Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

popuszczanie ;(

Data utworzenia : 2014-09-05 15:14 | Ostatni komentarz 2014-12-14 06:20

mamabasia

3008 Odsłony
9 Komentarze

moja córeczka jak miała nie całe dwa latka zaczęła korzystać już nocnika że nie musieliśmy już zakładać pieluszek ani w dzień ani w nocy, po około dwóch miesiącach zaczęła popuszczać w majteczki, myślałam ze przeziębiony pęcherz pani doktor kazała podawać nam żurawinę i i witaminę C , zleciła też badania krwi i moczu są poprawne, z kupką córeczka nie ma takich problemów, wiem też że nie robi tego specjalnie albo że nie ma czasu bo jest zajęta, Pani doktor jakie mogą być jeszcze przyczepy takiego moczenia? dodam że mała nie sika w majteczki tylko trochę popuszcza

2014-12-14 06:20

Aniami dokladnie tak jest. Ja jeśli mam wątpliwości czy problem jest natury medycznej podaję małemu zurawinę on bardzo ją lubi więc chętnie je. Innym sposobem jest tez zaparzonej żurawiny, to znaczy samego wywaru, jest slodki i bardzo smaczny większość dzieci chętnie go wypije i jeśli maluch nie chce jeść żurawiny to to jest dobry sposób na podanie jej.

2014-12-12 23:20

Dzieci czesto zapomiinaja sie w czsie zabawy, zwyczajnie szkoda im czasu na pojscie do toalety;)

2014-12-12 05:39

U nas też okresowo pojawiał się problem popuszczania. Towarzyszyły temu zmiany, np w przedszkolu - mały był tak zajęty tym, że zmienila się grupa, musiał wszystko wiedzieć , że zapomniał się. Zastanawiam się co teraz się dzieje bo zaczyna z kupką tak robić- dwa razy juz mu się zdarzyło nie zdążyć:/

2014-09-13 09:50

Witam. Podpuszczajcie moczu u dziecka wym wieku jest dość częste. Jest to związane z doświadczeniem w każdej chwili życia malutkiego człowieka nowych, atrakcyjnych wrażeń. Wszystko jest bardziej interesujące niż zrobienie przerwy w zabawie na siusiu. W okolicy 2-3 lat nasze pociechy zdobywają mnóstwo nowych umiejętności, ktoreczasami wypierają te zdobyte wcześniej. Proszę małej przypominać u wysiusianiu się co 2-3 godziny, zwłaszcza jeżeli wypiłam płyny lub przebiera nóżkami czy je ściska. Jeżeli nie bedziechciala przerwać zabawy proszę nalega ci czymś nagrodzić za dzielności, po wysiusianiu sie do nocnika (nie słodycze!). Ten problem minie wkrótce, moze być Pani spokojna. Pozdrawiam

2014-09-12 22:19

Ja poprosiłabym o skierowanie do nefrologa...

2014-09-09 14:38

wybieram się w piątek do naszej pediatry , zobaczymy co powie , jak coś to poproszę ją o skierowanie do neurologa Madzia w nocy śpi bez pieluszki i nigdy nie nasikała na łóżko, potrafi w nocy nad tym panować

2014-09-09 14:08

MOjej corce tez sie zdarza czasem popuszczac a jest starsza od Twojej, mysle ze do pewnego wieku jest to normalne, ponoc dopiero po 4-5 roku zycia takie objawy staja sie niepokojace. Wczesniej to niedojrzalosc pecherza i brak pelnej kontroli nad nim. Jesli jednak sie niepokoisz to moze warto odwiedzic nefrologa.

2014-09-08 07:27

Nie jestem specjalistą, ale od kilku lat pracuję na oddziale nefrologii dziecięcej - jestem pielęgniarką. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u nefrologa dziecięcego. Badania urodynamiczne mogłby wiele wyjaśnić- może występuje tu problem ze zwieraczem pęcherza lub zaleganiem moczu po mikcji. Często " nasze" oddziałowe dzieci nie opróżniają pęcherza do końca i po puszczają później mocz. Zalecane są wtedy ćwiczenia mięśni Kegla, wdrażane jest odpowiednie leczenie- ale o tym decyduje lekarz, po zbadaniu dziecka, obserwacji, po wykonaniu odpowiednich badań. Moja rada jest taka- nie ma co czekać, trzeba się udać do specjalisty. Im szybciej, tym lepiej. Pozdrawiam