Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Neutropenia

Data utworzenia : 2014-08-03 20:51 | Ostatni komentarz 2014-08-07 11:07

mamavan

8355 Odsłony
3 Komentarze

Moja córka ma 15 i pół miesiąca , dostała jakis czas temu skierowanie do Hematologa z powodu nawracających wybroczyn pod oczami . Dwa miesiące temu byłyśmy tam pierwszy raz . Z wybroczynami wszystko ok po prostu taka jej uroda ale w wyniki wyszły obniżone ( jakie to dokładnie nie pamiętam bo lekarz je ma ) I co 3-4 tygodnie jeździmy na kontrole by sprawdzać czy sie zmieniają . Lekarz zabronił mi małej szczepić wiec poprosiłam o takie zaświadczenie do pediatry by kary nie dostać . Na zaświadczeniu napisano ze dziecko na razie nie może zostać zaszczepione z powodu NEUTROPENI . Mi lekarz nic nie wytłumaczył wiec nic nie wiem na jej temat .Więc moje pytanie brzmi czy może ktoś z was wie cos wiecej na ten temat , czy wasze dzieci to miały , na czym to polega , jak to sie leczy ? Do tego mała dzis gorączkuje i czy to moze miec z tym związek ??

2014-08-07 11:07

Dziękuje za tak dobre wyjaśnienie :) Przez to mała tak często jest chora - właśnie przechodzi chorobe Bostońską . No mam nadzieje ze szybko wyjdzie z tego staniu i będzie dobrze :) Dziękuje i pozdrawiam

2014-08-06 20:49

Witam Definicją neutropenii jest u dzieci zmniejszona bezwzględna liczba granulocytów obojętnochłonnych poniżej 1500/microl. Wyróżniamy postać łagodną 1500-1000/microl; poprzez umiarkowaną do ciężkiej < 500/microl. Przyczyny mogą być różne, od defektów genetycznych (neutropenie wrodzone), po nabyte, np. polekowe, poinfekcyjne, uszkodzenie szpiku przez substancje chemiczne, promieniowanie. Występuje także w kwasicach metabolicznych. Najczęściej mamy do czynienia z przejściową neutropenią u dzieci, która przemija. Należy pamiętać, że granulocyty, (odpowiednia ich ilość) są odpowiedzialne za prawidłową reakcję immunologiczną w przypadku zakażenia bakteryjnego. Ich niedobór może sprzyjać częstym, czasem ciężkim zakażeniom. Czasami infekcje przedłużają się. Jak Pani pisze, dziecko jest pod opieką hematologa, więc kontroluje liczbę granulocytów (neutrofili) i, jeżeli będzie taka konieczność, skieruje do szpitala na diagnostykę. Może Pani wejść na stronę dla rodziców dzieci z neutropenią, adres www.neutropenia.fora.pl i tam wymienić się wątpliwościami. Myślę, że stan ten przeminie ale na razie należy kontrolować liczbę granulocytów. Pozdrawiam

2014-08-04 08:55

Z więc tak ...Neutropenią nazywamy obniżenie poziomu neutrofilów we krwi poniżej normy. Istnieją trzy stopnie ,,lekki (poziom neutrofilów we krwi mieści się w granicach 1000-1500/mikrolitr krwi), średni (500-1000 neutrofilów/mikrolitr) i ciężki (gdy poziom ten spada poniżej 500/mikrolitr). Za dużo nie mogę ci doradzić bo nie znamy wyników twojego dziecka ...Jeśli leczy się u hematologa to na pewno wie on co robi jeśli chodzi o decyzję z rezygnacją ze szczepionek . Neutropenia może powstać na skutek podawania dziecku jakiś leków np. , antybiotyku . Neutropenia jest ciężka do zdiagnozowania bo zazwyczaj nie ma objawów no chyba że wystąpi jakaś infekcja i badż tak jak w przypadku twojego dziecka niepokojący objaw wybroczyny pod oczami ,,, dziecko wtedy ma badania i można stwierdzić neutropenię .. Kiedy zostanie stwierdzona przez lekarza to należy przerwać branie jakichkolwiek leków więc moim zdaniem odłożenie szzcepionek przynajmniej na razie to dobra rada lekarza . Tym bardziej że dziecko w takim stanie nie wiadomo jak by zareagowało na szczepionkę . Bardzo dobrze że poprosiłaś o zaświadczenie ,,, mi się wydaję że powinien ci je wystawić bez niczego ten Hematolog który tak zarządził ,, nas prowadzi neurolog i zawsze mi daje zaświadczenie dla pediatry o rehabilitacji i z informacja o szczepionkach które dziecko ma mieć a jakie nie ..powinien ci wystawić bez niczego , tym bardziej że myślę że jego zdanie będzie brane bardziej pod uwagę jakby co niż pediatry bo w końcu on się specjalizuje pod kątem krwi Tak mówiąc po chłopskiemu czyli bardziej zrozumiale to jak dziecko ma Neutropenię to jest bardziej podatne na złapanie jakichś infekcji bakteryjnych bądź grzybicznych , Jeśli ktoś w rodzinie ma tą chorobę to należy szczególnie zadbać o higienę i czystość . Często myć ręce choremu i innym domownikom aby obniżyć ryzyko wystąpienia infekcji ,,, oczywiście stałe kontrolowanie u specjalisty , Ograniczyć kontakt chorego z osobami które mają z nim kontakt , czasami jest nawet potrzebna hospitalizacja ale myślę że jeśli twoje dziecko jest pod opieką hematologa i macie kontrole tak jak piszesz to nie masz się czym martwić na pewno ma wszystko pod kontrolą ,,,W razie następnej kontroli nie bój się pytać lekarza jeśli masz jakieś wątpliwośći