Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Maluszek ze stomią

Data utworzenia : 2014-10-31 18:06 | Ostatni komentarz 2014-11-06 15:43

Jagoda.Radecka

3042 Odsłony
8 Komentarze

Czy któraś z Was ma Maluszka z wyłonioną stomią ? Moja Monia ma stomie już ud dawna i zastanawiam sie czy ona to czuje, czy coś jej przeszkadza, często się kręci i nie wiem czy to tak po prostu czy coś ją męczy np.ten worek itp.

2014-11-06 15:43

Jagoda - może porozmawiaj z lekarzem pediatrą o jakiś lekach na dolegliwości. Ja używam od czasu do czasu espumisan dla malucha, bo dzięki temu bąki się tak nie gromadzą i są delikatniejsze. I uważaj na podawane jedzenie ze słoiczków bo zdarza się, że coś potencjalnie lekkostrawnego jest dla maluszka powodem gazów. Tak czy siak polecam od czasu do czasu wietrzenie stomii, a w miarę możliwości jak najczęściej, na pewno sprawi to ulgę córci. Jeśli tylko będę mogła jakoś pomóc - nawet tylko wesprzeć w gorszy dzień, to pisz - zapraszam też do nas na ogólny, gdzie wspieramy się wzajemnie :)

2014-11-06 13:47

ma bąki bo to widać worek się wtędy robi taki na pompowany i musze wypuszczac co jakiś czas, daje jej rumianek do picia ale to chyba nic nie daje, tak to je bebilon mleko ,kaszki i obiadki gerberki , nie wiem co moge zmienić w jedzeniu zeby było lepiej z tymi bąkami . Dziękuje dziewczyny ;)

2014-11-03 22:39

Jagoda, myślę, że Twojej córci worek nie przeszkadza bardziej niż by było z pampersem. Napewno jest pod stałą opieką lekarzy i sama też pielęgnujesz stomię odpowiednio... Mojemu tacie nieco przeszkadzał klej z worka. Ale nic go nie bolało i nie czuł też samej dupki stomijnej. Powiedz proszę jak wygląda u Moni sprawa pokarmu? Bo może po prostu jak większość dzieci męczą ją bąki? Spróbuj może na cały dzień lub chociaż kilka godzin zdjąć worek? Przygotuj się na kupkowy bałagan i połóż córcię swobodnie. Zobaczysz czy po takiej swobodzie zachowa się inaczej czy też będzie kręcić. Tylko nie zmieniaj nic innego w dniu córki, a zwłaszcza w jadłospisie. Życzę już tylko lepszych dni i dużo zdrówka dla córci.

2014-11-03 22:23

Ojej taki maluszek i już tyle problemów. Życzę zdrówka dla córeczki.

2014-11-03 08:08

Pół roku ma Monia , a stomia była wyłoniona z powodu martwicy jelita grubego, jelito zaczęło obumierać i nie funkcjonować więc chora część została usunięta. Wydaje mi się że dobrze pielęgnuje tą stomię ale często tak jak by Mała marudzi i nie wiem o co chodzi, a ząbkowania jeszcze nie widze więc to nie o to raczej chodzi

2014-11-01 22:25

Ja mogę tylko podpowiedzieć jak to z perspektywy osoby dorosłej wygląda. Ale też poczekam na Twoją odp.odnośnie pytań kusi.

2014-10-31 22:06

Suchaj ja tez pierwszy raz się z tym spotykam , poczekam jak odpiszesz na pytania Kussi . Trzymaj się i powodzenia

2014-10-31 18:44

cześć Jagoda :) w jakim wieku jest twój maluszek? I jaka jest przyczyna (jeśli można wiedzieć) wyłonienia stomii? Niestety nie znam osobiście nikogo, kto borykałby się z takim problemem.