim pokarmem jak tylko dziecko bardziej woli pić taką mieszankę.

2014-11-19 18:12

Witam. Niestety gusta naszego dziecka zmieniają się niezależnie od naszego nastawienia. Są dzieci, które lubią jeden rodzaj posiłku i chętnie to jedzą a są "smakosze", którzy lubią próbować. Co do mieszania pokarmu i mm. Jeżeli Pani nie karmi piersią a tylko ściąga pokarm, można próbować podawać dziecku. Jeżeli nie chce, nic na siłę. Jeżeli lubi określony smak mm, zwłaszcza wieczorem i rano, proszę podawać aż się znudzi. Można spróbować dodać do pokarmu niewielką ilość Sinlaca, jest to kaszka, którą dzieci bardzo lubią i z dodatkiem tej kaszki zjedzą wszystko. Córeczka jest prawidłowo odżywiana i jej masa ciała nie odbiega zbytnio od normy. Według danych podanych przez Panią, rozwija się systematycznie w swoim przedziale, to jest ok 10 centyl. Jeżeli dziecko nie chce, nie ma obowiązku karmienia go pokarmem kobiecym, który ma w tym okresie mniejszą wartość odżywczą niż przed ukończeniem roku. Co innego przystawianie do piersi. Zacieśnia więź i jest przyjemnością dla mamy i dziecka. Są jednak dzieci, które ok 12-mca, kategorycznie odmawiają ssania z pieersi i możemy to uszanować. Podsumowując: podawanie pokarmu kobiecego nie jest niezbędne dziecku powyżej 12 m=ca, mozna podawać mu mm o smaku, jaki akceptuje, oczywiście nie dosładzając. Obecnie mleka i kasze dla dzieci > 12 miesięcy nie są bardzo słodkie. Zaartość cukru jest zalecana przez organizacje zajmujące się żywieniem dzieci i dobre firmy produkujace mleko trzymają się tych norm. Nie zalecam podawania kakao, jako, że zapiera i może alergizować. Kaszka Sinlac i inne kaszki mogą być podawane łyżeczką, lub dodawane dla smaku do mm dla juniorów powyżej 12 m-ca. Zmianę smaku kaszki należy dostosować do gustu malucha. Pozdrawiam

2014-11-19 15:23

malgorzato niestety u nas to nie przejdzie żeby podac jej moje mleko a potem mm bo ona mojego mleka nie chce. A szkoda mi rezygnować z wlasnegp mleko bo w zupelnosci mi go wystarcza na jej potrzeby. Corka wlasnie nie za bardzo przepada za słodkim bo np. jabłko woli kwaśne, lubi jogurt naturalny zupke ogorkowa, pomidorowa, lubi ogorki kiszone i polizać cytryne. Nie za bardzo lubi kaszke z sokiem woli ja sama wiec ja już sama nie wiem czy ona tak naprawdę lubi słodkie. czy przyjadl jej się smak mojego mleka. annawianna no wlasnie ja podczas rozszerzania diety zaczelam od warzyw a później owocow i bardzo lubi moje dziecko zarówno warzywa jak i owoce. Czekam na odpowiedz eksperta bo sama nie wiem czy robie dobrze czy zle. Wiem tylko tyle ze samego mojego mleka nie wypije nawet przez sen. Przez pare tyg pasowalo jej mleko z sokiem bobofrut smak aronia winogron malina a on wcale nie jest slodki. Po paru tyg znudzil jej się i nie chciała pic wiec zaczelam znowu cos kombinować z kakao a teraz kakao tez jej nie odpowiada wiec nie wiem czy to chodzi o słodkie rzeczy czy raczej o nude mleka. Dodam ze lubi raczej wszystko wedline,jogurty naturalne, pasztet domowy własnej produkcji wszystkie zupki, rybe. Nie lubi zoltka jajka wiec podaje jej je z jej ulubionym jogurtem naturalnym.

2014-11-19 14:58

Ja daję dziecku pierś o później ewentualnie mleko modyfikowane. Mój synek bardzo lubi moje mleko a to mnie bardzo motywuje do tego aby jak najdłużej karmić. Słyszałam że kobiety łączą odciągnięte mleczko np z kaszką i dzieci chętnie jedzą. Mnie pediatra powiedział że bardzo często dziecku szkodzi częsta zmiana mleka modyfikowanego, więc jeżeli już stosuję jakieś ( i ono oczywiście odpowiada maluchowi) to nie należy zmieniać. Myślę podobnie jak Maałgorzataa że dzieciątko polubiło słodkie i teraz domaga się tego co jej tak bardzo smakuje. Nie znam opinie ekspertów na ten temat ale pewnie próbowałabym jednak z uporem podawać dziecku własne mleko. Myślę że nie można ulegać dzieciom w tej kwestii ponieważ dzieci zazwyczaj jak będą mieć do wyboru słodką kanapkę, nutellę itp. a np płatki owsiane czy owoc to wybiorą..... :) słodkie. Ja właśnie zaczynam rozważać termin i sposób rozszerzenia diety swojego maluszka i po Pani artykule będą baczniej podawać synkowi słodkie posiłki ponieważ cukier nie tylko powoduje otyłość, próchnicę ale bardzo pobudza organizm. Myślę że jak najdłużej trzeba dziecku podawać posiłki bez cukru i soli która również szkodzi maluchowi. Nie wiem czy to dobra rada ale może Pani spróbować jednak podawać mleko bez dodatków nawet jeżeli maluch się buntuje. Popłacze pozłości się ale w końcu zje - to dla jego dobra - życzę powodzenia.

2014-11-19 14:37

Wydaje mi się, że córka przyzwyczaiła się do słodszych pokarmów, dlatego nie odpowiadają jej posiłki, które nie są słodkie. Według mnie nawet roczne dziecko powinno pić mleko, jeżeli nie mamy, to modyfikowane. Moja córeczka skończyła kilka dni temu 20 miesięcy i do dziś pije mm, obecnie Bebilon 3 przed spaniem, a rano zjada butelkę kaszki mleczno-ryżowej lub mleczno-kukurydzianej. Co do mieszanki mm i mleka kobiecego, to naprawdę nie wiem, bo nigdy tak nie eksperymentowałam, wolałam podać córce swoje mleko z butelki, a ewentualnie później nakarmić ją mm. Proponuję nie mieszać razem jednego i drugiego mleka.