Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Turlanie się

Data utworzenia : 2014-07-28 13:25 | Ostatni komentarz 2014-08-06 21:17

bogusiasss

3500 Odsłony
9 Komentarze

Moja córeczka ma 4 miesiące i 20 dni od 2 tyg turla się na brzuszek , robi to bardzo często i widać , że to lubi , ale problem jest w tym , że przez te 2 tyg turla się tylko na prawą stronę , na lewą nie chce pomimo tego , że stymuluje ja różnymi zabawkami . Na boczki przewraca się na obie strony .

2014-08-06 21:17

Witam Dobrze byłoby pokazać dziecko fizjoterapeucie, który oceni symetrię i zaleci ewentualne ćwiczenia. Jeżeli zdecyduje, że dziecko powinien zobaczyć neurolog (myślę, że nie będzie takiej konieczności), to pokaże Pani dziecko specjaliście. Nie jesteśmy symetryczni i często mamy jedną stronę lepszą. Natomiast, w wieku niemowlęcym należy skonsultować asymetrię z fizjoterapeutą. Może wystarczy zmiana układania dziecka lub przestawienie łóżeczka. Pozdrawaim

2014-08-01 09:28

Dziecko ma podobno 6 tygodni na opanowanie tej samej czynności w drugą stronę. Moja córka przez około 3 tygodnie przewracała się wyłącznie na prawo, a teraz czasami i na lewo jej się uda, szczególnie jak czeka tam coś ciekawego. Z kolei jak obraca się wokół własnej osi to "chodzi" tylko w lewo, bardzo rzadko w prawo. Jednak dzieciom trzeba dać czas, bo one muszą najpierw wzmocnic partie mięśniowe, które są im potrzebne. Ja bym radziła dalej stymulować dziecko, bawić się z nim i turlać je po podłodze tak delikatnie chwytem przeciwległa rączka do złączonych nóżek i taka dźwignia się robi. Dziecko ma z tego super zabawę.

2014-07-28 23:26

Moja córka też tak robiła i to dość długo , nawet u lekarza z tym byliśmy ale powiedział by jeszcze czekać . Po kilku tygodniach mała zaczęła się odwracać z brzuszka na plecy ale dalej wszystko robiła przez jedno ramie .A potem nawet nie zauważyłam jak się rozbrykała i wszystko umiała robić już przez oba . Ogólnie bardzo dobrze się rozwija a można powiedzieć ze nawet ponad normę.

2014-07-28 23:19

U nas tez tak bylo a pozniej nagle spodobalo jej sie tez turlanie w druga strone:)

2014-07-28 21:44

Bogusia zgadzam się z dziewczynami ,,,dziecko ma prawo w tym wieku częściej kulać się na jedną stronę to normalne ,,,z czasem się to unormuje ,,,trzeba się cieszyć ,żę w tym wieku już się turla :) to raczej plus

2014-07-28 20:41

Spokojnie dziecko jest jescze malutkie. Ma czas na turlanie się w obie strony. Niektóre dzieci nie turlają się do 7 miesiąca życia. Gdy twoje dziecko podrośnie i będzie miało mocniejsze mięśnie na pewno będzie turlało się też w lewo.

2014-07-28 19:57

Moja córka także jedną stronę lubi turla się na drugą ale i tak jakoś ta jedna jest dla niej wygodniejsza :)

2014-07-28 16:48

Spokojnie Bogusia, córcia ma dopiero 4mc i ma do tego prawo. Myślę,że jest jeszcze zbyt wcześnie by cokolwiek wyrokować. Mój też upodobał.sobie tylko jedną stronę, dziś ma 7mc, turla się w obie, ale i tak chętniej tylko w jednym kierunku:-)