Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

szczepienia rotawirusy powikłania

Data utworzenia : 2014-10-19 22:04 | Ostatni komentarz 2015-01-29 00:07

polozna1987

34643 Odsłony
9 Komentarze

Witam, proszę mi powiedzieć czy po szczepieniu na rotawirusy w 6 tyg zycia szczepionka Rotarix jako normalne mozna uznac sluzowy mozna powiedziec galaretkowaty albo bardziej kislowaty stolec (od szczepienia do teraz- 5 doba), w ktorym pojawila sie czasami czerwony slad prawdopodobnie krwi (nie malinowy) wielkosci glowki od zapałki. Temu objawowi nie towarzyszy ani bol brzuszka ani wymioty. stolec taki pojawil się 3 dni po szczepieniu, jak narazie trzykrotnie. Od szczepienia nie minał jeszcze tydzień.

2015-01-29 00:07

Taka kupka to moze być objaw alergii na coś, a ze szczepieniem zbieg okoliczności, po prostu w wieku kilku tygodni wychodzą dopiero sprawy z nietolerancjami, jeśli te nie są wrodzone.

2014-12-12 05:32

O śluzie to wiedziałam, nie stety z internetu podobnie o tym ,że dziecko w ten sposob może zarazić. Szkoda, że lekarz nie informują o tym podczas szczepienia przecież to bardzo istotne informacje.

2014-10-28 10:56

Witam. Szczepienia przeciw Rotawirusom jest stosunkowo bezpieczne. Należy jednak pamiętać, że jest to szczepionka żywa i, po szczepieniu, dziecko może wydalać wirusa i być zakaźne dla innych, którzy nie byli szczepieni lub nie chorowali. Śluz w stolcu, lub śluzowy stolec, według obecnych doniesień nie jest niepokojący. Krew(?) w stolcu, oczywiście jest do dalszej obserwacji. Maksymalnie tydzień po szczepieniu powinno wszystko wrócić do normy. Mam nadzieję, że nadal maluszek otrzymuje wit.K i pokarm naturalny. Przy dobrym stanie dziecka, myślę, że nie ma powodu do niepokoju. Natomiast, jeżeli w stolcu powtórzyłaby się różowa treść, powyżej 1 tygodnia po szczepieniu, proszę zgłosić się do swojego pediatry. Pozdrawiam

2014-10-21 10:41

Jesli krew jest czerwna to prawdopodonie jest z okolich odbytu lub jelita grubego, ja bym jednak to skonsultowala.

2014-10-20 22:53

U nas po szczepieniu na rotawirusy nie było żadnych powikłań. Tak jak pisały dziewczyny, najlepiej skonsultować to z lekarzem, bo to jednak niepokojący objaw, choć może to być też reakcja alergiczna na jakiś składnik szczepionki, ale zawsze lepiej to dokładnie sprawdzić.

2014-10-20 20:51

Ja także natychmiast skonsultowałabym coś takiego z pediatra. Krew w stolcu może oznaczać wiele rzeczy.

2014-10-20 19:14

Ja myślę podobnie jak dziewczyny , powinnaś udać się do pediatry i skonsultować zdrowie swojego dziecka. Mam nadzieję że wszystko będzie ok ale warto zadbać by obejrzał go pediatra .Jeśli Cie niepokoją te objawy to naprawdę dla siebie i swojego maluszka

2014-10-20 15:40

Ja zadzwoniłabym i do położnej i do lekarza pediatry i skonsultowała takie objawy. To, że dziecku nie towarzyszy fizyczny dyskomfort nie oznacza, że nic się nie dzieje. Oczywiście trzymam kciuki za to, aby wszystko było dobrze, ale konsultować warto. Daj również znać co i jak.