Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Skolioza kręgosłupa - W jakim wieku się pojawia? Przyczyny powstania ,leczenie .

Data utworzenia : 2014-07-13 13:32 | Ostatni komentarz 2014-07-27 20:40

Magdalenamsl

9356 Odsłony
32 Komentarze

Skolioza jest często spotykaną wadą postawy u dzieci . Bilans czy zwykła wizyta u pediatry jest w stanie wykryć tą wadę . Leczenie należy zacząć , kiedy tylko zauważymy zmiany ... nierówne łopatki , jedno ramię niżej niż drugie , nierówność trójkątów nad miednicą - takie szczegóły pozwalają nam zdiagnozować skrzywienie kręgosłupa ...Długotrwała rehabilitacja , basen , lampy dają szansę na poprawę ... jednak czy zawsze tak jest ?? Dzieciom w wieku 5-12 lat ciężko jest wytłumaczyć ,że codzienne ćwiczenia , siedzenie , prosto czy noszenie plecaka na obu ramionach a nie ja jednym jest bardzo ważne ... jak to dziecku przetłumaczyć ?? Czy w ogóle się da ?? Zapraszam do dyskusji :)

2014-07-27 20:40

U nas basen to te tylko we własnym zakresie, i mąż chodzi ze starszym dwa razy w tygodniu. Ja niestety za basenami nie przepadam, choć pewnie pomogłyby mi na ból pleców....

2014-07-27 20:34

U nas niestety nic takiego nie ma :( ... a szkoda .

2014-07-27 20:32

U nas było tak, że dzieci jeździły raz w tygodniu na basen. Zawsze dwie klasy a i b. Uczyli się pływać i byli podzieleni na 2 grupy, bardziej i mniej zaawansowaną. Dzięki tym zajęciom dzieci nie mają tak dużych problemów z kręgosłupem.

2014-07-27 20:28

A u nas w szkole właśnie jest z tym duży problem ,,,zwłaszcza już u takich malców 7-10 letnich ,,, W ostatnich latach jest lepiej w miastach bo wprowadzono zajęcia na basenie darmowe co bardzo dzieciom pomaga zwalczyć skoliozę ,,,ale gorzej jest na wsiach ,, u nas na basen dzieci jadą ze szkoły rzadko ,,,a jak mają jechać to znowu nie ma chętnych ,,,,ale jak już jada to raz na pół roku i nie ma porównania z zajęciami w mieście ,,, w mieście jak basen jest obowiązkowy to dzieci się uczą i pływają a jak na wsi nie ma basenu i dzieci jadą to przedział wiekowy jest ogromy ,,,czasami 7 -14 lat i dzieci zamiast pływać to się pluskają i to nic nie daje,,, szkoda każda szkoła powinna mieć basen i darmowe zajęcia ,,,, było by super i problem był by na pewno mniejszy ,,,,

2014-07-26 20:45

Kasik moja córka kontaktuje się z większością osób z podstawówki i wiem, że teraz nie mają problemów. Nasza szkoła organizowała im gimnastykę i wyjazdy na basen. Dzięki temu większość teraz jest zdrowa. To oczywiście w większości nie były poważne przypadki. Kasik i to już nie są takie dzieci bo mają po 18 lat. Nie wiem jak sprawy sie mają u młodszych dzieci.

2014-07-26 20:20

Beata jednak ja się nie zgadzam z tym stwierdzeniem. Właśnie większość dzieci ma teraz problemy z kręgosłupem, raz że plecaki do szkoły dzwigają dwa, że źle siedza, gdy np.oglądają tv albo grają na komputerze, trzy, że rodzice rzadko.zwracaja uwagę na złą postawę dziecka....przykładów jest mnóstwo.

2014-07-26 12:21

Ja nigdy nie miałam problemu, tak samo moja córka. Ale wiem, że praktycznie cała jej klasa chodziła na gimnastykę korekcyjną. Większość dzieci nie ma teraz problemu z kręgosłupem.

2014-07-25 21:33

Samo to nigdy nie przejdzie:) Ja jako dziecko 7 letnie rowniez mialam skolioze, jeden bark wyzej, chodzilam na gimnastyke korekcyjna i jakies cwiczenia i udalo sie mnie naprostowac, do dzis nie ma sladu po tym:) Ale tez pilnuje sie, nie garbie.