Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

walka z pasożytami

Data utworzenia : 2014-10-02 11:09 | Ostatni komentarz 2014-10-25 21:51

Aleksandra.Witkowska

6038 Odsłony
20 Komentarze

Witam mamusie, prowadzę walkę z pasożytami u córci od roku, jeżeli są jakieś mamusie kóre mają również z tym problem i jakieś dobre rady na zwalczenie itp... proszę o wypowiedzi. Pozdrawiam

2014-10-02 11:42

Marto u nas niestety jest to glista ludzka. I mała jest pod obserwacją lekarza nic się nie odbywa bez pediatry.

2014-10-02 11:38

Aleksandro rozumiem ze robilas badanie kalu na pasożyty i w ktorejs z trzech probek one wyszly. Co do leczenia pasozytow u dziecka głownie sa to owsiki, które bardzo szybko się mnoza i przenosza z człowieka na człowieka za pomocą brudnych rak, nieumytych podczas korzystania z toalety. Pilnuj aby dziecko nie drapało odbytu bo w nocy owsiki wychodzą na zewnątrz odbytu i latwo przekazac je komus z domownikow. Po każdym takim drapaniu tych okolic i po korzystaniu z toalety pilnuj aby umylo raczki. Posciel reczniki wypierz najlepiej w 90 stopniach. Zabawki pluszowe ubranka dziecka również upierz w jak najwyzszej temp jakiej możesz. Co do leczenia to dziecko powinien zobaczyć lekarz pediatra i to on powinien przepisac leki przeciwko robakom. Dodatkowo na pewno udzieli informacji jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się pasożytów na innych domownikow. Dodartkowo każdy z domownikow powinien wykonać badanie kalu na pasożyty żeby wzajemnie się nie nadkazac.

2014-10-02 11:33

Zosiu cały czas odtruwanie, niestety moja pediatra jest przeciw tym specyfikom ziołowym ponieważ mała jest jeszcze za mała na nalewki. Leczyłam małą w tamtym roku ziołami, nie nalewką tylko kupiłam wszystkie składniki tej nalewki i parzyłam codziennie i dawałam do picia. Po półtora tygodnia wystąpiła reakcja alergiczna (pokrzywka lub rumień) nie pamiętam już dokładnie. Dwa miesiące temu robiłam jej badanie z krwi i wyszedł wynik negatywny że już nie ma a teraqz nagle wykryto jaja pasożyta w kale. Dostała odrobaczenie 26 września oczywiście z reakcją skórną. A gdzieś tam się dowiedziałam że to dobry znak że jest reakcja wynika to z tego że organizm w ten sposób walczy z toksynami zatrutych robaków.... Ale ile w tym prawdy nie wiem, już mi ręce opadają cały czas się odrobacza i bez rezultatu....

2014-10-02 11:13

Olu a co na to lekarz pediatra?? Bo jak u chrześnicy było podejrzenie pasożytów to lekarz od razu kazał zastosować kurację oczyszczającą. Taką ziołową. W aptece zapewne jest mnóstwo specyfików...