Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Spanie na lewym boku

Data utworzenia : 2014-09-07 19:44 | Ostatni komentarz 2014-09-15 09:01

E.Nowak

2418 Odsłony
8 Komentarze

Witam , Mam córeczkę która ma 7 miesięcy od dłuższego czasu zaobserwowałam że śpi na lewym boku całą noc mimo że kładę ją na prawym bądź na plecach to i tak od razu przekręca się na lewy . I związku z tym moje pytanie do Pani Doktor czy to jest kwestia upodobania ? Czy nie wpłynie to na kształt główki ? Z góry dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas . Pozdrawiam

2014-09-15 09:01

Dziękuję za poświęcony czas :) Pozdrawiam

2014-09-13 09:28

Witam, myśle, ze nie ma powodu do niepokoju. Wszyscy mamy ulubioną pozycje, w której najlepiej wypoczywamy. Możliwe, ze córeczka tak lubi. Nie mniej, moze warto byłoby pokazać dziecko fizjoterapeutom , żeby sprawdzić, czy nie ma niewielkiej asymetrii. 7- miesięczny maluch już wykonuje pewne czynności jak siedzenie czy przewracanie się z brzucha na plecy i odwrotnie. Myśle, ze gdyby był jakiś poważniejszy problem, na pewno Pani by to zauważyła. Widocznie lewy bok w czasie snu jest jej ulubionym. Pozdrawiam

2014-09-08 20:27

Możesz próbować kłaść ją na drugi bok lub podkładać wałeczek. Ale jeśli na przykład w dzień leży na prawym boku lub siedzi to spanie na lewym nie powinno zaszkodzić.

2014-09-08 09:28

U nas tez Amelka preferowala jeden bok ale ja raz kladlam ja na jeden raz na drugi a pod plecki wkladalam zwinięty maly recznik. Po jakims czasie malej nie robilo roznicy na którym spala boku bo przekrecala się sama na oba. Ale wiem ze niektórym dzieciom jeśli pozwoli się spac tylko na jednym boku to po jakims czasie ten bok będzie ich ulubionym bokiem i będą silniejsze po tej stronie ciala i będę przekrecac się tylko na ten lubiany bok.

2014-09-07 21:45

A na początku tak nie miała? Teraz jej się odmieniło? Nasz zaraz po urodzeniu miał upodobania do jednej strony i lekarka nam mówiła, żeby starać się kłaść też na drugim boku, by się nie było jakieś asymetrii, ale u noworodka, to wiadomo, że łatwiej, bo sam się jeszcze nie przewróci. Może spróbuj podczas zabawy, turlania itp. choć na chwilę kłaść ja na prawy boczek. Może choć trochę to polubi. A może po prostu tak jej wygodnie i już :)

2014-09-07 21:37

A podłozenie wałeczka za plecki, by nue mogła się odwrócić teź nic nie pomaga uparciuszkowi?

2014-09-07 20:26

Angie właśnie przekładaliśmy ją i tak zawsze lewa strona fakt że spanie na lewym boku jest zdrowsze ale martwię się główką , moja mama także mówi że coś za bardzo na lewym boku śpi ... co za uparciuch mój ..

2014-09-07 19:58

Ewelina mój też tak ma, że upodobał sobie jedną stronę do spania też lewą. Położyliśmy go teraz z drugiej strony łóżeczka, tam gdzie do tej pory miał nogi teraz ma głowę. Efekt jest taki, że teraz śpi tylko na prawej stronie. Chyba nasz synio lubi spać twarzą do ściany po prostu. Może u Ciebie też by się to sprawdziło? Głowka może się kształtowac nawet do 1,5 roku i przez ten czas powinnyśmy się starać kłaść dzieciaczki na obie strony, aby zapobiec spłaszczeniu jednej ze stron lub różnym kształtom uszek