Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Problemy z noskiem

Data utworzenia : 2014-11-14 16:57 | Ostatni komentarz 2015-02-24 00:45

ania2543

3324 Odsłony
9 Komentarze

Witam moja córeczka ma 4,5 miesiaca.od tygodnia ma zapchny nosek.ale jak chcę wyczyścić gruszka to nic nie ma.co mam zrobic bo przez to strasznie sie meczy i przez to mało chce jeść.Karmie ja mlekiem modyfikowanym.

2015-02-24 00:45

Czasami może to tez byc objaw alergii.

2014-11-19 18:18

Witam. Przede wszystkim, czy malutka nie ma infekcji? Może mieć obrzęk błony śluzowej noska i wtedy nie ma wydzieliny, tylko przewody nosowe są zwężone od obrzęku i powodują dyskomfort przy oddychaniu. Można podawać dziecku kilkakrotnie wodę morską do noska a przed jedzeniem lub przed snem podawać do noska Nasivin soft dla niemowląt. Jeżeli jest w domu nebulizator , można robić inhalacje z soli fizjologicznej celem nawilżania górnych dróg oddechowych. W okresie grzewczym, powietrze w pomieszczeniach jest suche i dodatkowo utrudnia oddychanie. Jeżeli powyższe zabiegi nie pomogą proszę pokazać dziecko laryngologowi. Pozdrawiam.

2014-11-17 21:28

My też niczego do wyciągania glutków czy katarku nie używaliśmy , ale woda morska w sprayu była jak najbardziej potrzebna.

2014-11-16 21:28

Ja używam sól morską, ale aspirator do noska też jest nam wtedy potrzebny. Ja bardziej polecam aspirator niż gruszkę do nosa. Szybko pozbywamy się zanieczyszczeń z noska i nie ma obaw, ze cos zrobię małemu.

2014-11-16 21:03

Nie korzystałam z gruszek ani innych wynalazków w udrożnianiu noska moich dzieci. Kiedy mają problem z zatkanym noskiem lub katarek pomaga nam sól fizjologiczna lub sól morska w sprayu.

2014-11-16 20:26

radzę zaopatrzyć się we fridę albo coś podobnego...uważam ,że jest bardziej skuteczne niż zwykła gruszka... też mamy gruszkę ale używamy do glutków które są blisko ujścia i nie chcemy dziecka męczyć fridą...oczywiście przy dużych katarkach nie zapominajmy o wodzie morskiej typu marimer :) polecam i nie zawiodłam się

2014-11-14 20:20

Dziekuje za pomoc

2014-11-14 19:19

Ja do oczyszczania noska dziecka używam aspiratora który jest bardzo pomocny i skuteczny. Nie stosowałam nigdy gruszki więc nie mam porównania ale może spróbuj oczyścić nosek dziecka nawilżając go wcześniej wodą morską lub solą fizjologiczną. Odrobinę np. soli fizjologicznej wpuść do noska dziecka najlepiej trzymając go w pozycji na boku a następnie oczyść nosek. Ja synkowi codziennie oczyszczam oczka solą fizjologiczną a co do noska to używałam soli fizjologicznej ale teraz staram się takie zabiegi wykonywać w momencie jak przestaje płakać i wówczas w nosku jest bardziej wilgotno i bez problemu możesz pozbyć się wydzieliny. Może pomóc też nawilżanie powietrza w mieszkaniu szczególnie zimą ponieważ wtedy centralne ogrzewanie powoduje że powietrze jest suche. Pozdrawiam i życzę powodzenia.