Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Witamina K a bóle brzuszka

Data utworzenia : 2014-07-31 12:01 | Ostatni komentarz 2014-08-08 21:20

konto usunięte

3333 Odsłony
9 Komentarze

Mam takie pytanie:czy witamina K i podawanie jej noworodkowi może wpłynąć na to że malec będzie miał problemy z brzuszkiem,kolki i problemy z wypróżnianiem??Spotkałam się z taką opinią i w sumie to mnie to zaskoczyło.

2014-08-08 21:20

Witam Też słyszałam takie opinie. Grupa ekspertów, która przygotowała zalecenia zgodnie ze światowymi standardami nie podaje takich objawów jako objawy nietolerancji wit. K. Tym bardziej, że jest to witamina, która po 3 miesiącu życia jest produkowana przez florę bakteryjną jelita dziecka. Bóle brzuszka czy zaburzenia w oddawaniu stolca mogą być spowodowane inną przyczyną. Wit K podajemy malutkim wcześniakom i naszym, czasami bardzo chorym dzieciom i nie obserwujemy nietolerancji. Pozdrawiam

2014-07-31 22:39

no niestety część dzieci reaguje w taki sposób na przyjmowaną witaminę K - bóle brzuszka czy kolki, trzeba pomasować brzuszek, bo niedobór witaminy może bardziej się odbić na zdrowiu

2014-07-31 21:31

Ee mi sie wydaje ze to jakies kolejne rewelacje. Ja bym dawala nawet gdyby to powodowalo kolki, skutki niedoboru witaminy K moga byc duzo powazniejsze.

2014-07-31 21:03

Ja wcześniej się z tym nie spotklałam i nie uważam aby miało to większy wpływ na takie zachowanie dziecka . Być może twoja znajoma powinna tylko zmienić firmę z której podaje witaminkę , a może robi coś źle w trakcie jej podawania . Nie wiem jak to tam jest ale raczej nie ma to wpływu . Trzeba przyjżeć się ulotce z witamin i tam powinno pisać czy mogą wystąpić skutki uboczne oraz jak tak to jakie .

2014-07-31 15:10

Wolałabym podawać wit K mimo tego, ze sa kolki. Skutki niepodawania mogą byc duże. Zawsze mozna probowac z lekami ktore kolke złagodzą.

2014-07-31 15:05

Osoba która mi to mówiła stwierdziła,że po tym jak odstawiła witaminę problem minął,a jak wróciła po kilku dniach to od nowa.

2014-07-31 14:47

Nigdy o takim czymś nie słyszałam , także jestem zadnia że niedobór witaminy K może spowodować problemy

2014-07-31 13:40

Również nigdy nie słyszałam o takiej opinii i wątpię, iż wit. K może wywołać takie skutki uboczne. Sądzę, iż większe i gorsze skutki może wywołać niedobór wit. K, niż problemy z brzuszkiem w okresie noworodkowym czy niemowlęcym. A tak jak pisze Beata okres noworodkowy jest takim czasem, gdy te problemy występują