Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Liszajec zakaźny u dzieci

Data utworzenia : 2014-08-08 08:48 | Ostatni komentarz 2014-08-08 08:48

Magdalenamsl

3084 Odsłony
0 Komentarze

Witam ,,, Moja 4 letnia córka przechodziła dwa tygodnie temu silna anginę .Leczona była antybiotykiem , po skończeniu antybiotyku wszystko wróciło do normy jednak nie na długo po jakiś dwóch dniach wyszły jej plamy ,,,wyglądało to jak ugryzienie od komara jednak naokoło "ugryzienia była różowa plamy . Plamy zrobiły się jedna na plecach a druga na brodzie ,,, posmarowałam zmiany fenistil żel i na plecach zmiany zniknęła a na brodzie przemieniła się w ranę . Ranę tą smarowałam maścią z antybiotykiem ,jednak mimo wszystko i nie wiedząc czy dobrze robię poszłam do pediatry ,,, okazało się że córka w ramach powikłań po anginie dostała liszajec zakaźny ,,, na całe szczęście nie zdążył się rozprzestrzenić na resztę ciała bo w porę zastosowałam maść na antybiotyku ,,, pani dr kazała smarować ta samą maścią jeszcze kilka dni ,,, Piszę wam o tym by zwrócić uwagę na to jak łatwo pomylić wysypkę, ugryzienie od choroby zakaźnej i jak ważne jest aby nawet drobiazg skonsultować z lekarzem . Podaję wam link do strony w której jest więcej o liszajcu zakaźnym http://liszajec.pl