Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

walka z pasożytami

Data utworzenia : 2014-10-02 11:09 | Ostatni komentarz 2014-10-25 21:51

Aleksandra.Witkowska

6037 Odsłony
20 Komentarze

Witam mamusie, prowadzę walkę z pasożytami u córci od roku, jeżeli są jakieś mamusie kóre mają również z tym problem i jakieś dobre rady na zwalczenie itp... proszę o wypowiedzi. Pozdrawiam

2014-10-25 21:51

Mamunia teraz raczej lekarze doradzają przebadanie się wszystkich, ktorzy mieszkają razem z chorym dzieckiem i leczy się tylko tych, ktorzy ną nisicielami pasoźytów, bo jak by nie było leki uźywane do walki z tym paskudztwem to trucizny.

2014-10-13 11:48

Pani doktor już wszystko napisała,również wydaje mi sie że rok to za duży okres czasu leczenie widać nie jest skuteczne więc l na Twoim miejscu udała bym się do innego pediatry.Robaki mogą wyrządzić duże spustoszenie w organiźmie szczególnie dziecka.Tutaj zgadzam się również z Mamą Basią,w sumie Pani Doktor to również potwierdziła,odrobaczyć powinni się wszyscy domownicy,bo jaki jest sens odrobaczania dziecka jeżeli inni domownicy będą zarażeni.

2014-10-11 14:11

U nas na owsiki też był pyrantelum. jedna dawka a po 2 tyg powtórna dawka. Zrobiłam badania i wynik na jaja pasożytów negatywny u obydwu moich pociech. Może jest tak jak Pani doktor mówi, ale zły lek, albo dawka za mała Po pierwszej dawce widziałam normalnie w kupce owsiki, było ich naprawdę dużo. Po drugiej dawce u młodszego widziałam tylko jednego owsika. Do teraz nic nie ma, bo został mi nawyk sprawdzania każdej kupki. Co do profilaktyki to częsta zmiana pościeli i jej wypranie w jak największej temp, częste mycie rąk, prasowanie bielizny i spodni, czy bodów od wewnętrznej strony, aby zabić ewentualnie pozostałe jajeczka.

2014-10-05 18:30

Witam. Walka z pasożytami od roku... Nie mam zbyt wiele danych ale, albo dawka leku za mała, nie powtarzana, albo lek źle dobrany. Nie wiem, czy Pani leczy dziecko pod kontrola lekarza. Czy wszyscy członkowie rodziny, łącznie ze zwierzakami (wszelkimi), poddali się leczeniu. Jakie pasożyty są obecna w przewodzie pokarmowym dziecka. Myślę, że domowe sposoby są niezbyt skuteczne. Jeżeli jeszcze nie badał córeczki lekarz, to proszę udać się do pediatry albo do Poradni Chorób Zakaźnych. Rok leczenia to chyba za długo. Pozdrawiam

2014-10-05 06:55

Aleksandra, my uporaliśmy się z glistą za pierwszym razem środkiem pyrantelum. Nie pamiętam, ile bylo dawek przy leczeniu. Najprawdopodobniej moja córka zaraziła się nią liząc wózek sklepowy, gdy na nią nie patrzyliśmy. Czy opróczl podawania leków stosujesz zasadę czyszczenia mieszkania, prania i prasowania pościeli, szczegolnej higieny? Bo skoro wynik z krwii był negatywny, a po jakimś czasie pojawiły się jaja glisty w kale to tak jakby ponownie się zaraziła wg mnie. Opisz najlepiej jak postępujesz w czasie odrobaczania córki, być może tu popełniasz jakiś błąd, albo pomyśl czy pojawienie się glist nie jest związane z jakimiś wyjściami, na plac zabaw, do konkretnych znajomych... A w ogóle w jakim wieku jest Twoja coreczka?

2014-10-04 22:48

a ja uważam że jeśli tak długa walka z glistą nie pomaga to leczenie powinna przejść cała rodzinna może tu powinien wypowiedzieć się ekspert , ? dlatego poproszę Lovi o przeniesienie wątku do sekcji zdrowie i wypowiedz eksperta Aleksandra mam nadzieję że przeniesienie wątku Ci nie będzie przeszkadzać ?

2014-10-04 20:49

Mamabasia nie zgodzę się z tym, że leczenie musi przejść cała rodzina. Moja córka miała glistę ludzką i leczona była tylko ona. Dostawała leki, które tą glistę rozpuszczały jakby w jej organizmie i nic nie było widac w kupce. Glistą ludzką człowiek zaraża się przez kontakt z kałem, który w którym są jajeczka. Oczywiście muszą one trafić do buzi.

2014-10-04 14:10

Aleksandra. jeżeli Twoje dziecko jest chore leczenie musi przejść cała rodzina warto jeść świeże pory , czosnek i pestek z dyni. glista ich nie lubi, nigdy nie pijcie nie przegotowanej wody, mięso musi być dobrze upieczone lub ugotowane warto też bardzo często myć ręce