Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

PRZEPUKLINA PĘPKOWA

Data utworzenia : 2013-09-12 17:18 | Ostatni komentarz 2015-05-06 14:11

bialutka91

11545 Odsłony
29 Komentarze

W poniedziałek przy kąpieli zauważyłam, że Dominikowi ,,wyszedł" pępek. Dziś byliśmy u pediatry i stwierdziła Przepuklinę. Tłumaczyła, że to dość częsty problem u wcześniaków i że powinno się wchłonąć. Profilaktycznie kazała zaklejać pępuszek i używać pieluszek z szerokim pasem, a także kłaść dziecko na brzuszku. Na wchłonięcie przepukliny mamy rok-dwa, jeśli nie to potrzebny będzie zabieg. Jeśli przepuklina jest większa niż 2,5 cm, zabieg wykonuje się od razu, bo taka rzadko się zrasta. (nasza jest mniejsza) Pamiętam, że filipowi też troszkę wychodził pępuszek przy płaczu jak skończył 2 miesiące, i czasami przy wysiłku, ale nic nie robiliśmy i pępek na obecną chwilkę jest ładny-wklęsły. Mam nadzieję, że i tu wszystko będzie ok. Drogie mamy obserwujcie swoje maluchy bo to może wyskoczyć u dziecka w każdym wieku. Nieważne czy ma 2 miesiące, czy 3 lata. Dużo doczytałam tu: http://parenting.pl/portal/przepuklina-pepkowa-u-dzieci http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/przepuklina-u-niemowlat-jak-powstaje-jak-ja-rozpoznac-jak-sie-ja-leczy_35898.html

2015-05-06 14:11

Bardzo ciekawy wątek ,szczerze nawet nie wiedziałem o czym takim . Przy drugim dziecku będą obserwować bo jak czytam to dużo dzieci tak ma, nigdy specjalnie nie wrzuciłam uwagi pępek był zawsze ładny. Ale to ważna informacja warta zapamiętania

2015-05-05 22:05

U nas był też problem przepukliny u syna jak miał około 2 miesiące. Lekarz pediatra kazał nam zaklejać specjalnymi plastrami do przepukliny... No i tak robiliśmy. Po czym postanowiłam zasięgnąć opinii innego specjalisty, ponieważ przepuklina stawała się jeszcze większa. No i okazało się, że absolutnie nie wolno robić czegoś takiego i zaklejać pępka. A nawet jeżeli to powinna to robić osoba z doświadczeniem. No i po wizycie u specjalisty po wskazówkach układania dziecka na brzuszku jak najwięcej i nie zatykania pępuszka wchłoną się sam i pępuszek jest śliczny :-). Przyczyny powstania przepukliny nie znam bo synek i nie płakał za dużo i raczej problemów z wypróżnianiem również nie miał.

2015-05-04 22:45

U nas synek nie miał przepukliny pępkowej po porodzie. Pojawiła się dopiero jak miał ok. 1,5roku :(

2015-05-03 20:39

Starszy miał trochę i samo przeszło, a młodszy niestety wcześniak i pierścień pępka się nie zamknął. Trochę roboty przy tym było, samo kladzenie nic nie dawało. Ale zaraz mały skończy 2 lata i nawet śladu po przepuklinie nie ma.

2015-02-28 13:04

U nas nie bylo przepukliny. Nie ma sie czym martwic zaklejaj pepuszek i kladz na brzuszku moze samo zejdzie:) badz dobrej mysli:)

2015-02-28 13:02

U nas na szczęście obeszło się bez przepukliny

2015-02-28 07:38

bialutka91 nie miałas się czym martwić,mojej siostry synek też miał przepukline,zaklejała go specjalnym plastrem na przepukline,kładła często na brzuszek i samo przeszło :)

2015-02-28 01:23

Teraz juz coraz rzadziej każe sie zaklejac pępek. U nas przepuklina zeszła sama bez zaklejania i z rzadkim układaniem na brzuszku.