Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Skolioza kręgosłupa - W jakim wieku się pojawia? Przyczyny powstania ,leczenie .

Data utworzenia : 2014-07-13 13:32 | Ostatni komentarz 2014-07-27 20:40

Magdalenamsl

9355 Odsłony
32 Komentarze

Skolioza jest często spotykaną wadą postawy u dzieci . Bilans czy zwykła wizyta u pediatry jest w stanie wykryć tą wadę . Leczenie należy zacząć , kiedy tylko zauważymy zmiany ... nierówne łopatki , jedno ramię niżej niż drugie , nierówność trójkątów nad miednicą - takie szczegóły pozwalają nam zdiagnozować skrzywienie kręgosłupa ...Długotrwała rehabilitacja , basen , lampy dają szansę na poprawę ... jednak czy zawsze tak jest ?? Dzieciom w wieku 5-12 lat ciężko jest wytłumaczyć ,że codzienne ćwiczenia , siedzenie , prosto czy noszenie plecaka na obu ramionach a nie ja jednym jest bardzo ważne ... jak to dziecku przetłumaczyć ?? Czy w ogóle się da ?? Zapraszam do dyskusji :)

2014-07-14 14:18

Masz rację ostatnio byliśmy na komuni to 3 komórki dostał ,,,a ja się pytam po co ośmiolatkowi ,,,po co ???

2014-07-14 11:46

Więcej wiedzą od nas mojej koleżanki syn ma 3 lata i telefon dotykowy biegle obsługuje trochę to wina rodziców ponieważ za naszych czasów jak się bajkę Reksio obejrzało to pociecha była na cały dzień , wiadomo teraz jest lżej nam rodzicom chować dzieci ale są 2 strony medalu dawniejszego i nowoczesnego życia

2014-07-14 10:50

E, Nowak jak mój bratanek się bawi tabletem to nawet jak nie nadążam :) racja

2014-07-14 08:59

Niech więcej dzieciaczkom dają książek i to w dużych formatach bo za mało mają , czemu nie ma takich półek jak w szkołach w Anglii , z resztą dawniej dzieci nie spędzały wolnego czasu przed tv komputerem a teraz mój siostrzeniec 7 lat i tylko tablet w ręcach gdzie dawniejsze zabawy podwórkowe się podziały

2014-07-13 22:25

kasik skolioza kręgosłupa może być od złej postawy , dźwigania , zbyt częstego siedzenia w jednej pozycji ,, czyli ogólnie przyjmowaniu zlej postawy może też być obciążeniem genetycznym ,,,a kilka procent dzieci ma skoliozę z nie wyjaśnionych przyczyn :).... jak chodziłam na rehabilitację 8 lat i jestem tym ostatnim przypadkiem ,, tak mnie określił pan dr ,,, po tylu latach :)

2014-07-13 22:20

My jak byliśmy na bilansie 4latka pediatra zauważya, że syn ma tendencję do garbienia się. Kazała chodzić mu po domu z kijkiem pomiędzy łopatkami i robimy takie ćwiczenie codziennie. Chodzi też 3 razy w tygodniu na basen. Nie wiem skąd to się wzięło, jest dzieckiem bardzo ruchliwym, w miejscu nie usiedzi, no chyba że to dziedziczne, bo ja miałam skolioze i całą podstawówkę chodziłam na zajęcia korekcyjne....

2014-07-13 21:29

Mój bratanek dopiero co do zerówki chodzi a już ma skoliozę ... jest bardzo aktywny ,,,dużo biega i jeździ na rowerze , E , Nowak dzięki teraz jak idą ze szkoły to wyglądają jakby z cegłami w plecaku szli :) ze mnie się śmiali że dobrze że mam taki ciężki plecak bo mnie wiatr nie porwie i skolioza gotowa

2014-07-13 14:42

Skolioza jest coraz bardziej powszechna u dzieci ale nie dziwię się że maluchy ją mają ponieważ plecaki do szkoły są większe od nich i bardzo ciężkie do tego więcej siedzą przed tv i komputerem