Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Zaparcia u niemowląt

Data utworzenia : 2013-02-10 21:07 | Ostatni komentarz 2015-05-11 21:49

mamuśka

57910 Odsłony
57 Komentarze

Czyli jak w temacie, zdarzają się na różnym etapie niemowlęctwa, chciałabym szczególnie skupić się właśnie na niemowlętach gdyż starszym dzieciom możemy pomóc w różnoraki sposób, natomiast z niemowlętami mamy ograniczone pole działania. Czy waszym pociechom się zdarzały? Jak sobie z nimi radziłyście? ----- Monika-M: karmię córeczkę (ma 2 miesiące) sztucznie i już 3 razy zmieniłam mleko(Bebiko1,NAN PRO a teraz mamy Gerber) ale bez skutecznie mała sama kupki nie zrobi ;( wcześniej pomagaliśmy jej termometrem ale lekarka nam to odradziła bo dzieci podobno bardzo szybko sie do tego przyzwyczajają i same kupki nie chcą robić;( teraz wygląda to tak że mała zrobi kupkę ale podaję jej czopek glicerynowy i delikatnie przyciskam nóżki do brzuszka i jakoś "leci" i nie wiem czy to wina mleka czy może mała już się do naszej ingerencji przyzwyczaiła i sama nie zamierza się wysilić??? [wątek zamknięty Zapraszamy do nowszego wątku "Zaparcia" - http://lovi.pl/pl/forum/6/4505 Tutaj też prosimy o dodawanie tematycznych komentarzy. Redakcja LOVI]

2015-05-11 21:49

Zapraszamy do nowszego wątku Zaparcia - http://lovi.pl/pl/forum/6/4505

2014-03-11 14:47

U nas zaparcia zdarzyły się 2 razy pierwszy raz pod w 3 miesiącu życia ponieważ mała była na mm a nie chciała w ogóle pić włożyłam jej wtedy pół czopka glicerynowego dla dzieci czyli te mniejsze i w 5 min było po sprawie po tym incydencie starałam ją się raz dziennie przed podaniem mleka czyli na głodniaka podać 100 ml herbatki z kopru włoskiego i wypijała drugi raz nam się zdarzyło jak za rada pediatry zaczęliśmy do mm dodawać kleiku bo słabo przybierała na wadze to było też w 3 mcu jeszcze i tym razem również pomógł nam czopek... jednak trzeba uważać aby ich za często nie używać żeby nie przyzwyczaić organizmu dziecka do pomocy przy wypróżnieniach

2014-03-06 12:30

Wszystko zależne oczywiście od wieku, ze starszym dzieckiem jest na pewno łatwiej soczek jabłkowo marchewkowy ze świeżo wyciśniętych owoców czy surówka z marchewki i już trawienie jest inne;) dobre są również wspomniane owoce suszone jak śliwki czy rodzynki, można je dodać do porannej owsianki czy kaszki wzbogacą nie tylko smakiem ale witaminami poranny posiłek, Jogurty naturalne również warto po nie sięgać, są dużo lepsze od owocowych a zawsze możemy je wzbogacić smakiem owoców dodając to co obecnie mamy w domu w okresie zatwardzeń lepiej unikać bananów, ryżu makaronu czy jabłek duszonych

2014-03-06 10:12

u nas zaparcia mineły dopiero po wprowadzeniu słoiczków ...obiadki dostawał 2 razy dziennie po okolo 4 dniach K.zaczał robic kupke co 2,3 dni a potem juz co 2 i w konczu przyszla kolej na kupki raz a nawet 2 razy dziennie . Podawalam po 2 sloiki dziennie sliwek , soki ze sliwek , jablko tarte i soki ..niestety na nas nie dzialalo ..szczerze to nawet czopek zawiodl .. Kazdy dzidzius jest inny ale te rady ktore mamy tu wypisaly sa oczywiscie sprawdzone ...wszystkiego trzeba probowac ...Powiem wam ze jednego razu gdy kupki nie bylo dni dałam jabłko i odrobine wody ... cale szczescie brzuch nie rozbolal ...ale kupki tez nie bylo ..dodam ze kacpi miał niespelna 4 msc jak dostal pierwsza marchewke ze sloika na polecenie P.dr

2014-03-05 14:26

dariolka u nas sok jabłkowy ma takie zastosowanie;) a śliwki na dorosłego i na dzieci poskutkują

2014-03-05 09:07

u nas zaparcia puszczały po wypiciu dużej ilości soku pomarańczowego-ta metoda jeszcze najczęściej się sprawdzała

2014-03-04 10:36

Bardzo polecam suszone śliwki dla starszych a dla dzieci może być gerberek śliwka super. Testowałam na Jasiu jak miał problem z brzuszkiem i brakiem kupki

2014-03-04 10:32

ja ostatnio u mojego synka zaobserwowałam, że świetnie działa na niego jabłko no i śliwki