Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Sulfacetamid dla dziecka

Data utworzenia : 2014-09-15 12:35 | Ostatni komentarz 2014-12-30 11:48

kasiak

6082 Odsłony
15 Komentarze

Ktoś mi ostatnio radził, żebym swojemu synkowi podała krople sulfacetamid, jak miał zapalenie spojówek. Czy to prawda, że można je także podawać dzieciom? Jak używałam ich u siebie to sprawdzały się super, ale u dziecka ich jeszcze nie używałam.

2014-09-15 17:02

Nie no lepiej nic na własną rękę nie stosować - zwłaszcza jeśli lek jest na receptę i chodzi o małe oczka. Aby ulżyć troszkę maleństwu przemyj oczka naparem z czarnej herbaty i udaj się na konsultacje do pediatry/okulisty.

2014-09-15 15:37

To co piszą dziewczyny to jest najrozsądniejsze wyjście.

2014-09-15 15:32

Marta-1987 zgadzam się z Tobą ja też nic nie podaję dla dziecka z leków na własną rękę podaję tylko leki przeciwbólowe takie jak, Panadol, paracetamol jak wiem co jest przyczyną bólu nie dawno moje dziecko krzyczało że boli ją brzuszek i miało gorączkę i bałam się podać jej syrop przeciw bólowy bo nie wiedziałam co jest przyczyną bólu , pani na pogotowiu zdziwiła się że nic jej nie dałam ale ja muszę być pewna co dolega mojemu dziecku i czy syrop przeciw bólowy pomoże

2014-09-15 15:03

W ulotce leku pisza aby nie podawac leku niemowlęta poniżej 2 miesiąca http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2044 Jednak lek jest wydawany na receptę i ja jednak sama na własną reke bym nie podała tego leku. Uważam ze z zapaleniem spojówki u dziecka powinno isc się do lekarza bo skad wiemy ze to jest zapalenie spojówki a nie np. już rogówki ciężko niefachowym okiem rozpoznać te dwa schorzenia bo zaczynają się tak samo czerwone oczy swiatłowstret pieczenie i łzawienie oczu.

2014-09-15 14:54

kasiak mole warto to skonsultować z lekarzem i na własną rękę nie podawać dziecku leków, bo można tylko zaszkodzić

2014-09-15 13:16

W razie wątpliwości co do stosowania jakichkolwiek leków proponuję poszperanie za ulotką która bez problemu znajdziesz w necie :)

2014-09-15 12:53

Preparat jest wskazany u dorosłych, dzieci i niemowląt po 2. miesiącu życia: · w miejscowym leczeniu ostrego, podostrego i przewlekłego zapalenia tkanek oka: spojówek, brzegów powiek, rogówki, przedniego odcinka błony naczyniowej i dróg łzowych wywołanych przez bakterie wrażliwe na sulfacetamid · oraz profilaktycznie po urazach i oparzeniach w obrębie gałki ocznej. Preparat ma postać kropli do oczu. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli i dzieci po 1. roku życia: Zwykle stosuje się 1–2 kropli do worka spojówkowego co 1–3 godziny. W godzinach nocnych preparat stosuje się rzadziej. Niemowlęta po 2. miesiącu życia: Zwykle stosuje się 1 kroplę do worka spojówkowego co 1–3 godziny. W godzinach nocnych preparat stosuje się rzadziej. Nie stosować u niemowląt przed ukończeniem 2. miesiąca życia. Lekarz określi czas trwania leczenia. Preparat stosuje się zwykle przez 7–10 dni. Każdy pojemniczek przeznaczony jest do jednorazowego użycia. Pozostałość po aplikacji nie nadaje się do powtórnego użycia.