Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Podawanie leków nocą

Data utworzenia : 2014-08-27 09:52 | Ostatni komentarz 2014-08-28 16:35

Aniss

8180 Odsłony
15 Komentarze

Pytanie do was ale przede wszystkim do Pani Doktor. Otrzymałam receptę na leki dla małej, jednak dawkowanie jest co 8 godzin więc wypada podanie leku również w nocy. Córcia przesypia całą noc bez pobudek i jedzenia, czy w przypadku ibupromu powinnam wybudzać dziecko i podawać lek? bo leki powinno podawać się również po jedzeniu. Córka nie śpi w dzień wiec wstaje teraz około 8 a śpi już po 19-20

2014-08-27 17:39

Ibuprom był by rozwiązaniem ale mamy jeszcze neosine, którą również muszę podać 3 razy na dobę i jak nie liczyć również zalicza się dawka podawana nocą;/ Hmm... jak była młodsza był problem z podaniem leku ;) teraz przyjmuje chętniej ale gorzej z godziną;) zwłaszcza jeśli dziecko jest chore i jak zaśnie to szkoda go wybudzać;/ ale cóż poradzić jak mus to mus, poczekam może pani expert również podzieli się swoimi spostrzeżeniami, szkoda ze nie spytałam o to w gabinecie,

2014-08-27 16:11

Przy czopkach jest taki problem, że może go dziecko wypchnąć, obudzić sie. Ale dla mnie to i tak jest lepsze rozwiązanie. Gdy wkładamy czopek warto natychmiast przycisnąć pośladki dziecka do siebie, w ten sposób zatrzymamy czopek wewnątrz.

2014-08-27 15:38

Tak jak mówi Beata i nurofen i ibuprom ibum itp. wszystkie zawierają substancje czynna ibuprofenum. Można podawac i syrop i czopki na zmiane. Po czopkach wkładanych często dziecko boli pupa i nie chce dac sobie włozyc. Wiem bo przez kilka dni podawałam nurofen przy ząbkowaniu i jak dziecko nie spało to dawałąm syrop a w nocy jak kontrolowałam temp i była wysoka to nie budziłam dziecka i dawałąm czopek. No ale aby nie obudzić 2,5 letniego dziecka to nie wiem czy się tak da bo moja ma 10 mcy i nawet nie czuła jak jej wkładałam. Dobrze jest tez czopek nasmarować np. wazelina. A tak zapytam czemu masz podawac nurofen co 8 godz bo zazwyczaj jest on podawany w konkretnych przypadkach jak np. rośnie tem a nie zapobiegawczo?

2014-08-27 12:51

Anita może lepiej przejść na same czopki. Dla dzieci w czopkach jest nurofen forte. Myślę, że mogłabyś go podawac zamiast ibupromu. Te czopki Nurofen zawierają ibuprofen czyli tą samą substancje, którą zawiera Ibuprom.

2014-08-27 11:47

Tak rozumiem, ale wszystkie leki powinno podawać się po jedzeniu, wiem ze dawki powinno się trzymać w ryzach i tak staram sie robić, tylko zastanawiam mnie to pytanie odnośnie jeszcze posiłków, bo przecież taki maluch przeszło 2i pół roku to nie takie proste aby mu podać taki lek poprzedzając jedzeniem zwłaszcza jeśli w gre wchodza godziny 2-3 w nocy. Wcześniej jak mała chorowała to zazwyczaj w tych godzinach jadła jeszcze mleko w nocy ;) wiec problemu jako takiego nie było Ibuprom forte też jest w czopkach ? No i czy takie mieszanie czopki syrop to czy dobre rozwiązanie?

2014-08-27 11:31

ibuprom można podac również w czopku nie budząc specjalnie przy tym dziecka chyba ze chodzi o jakiś inny lek. Jeśli jest to np. abtybiotyk to należy zachować takie odstępy czasu jak powiedział lekarz nic nie wydluzac i nic nie skracać.

2014-08-27 10:37

Anita według mnie powinnaś trzymać się dawkowania co 8h i spróbować podać lek na śpiąco.