Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Uczulenie na penicylinę i pochodne

Data utworzenia : 2014-09-05 10:57 | Ostatni komentarz 2014-09-13 09:08

Didisia

2719 Odsłony
4 Komentarze

Droga Pani Doktor. Dowiedziałam się na forum, że dzieci po matce często przejmują uczulenie na penicylinę i inne antybiotyki z tej grupy. Czy po porodzie, mojemu synowi wykonywać jakieś testy w tym kierunku (czy jest w ogóle jakaś procedura), czy w razie czego wspominać pediatrze o moim uczuleniu?

2014-09-13 09:08

Dziękuję Pani Doktor za odpowiedź! Poczytałam na czym polega zespół hoigne i jednak mam typowe uczulenie, gdyż po zastrzyku dostałam zapaści. Będę miała na uwadze, by w razie konieczności poinformować lekarza o możliwości, że mój maluch też może być uczulony.

2014-09-12 23:05

Moja znajoma tez jest uczulona na penicyline ale jej synek nie odziedziczyl tego, nie wiem jak u niej to sprawdzano ale cieszyła się ze nie bedzie miala takich klopotow z nim jak z lekiem dla siebie.

2014-09-12 17:18

Witam, oczywiście tak sie zdarza ale nie jest to reguła. W Pani przypadku tez nie wiem, czy to typowe uczulenie na penicylline i pochodne czy zespół Hoigne(dostanie sie penicylline do naczynia krwionośnego w czasie infekcji. Nie dowiemy sie czy maluch jest uczulony, dopóki nie podamy leku. Jest to jedyny sposób na sprawdzenie będzie podanie, bezpieczniej doustne. Oczywiście, jeżeli będzie konieczne. Antybiotyków powinnismy unikać. 90% infekcji u dzieci jest pochodzenia wirusowego. W razie konieczności leczenia antybiotykiem można wspomnieć lekarzowi o swoim uczulenie. Pozdrawiam

2014-09-05 22:57

O! Nie widziałam że to może być dziedziczne. Też jestem uczulona. Również czekam w takim razie niecierpliwie na wypowiedź eksperta.