Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

zatkany nos bez kataru z wysoką gorączką

Data utworzenia : 2014-07-09 08:52 | Ostatni komentarz 2014-07-10 16:55

gaba85

8681 Odsłony
9 Komentarze

Zaczęło sie od zapalenia oskrzeli które wyleczyliśmy został katar i mokry kaszel. Muszę dodać ze Oskar ma nie tolerancje na białko krowie w związku z czym lekarka każdą chorobe przypisuje alergi. Dostalismy na kaszel Ketotifen i tyle. W weekend go przeczysciło lekarka dodała środek na flore bakteryjną jelit. Oczywiście od weekendu stan podgorączkowy który w środe zamienił sie w czterdzieści stopni. Lekarka skwitowała nas ze to ma trzydniówke jesli mu nie przejdzie do piatku to możemy przyjechać i przepisała syropek na kaszel bo jednak brzytko kaszle. Ci lekarze to porażka jakaś co jeden to gorszy a dziecko spać nie może bo ma zatkany nos bez żadnej wydzieliny i oczywiście gorączkę prosze pomuzcie mielicie też taki przypadek. bo moje dziecko już zawsze wyszystko bedzie miało na tle alergicznym :(

2014-07-10 16:55

Gaba, a czy byłaś z synkiem na konsultacji u alergologa?

2014-07-10 14:10

Jeśli Oskarek ma 11 miesięcy to może używać tych syropów , które ci poleciłam . Nosek być może ma zatkany od jakiegoś czynnika , który go uczula ... pościel , perfum roztocza ... ale gorączka na pewno nie jest od alergii .Zazwyczaj dziecko ,które jest uczulone na mleko jest alergikiem także na inne produkty badż pyłki i tak jak piszesz problem się nasila kiedy trzeba wprowadzić nowe produkty .Wiele mam ma ten sam problem a mianowicie zbyt póżno zdiagnozowana alergia . Wysypka nie zawsze musi oznaczać skazę białkową dlatego lekarze wstrzymują się jakiś czas zanim polecą zmienić mleko ,,,złaszcza takim kobietą , które karmią piersią . Moją córke tak dużo rzeczy uczula że czasami musimy opróżnić jej pokój praktycznie do zera ... zero maskotek , kwiatow , dywanów .uważamy na to by wszystkie ciuszki były prane w jej proszku ..jak jestem cały dzień w domu to nie używam żadnych perfum ani dezodorantów

2014-07-10 14:02

a co z gorączką ?? ustabilizowała się ?

2014-07-10 13:48

do nosa psikam woda morska robie inhalacje solą fizjologiczna oraz nebudem ale nic nie pomaga

2014-07-10 13:46

W tej chwili ma 11 miesiecy alergie ma od 3 miesiąca po zmanie lekarza stwierdzoną w 5 miesiącu (poprzedni lekarz upierał sie ze nic nie można zrobić z wysypką tylko smarować). W 5 miesiącu po zmiane lekarza zostało odrazu przepisane mleko i wszystko sie uspokoiło oczywiście do momentu wprowadzania nowych pokarmów

2014-07-09 10:47

Piszesz że Oskarek ma wysoką gorączkę i nie może spać w nocy ,,,możesz go leciutko oklepywać tylko LECIUTKO :D.... nie zaszkodzi a na pewno na pomoże na flegmę , która mu zalega ...Na noc możesz podać mu sinecod w kroplach ...on jest już od 6 miesiąca życia i jest bardzo dobry ,,,hamuje odruch kaszlowy i można go podawać w przypadku mokrego kaszlu TYLKO NA NOC PRZED SPANIEM żeby dziecko mogło przespać noc . Jeśli kaszel jest wywołany alergią albo suchym powietrzem w mieszkaniu ( w co wątpie) to pomóc powinny mokre ręczniki na kaloryferze albo nawilżacz powietrza :) Jak długo ma gorączkę bo to mnie niepokoi ?? Jeśli gorączka mimo dawania leków na obniżenie utrzymuje się ponad tydzień to należy podać antybiotyk ,,, być może ten stan jest spowodowany działaniem jakiejś bakterii albo jest to niewyleczone zapalenie oskrzeli które się cofa z powodu zbyt szybkiego odstawienia leków ...na razie nic więcej nie mogę ci napisać ,,,musze poczekać na twoje odp dotyczące wieku i gorączki ... :)

2014-07-09 10:39

Gabi ja ci powiem tak ...moja córka jest silna alergiczka i też jest uczulona między innymi na mleko.... z tego co piszesz ( choć podkreślam że lekarzem nie jestem i pisze tylko na podstawie swoich doświadczeń i obserwacji) to mi to nie wygląda na kaszel spowodowany alergią ,,, Przeważnie kaszel alergiczny jest suchy a nie mokry ,,, mokry kaszel na moje to pozostałości po tym zapaleniu oskrzeli . Jeśli twój synek ma zatkany nos to musisz jak najczęściej czyścić mu nosek wodą morską ... jeśli nie ma żadnej wydzieliny to i nos jest mocno zapchany to w żadnym wypadku nie używaj specyfików typu Nasivin bo to tylko nos zatka mu jeszcze bardziej .Zdaje sobie sprawę że czyszczenie noska i ciągłe psikanie w nosek powoduje często szał i szarpaninę z dzieckiem dlatego polecę ci też inna metodę ,,, bardzo fajnie na przeczyszczenie noska działają inhalację z roztworu soli fizjologicznej . Nebulizator posiada takie maseczki dla dzieci małe i inhalacja nie powinna stwarzać problemu ..no może na początku jak dziecko nie wie do czego to służy ale jak się przyzwyczai to póżniej takie inhalacje przy infekcjach bardzo pomagają ...no i przynajmniej wiemy że nie wywołamy u dziecka krwawienia z noska które może powstać przy częstym czyszczeniu noska za pomocą gruszki. Jak długo trwa gorączka?? Wydaje mi się że to może być bardziej jakiś wirus niż alergia od alergii nie ma wysokiej gorączki ..Ja bym bardziej doradzała twojemu synkowi inhalacje np. z pulmicortu ...ten lek zawiera sterydy ale jest zapisywany dla dzieci z astmą oskrzelową i przy zapaleniu oskrzeli też ..problem w tym że jest na receptę a jak widać twój lekarz jest kompletnie innego zdania ...Moja córka ma czasami kaszel wywołany alergią poznaje go po tym że kaszel ten jest sporadyczny i zazwyczaj występuje w nocy ,,, zakaszlnie np. 7 razy w nocy a rano jest po kaszlu zazwyczaj towarzyszy temu wysypka ,,,nigdy nie miała przy kaszlu od alergii gorączki ..,,..Co do leków to jaki syrop dostałaś ?? Ja polecam ci na mokry kaszel Flegaminę ,,,dobry jest też Prospan albo ja daję Mucosolwan ale tez w postaci inhalacji ...nie wiem czy Oskarek je może bo nie znam wieku dziecka ...

2014-07-09 10:21

I już jestem :) gaba85 ja lekarzem nie jestem ale mi z tego po piszesz nie wygląda na kaszel od alergii .Możesz mi coś więcej napisać ,,np. , w jakim Oskarek jest wieku i od kiedy ma stwierdzona alergię i od kiedy ma zmienione mleko ? no i jak przechodził to zapalenie ??