Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Powrót do refundowanych szczepień.

Data utworzenia : 2014-10-18 23:34 | Ostatni komentarz 2021-10-30 14:52

Barbara.Welna

39937 Odsłony
72 Komentarze

Witam, czy istnieje możliwość powrócenia do szczepień refundowanych po zastosowaniu 6w1 przy pierwszej dawce szczepienia? Zaszczepiłam synka szczepionką 6 w 1 i nagle strach mnie obleciał, codziennie natrafiam na nowe historie powikłań po szczepionkach skojarzonych, chciałabym więc zrezygnować z tej metody i na następnej wizycie szczepiennej zaszczepić synka refundowaną szczepionką czy istnieje taka możliwość?

2014-10-20 11:51

Droga Redakcjo może my to pytanie podrzucić do Eksperta bo widzę żę bardzo dużo mam jest zainteresowanych tematem , bardzo ważny temat

2014-10-19 23:22

eh to miało być pytanie do eksperta nie wiem czemu sie odznaczyło wiec ponawiam temat, ale dziekuje za pozostałe komentarze

2014-10-19 20:50

No chodzi o tą substancje.. żeby tego nie zmieniać.. no chyba,ze dziecko bardzo znosi,ale generalnie moja lekarka też mówiła,ze czy w tą,czy w drugą stronę nie powinno się zmieniać szczepionek,wiec chyba coś w tym jest! Ja jedyną kupną,jaką szczepię córeczkę,to wzw engerix,o której Marta wspomniała :)a reszta na nfz :)

2014-10-19 14:32

Nam wlasnie tez lekarz powiedział aby dobrze przemyslec decyzje bo jak zaczynamy szczepic jedna szczepionka danego producenta to do zakończenia szczepien trzeba się tego trzymać. Tzn ze jak zaszczepię dziecko np. przeciw wzw b szczepionka engerix to nie mogę zmienić jej na inna tez przeciwko wzw b tylko innego producenta o innej nazwie. Wydaje mi się ze będzie ciężko zrezygnować teraz z płatnych szczepionek na rzecz refundowanych. Wdruga strone byłoby latwiej. A skutki uboczne sa po każdej szczepionce te skojarzone sa nowsze i wydaja się być lepsze.

2014-10-19 13:27

Nam położna w pzrychodni mówiła, że jak już raz wybierzemy szczepionki 6w1 to musimy je kontynuować i nie można tego zmienić. Ale tak jak mówi Uullaa, ja bym radziła Ci się jednak zastanowić, bo niestety na temat wszystkich szczepionek można nie za dobre rzeczy wyczytać, a jednak te skojarzone podobno mają mniej rtęci, mniej konserwantów, no i tę bezpiecznejszą wersje szczepionki na krztusiec (w niektórych krajach europejskich tylko ta jest dopuszczona).

2014-10-19 13:02

A mojej koleżance powiedziano w przychodni że już muszą wybrać do końca szczepienia skojarzone i to jest bieżący temat z tego tygodnia , też szczepiła małą 6w1 i chciałą zrezygnować a teraz już sama nie wie co robić .Może to pytanie skierować do specjalisty chętnie przeczytam co nam Pani doktor odpisze

2014-10-19 11:41

ja przeszłam z refundowanych na kojarzone więc pewnie odwrotnie też się da .. ale ja bym chyba na Twoim miejscu jeszcze raz się zastanowiła bo uwierz na temat państwowych szczepionek można o wiele gorsze rzeczy przeczytać niż na temat kojarzonych .... porozmawiaj z pediatrą i jeżeli koszty nie stoją na przeszkodzie to przemyśl decyzję

2014-10-19 03:50

Wydaje mi się ze nie można powrocic do szczepien refundowanych a poza tym jak zaczelo się szczepic dziecko jednym typem szxzepionek to należy to kontynuować. Sytuacja może bylaby latwiejsza jeśli z refundowanych szczepoionek chcialabys zrezygnować na rzecz tych płatnych. Ale porozmawiaj z pediatra może uda wam się cos wymyslic.