Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

porażenie nerwu nr 6 (twarzowego)

Data utworzenia : 2014-09-05 12:25 | Ostatni komentarz 2014-09-12 17:43

Judytka.92

6342 Odsłony
11 Komentarze

witam, drogie mamy. Mam pytanie odnośnie porażenia twarzowego u dzieci. kolezanka ma synka ktory ma 15 miesiecy. Od jakiegoś czasu zauważyła ze mały nie zamyka oczka i jest bardzo podraznione. Prawa część twarzy jest jakby cała sztywna. Lekarz powiezdział jej ze to porażenie nerwu twarzowego. Klinika w Gdansku potwierdziła diagnozę. Mały będzie leczony sterydami i rehabilitacja. Zastanawia sie jak taka rehabilitacja wygląda i na czym polega i ile to na ogół trwa... Czy moze ktoś z was mial lub ma w otoczeniu osoby (dzieci tak małe) które na to cierpiały... Zwracam sie z pytaniem rowniez do eksperta.

2014-09-05 20:31

Jak miał rezonans to bardzo dobrze ,, na pewno diagnoza jest dobrze postawiona , bo na podstawie rezonansu wiedzą jak duże są uszkodzenia ,, Judytko ja myślę ,że te sterydy i rehabilitacja dadzą poprawę tylko niestety musi się przygotować na że poprawa będzie musiała potrwać . Trzymam kciuki za tego chłopczyka i mam nadzieje ,że będzie dobrze

2014-09-05 18:15

Magdaleno wiem ze w Gdańsku maly miał robiony rezonans... Taki mk opowiadała i na podstawie tego zdecydowali o tym jak będzie leczony

2014-09-05 14:37

Judytko w dużej mierze zależy od tego w jakiej części trzon został porażony .Czy dziecko miało tomograf komputerowy ? Na podstawie jakich badań lekarz stwierdził diagnozę ? Czy dziecko było w szpitalu na jakiś badaniach ? Z tego co mi wiadomo, choć mogę się mylić to sterydy podaje się w zależności od stopnia porażenia ,,, podawanie trwa zazwyczaj od kilku dni do 2 czasami 3 tygodni - akurat ja się spotkałam z takimi przypadkami , które właśnie tak miały podawane ale wiadomo ,że każde dziecko jest inne i może akurat jej synek będzie leczony dłużej - ręki sobie uciąć nie dam :). Judytko piszesz że doszło już do porażenia nerwów odpowiadających za mimikę twarzy więc myślę ,że rehabilitacja będzie trwało dosyć długo.. zazwyczaj leczy się asymetrię ciała spowodowaną porażeniem ale jeśli chodzi o twarz i przywrócenie czynności zamykania i otwierania oczu to jeszcze się z tym nie spotkałam . Najważniejsze jest aby jak najszybciej podane zostały sterydy mają one bardzo duży wpływ na cofnięcie się objawów .Im szybciej tym lepiej , Porażenie może być też spowodowane boleriozą Czy jej synek miał robiona punkcję aby wykluczyć chorobę infekcyjną ?