Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Hiperbilirubinemia

Data utworzenia : 2014-07-30 21:37 | Ostatni komentarz 2014-09-01 13:35

Barbara.Welna

6830 Odsłony
11 Komentarze

Witam, mój synek urodził się w36 tyg ciąży poprzez cesarskie cięcie, w trzeciej dobie mieliśmy wyjść ze szpitala jednak zatrzymał nas podwyższony poziom bilirubiny- 14mg/dl . Synuś leżał dobę na materacyku przepływowym i następnego dnia opuściliśmy szpital z poziomem bilirubiny 10mg/dl. Obecnie minęły trzy tyg od wyjścia do domu a Olek nadal jest żółty, wiem że żółte zabarwienie skóry zaczyna znikać od kończyn, a z buźki znika najpóźniej, jednak niepokoiły mnie żółte policzki oraz podbarwione białka oka. Pobrałam dziecku krew na poziom bilirubiny oraz morfologie. Morfologia piękna, mały się nie anemizuję , bilirubina 9.2 mg/dl. Zastanawia mnie czy poziom bilirubiny nie spada zbyt wolno? z 10mg/dl do 9,2 mg/dl w 3 tyg? karmię piersią i nie chciałabym zaprzestawać. czy u 3 tygodniowego noworodka norma jest tak jak w pierwszych dobach do 12mg/dl czy poziom powinien być znacznie niższy?

2014-07-30 22:43

eh faktycznie mialo to być pytanie do eksperta, czy da sie to jeszcze jakoś zaznaczyć? wiem że karmienie piersią nie sprzyja w tej sytuacji, należałoby przejść na mleko sztuczne bądź karmienie mieszane ale ponieważ póki co nie mam pewności czy wynik jest niepokojący pozostanę przy cycku :) martwię się tym zażółceniem powłok skórnych twarzy bo właśnie to 21 dni już minęło. Może dam synkowi jeszcze tydzień i zobaczymy

2014-07-30 22:18

Z tego co pamiętam jak kiedyś czytałam to podwyższony poziom bilirubiny u dzieci urodzonych przed wcześnie może utrzymywać się nawet do 21 dni od pierwszego dnia podwyższonego stanu. Poziom bilirubiny u twojego synka nie przekroczył 14mg/dl. więc nie raczej nie musisz się martwić że jest to żółtaczka patologiczna. jeśli masz wyniki badań to pokaż je pediatrze powinien coś doradzić. Ja mogę ci tylko polecić częste przystawianie synka do piersi bo to ponoć zmniejsza poziom bilirubiny.

2014-07-30 22:06

Barbara chyba nie zaznaczyłaś pytania do eksperta, a najlepiej by było gdyby to on się wypowiedział. Ja wiem tylko, że u dzieci karmionych piersią żółtaczka dłużej się utrzymuje, a gdy spadek bili.jest zbyt powolny czasami pediatra podejmuje decyzję o przestawieniu dziecka na kilka dni na mm.