Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Badanie krwi

Data utworzenia : 2014-07-24 23:32 | Ostatni komentarz 2014-07-28 15:43

mamabasia

5837 Odsłony
7 Komentarze

Witam , moja córeczka ma dwa latka i nie dawno przeszła zapalenie oskrzeli i miała podawany antybiotyk, po tygodniu od choroby i odstawieniu antybiotyków, dostaliśmy skierowanie na krew, Madzia ma bardzo podwyższone płytki krwi 667, ;( czy może to być spowodowane przebytą infekcją ? czy mam się tym martwić ? nasza pani doktor kazała na wszelki wypadek odrobaczyć córeczkę i za jakiś czas powtórzyć badania, dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam

2014-07-28 15:43

Witam Robaki z płytkami nie mają wiele wspólnego. Jeżeli choroba była nasilona organizm dziecka teraz jest w fazie rekonwalescencji i nadrabia z produkcją elementów morfotycznych krwi. Proszę się nie kierować jednym pomiarem. Za 3-4 tygodnie powtórzyć wynik. Jeżeli nadpłytkowość się utrzyma, można poradzić się hematologa. Myślę jednak, że jest to sytuacja przejściowa. Pozdrawiam

2014-07-26 22:08

Najczęściej płytki podwyższają sie po infekcji , u nas było to samo i mała miała kilka razy powtarzane badanie aż całkowicie wyniki były dobre . Czasami też dzieje się to z innych powodów ale raczej rzadko .Myślę ze powinnaś posłuchać swojej lekarki i za jakiś czas powtórzyć badanie krwi dziecka :)

2014-07-25 21:27

U nas tez byly podwyzszone mocno plytki lasnie po infekcji, pozniej stopniowo spadaly, takze glowa do gory. Potworz badanie ale dopiero za kilka tygodni, wczesniej nie ma sensu.

2014-07-25 18:09

Taka trombocytoza może być wynikiem infekcji, ale dla pewności powtórzylabym badanie, by wykluczyć inne przyczyny... Mamabasia zdróweczka dla Twojego ślicznego Aniołeczka!!!

2014-07-25 11:19

Nie mogę jednoznacznie stwierdzić z czego to wynika. Najlepiej jest powtórzyć badania.

2014-07-25 10:16

Powtórz badania moja córka miała podwyższone płytki spowodowane było to infekcją którą miała i ząbkowanie ale wiadomo każda sytuacja inna jest

2014-07-25 09:01

mamabasia 667 to bardzo wysoki wynik jak płytek jest za mało to da się to podwyższyć dietą ale jak jest ich za dużo to jest większy problem ,,, Czy jest to wynikiem infekcji ,,, nie wiem czy jest wynikiem ale na pewno przyczyniło się w jakiś sposób do tego że wynik jest taki a nie inny , Oczywiście wyniki należy kontrolować i muszą koniecznie za jakiś czas zostać powtórzone ,, Takich wyników u 2 letniego dziecka nie można bagatelizować , myślę że odrobaczenie córki do dobry pomysł nie zaszkodzi a pani dr na pewno patrząc na wynik i radząc to wie co robić ,, nam tu na forum ciężko cokolwiek więcej powiedzieć bo to tylko jeden wynik a nie znamy innych wskaźników badania krwi ,,, na pewno ekspert może powiedzieć więcej na ten temat i coś ci doradzić ,, :) życzę zdrówka