Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

chore paluszki?

Data utworzenia : 2014-08-20 10:31 | Ostatni komentarz 2014-08-23 10:13

jusjoz

2960 Odsłony
9 Komentarze

Witam, u mojego synka niemalże kilka dni po urodzeniu zauważyłam kruszaca sie skore pod paznokciem u raczki. Biala czesc paznokcia zaczela sie poglebiac a sam paznokiem przez to skracac:-( lekarz kazal mi smarowac to okiwka ale to nic nie pomaga. Noj synek skonczyl juz roczek i teraz ten problem dotyczy juz dwoch paluszkow. Domyslam sie ze mojemu dziecku bardzo to przeszkadza bo paznokiec nawet czasem sie wrasta w skórę. Raz nawet pekla mu skora pod paznokciem:-( Dodatkowo jakis tydzien temu zauwazylam ze skora w okolicy paznokcia zaczela schodzic jak po opalaniu i siega juz do polowy opuszka palca. Co to moze byc?

2014-08-23 10:13

Ja także myślę, że warto iść z tym do dermatologa. Z doświadczenia wiem, że zmiany skórne bardzo ciężko się leczy i czasami nawet specjaliści mają problemy z rozpoznaniem choroby.

2014-08-22 11:38

Ja tez radzilabym pojsc do dermatologa, on sie najlepiej zna na chorobach skornych. Ja tez mysle ze moze byc to grzybica, bo mialam podobne objawy. Kiedys tez mialam podobnie z paznokaciami u nog, łuszczyla mi sie skora a potem zeszly paznokcie prawie cale i byla to grzybica. Grzybica jest paskudna tyle lat juz minelo a ja nadal mam problemy z paznokciami. Dostalam wtedy antybiotyk i lakier do smarowania plytek paznokci.

2014-08-21 11:37

Polecam ci moczyć nóżki dziecka w wodzie a szarym mydłem myślę ,że powinno pomóc ,, dodatkowo na pewno konsultacja z lekarzem ,, często jak dziecku wrasta paznokieć to później robi się ranka i potem to już tylko maści z antybiotykiem pomagają ..warto skonsultować ,, Bardzo możliwe że wda się grzybica ,, nawet jeśli zobaczy to pediatra na pewno zapisze ci odpowiednią maść . Jeśli lekarz zaleci ci maść z antybiotykiem na zmianę bakteryjną to polecam ci Tribiotic w saszetce kupić ,, jest to malutka saszetka z maścią dla dziecka na zmiany wywołane bakteriami , jedna saszetka 1,50 ..- 3 zł zależy gdzie i jest bez recepty

2014-08-20 16:11

Tak jak radzi Angie ja bym również poszła do dermatologa bo zwykły lekarz niekoniecznie musi się poznac co to jest. Może to być objaw grzybicy skoro choroba rozprzestrzeniła się już na dwa palce. Możesz pryskac octaniseptem chore miejsce dla zdezynfekowania ale jeśli to cos poważniejszego to domowe sposoby tutaj nie pomoga. Mnie kiedyś podeszła ropa pod pazkokiec tak z niczego i zaczał schodzić paznokiec tylko nie cały tylko po bokach najpierw tak dziwnie się łuszczył płatkami odchodził az do skóry i okazało się ze to grzybica. Także lepiej tego nie lekcewazyc.

2014-08-20 12:28

Ja bym poszła do dermatologa. Nie potrzebujesz do niego skierowania, a to może być objaw np.grzybicy. Lepiej by obejrzał to ekspert od skóry moim zdaniem

2014-08-20 12:23

Jutro mamy wizyte. Bylismy z tym jeszcze u lekarza przy okazji np wizyt kontrolnych. Pani doktor kazala obserwowac obcinac pazurki tylko po kapieli ale zadnych konkretow... jutro po wizycie napisze co nam lekarka tym razem wymyslila

2014-08-20 12:10

Udaj sie z tym do innego lekarza. Nie mam pojęcia co to może być, ale oliwka na to na pewno nie pomoże.

2014-08-20 11:52

Próbowałas może z maścią z witamina A?