Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Marmurkowanie

Data utworzenia : 2014-10-09 13:16 | Ostatni komentarz 2014-10-13 13:20

Patrycja.Jaworowska

11535 Odsłony
6 Komentarze

Witam:) Drogie Mamy czy któraś z Was miała problem Marmurkowej skóry u Swojego Maleństwa? u Naszego Synka pediatra stwierdził że dziecko marmurkuje i skierował Nas do szpitala na szczegółowe badania , byliśmy pod obserwacją 4 dni . z pierwszych badań przy przyjęciu wyszło że Mały ma niedokrwistość ... przed wypisem wynik wyszedł zupełnie inny . Teraz Mały dostaje żelazo. Za miesiąc mamy powtórzyć badania ... Czy ktoś spotkał się już z tą dolegliwością? Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej w tej kwestii? A może specjalista mógłby mi objaśnić od czego skora dziecka marmurkuje, co jest przyczyną ...

2014-10-13 13:20

Witam. Skóra marmurkowa zdarza się u dzieci, szczególnie noworodków i małych niemowląt. Musimy pamiętać, że skóra małego dziecka jest cienka a naczynia umiejscowione pod nią są lepiej widoczne. Często u dzieci z bladą skórą, w czasie wychłodzenia widać wyraźnie siatkę drobnych naczyń włosowatych znajdujących się pod skórą. Jest to sytuacja przemijająca wraz z dojrzewaniem skóry właściwej. Inną, bardziej skomplikowaną sytuacją jest wrodzona marmurkowatość skóry "Cutis marmorata",. Nieznana jest przyczyna. Obserwujemy na całej skórze lub w jednym miejscu, wyraźne drobne naczynia włosowate i poszerzenia żylne dające wrażenie siatki poszerzonych naczyń. Najczęściej dzieci wyrastają z tej przypadłości. Czasami, już u dorosłych, utrzymuje sie skłonność do skóry marmurkowatej skóry po wychłodzeniu lub zmarznięciu. Nie wymyślono skutecznego leczenia a stosowane dotąd, np. laseroterapia- nie przyniosło oczekiwanej poprawy wyglądu skóry. Pozdrawiam.

2014-10-11 11:56

Alicjo Synek ma 2 i pół miesiąca ... 29 mamy powtórzyć Badania Mały wtedy już będzie miał 3 miesiące ...

2014-10-10 20:32

A w jakim wieku jest Twoje dziecko? Bo u noworodków to normalne, ze może być marmurkowa skóra i nie ma się czym martwić.

2014-10-10 11:51

Dziękuję za odpowiedzi :*

2014-10-10 03:56

moje dziecko miało anemie i tez miało bardzo bladziutka skore wręcz sina ale to był wynik malej ilości czerwonych krwinek i hemoglobiny. Dostawala zelazo. Pamietaj ze może ono dzialac na dziecko zapierająco i należy je podawac minimu 8 tyg aby uzyskac jakas poprawe. Po zakończeniu leczenia i wyjściu z anemii skora mojego dziecka jest lekko zarozowiona i wygląda zdrowo.

2014-10-09 22:30

A sprawdzałaś czy dziecku nie jest za zimno? Czasami też takie marmurkowanie wynika z niedojrzałości układu krwionośnego. I też pragnę zaznaczyć, że skóra maluszków jest cieniutka i naczynia krwionośne są przez nią widoczne.