Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Uszy - dziecko wsadza palce do uszu

Data utworzenia : 2014-07-08 11:52 | Ostatni komentarz 2014-07-10 22:36

A.Smaga

27095 Odsłony
29 Komentarze

Drogie mamy i Dr. mój synek ma 10 mies i cały czas wkłada palce do uszu i strasznie sobie tam gmera do tego stopnia że robi sobie rany byłam już u pediatry i otolaryngologa (wcześniej 3 tyg był leczony antybiotykami) i dowiedziałam się tylko tyle że samo mu minie i faktycznie że uszka są brzydkie w środku.. Tyle to wiem sama dodam że zawsze zbiega się to z zębami ,nie wiem co już robić czy któraś z was miała też taki problem?!

2014-07-08 18:21

Zęby u nas wychodzą i przestają problem z uszkami jest nawet kiedy mały nie okazuje wychodzenia zębów. Laryngolog mu nadmuchiwała uszka bo miał niby sklejone. Czasem jest tak że nic nie okazuje nie ciągnie za nie a czasem jest potworny krzyk nie da się dotknąć położyć, a laryngolog u której byliśmy cały czas na mówi że uszy nie są powiązane z wychodzeniem zębów i kazała czekać nam 3 mies i niby samo mu przejdzie ale nie przechodzi. Dodam tylko że w momencie pojawienia się małego kataru to i od razu gorzej z uszami... Miał też robione badania na alergię i na stany zapalne no i wszystko wyszło ok tylko grzebanie i ciągnięcie zostało...

2014-07-08 14:02

Skoro uszka są jeszcze brzydkie w środku, nie zaleczone a stan jest zapalny albo po zapalny a lekarz nic z tym nie robi a ja bym takiego lekarza zmieniła - nie zaleczone zapalenie może się ciągnąć przez całe życie. Od razu wybrałabym jakiegoś dobrego laryngologa dziecięcego, aby obejrzał uszka. Faktycznie, dzieci ciągną się za uszy przy wychodzeniu ząbków - mój synek tak ma. W sumie ciągnie i drapie te biedne uszka prawie nie przerwanie od pół roku (a ma 11 miesięcy), lecz.. Nic nie da się z tym zrobić tylko przeczekać wszystkie ząbki i pilnować, by dziecko się nie drapało/nie ciągnęło. Sama byłam z takim zadrapaniem uszka w szpitalu, bo było ono w środku i sączyła się krew - synek zrobił to sobie w nocy, przez sen. Byłam bardzo wystraszona ale na całe szczęście to nie było żadne zapalenie itp. tylko zadrapanie, które wystarczyło odkażać patyczkiem nasączonym Octeniseptem.

2014-07-08 13:25

Może dziecko przebywa w przeciągach lub na wietrze z odkrytymi uszkami. Jest też możliwość, że twoje dziecko właśnie tak reaguje na ząbki. Jeśli to się uspokaja po przebiciu się ząbków to według mnie nie ma powodów do niepokoju.

2014-07-08 12:43

Jeśli maluszek drapie się po uszku i wkłada paluszki do środka to może mieć zapalenie przewodu słuchowego które może być spowodowane dostaniem się do ucha wody np podczas kąpieli. Takiego zapalenia nie można lekceważyć i trzeba skontaktować się z lekarzem. Radzę pójść jeszcze raz do lekarza i powiedzieć mu o swoich podejrzeniach, poproś go o skierowanie na badanie oraz na wykonanie posiewu żeby sprawdzić jakie bakterie mogą atakować uszko synka.

2014-07-08 12:12

Hmm, może to faktycznie na ząbki? Niektóre dzieci tak mają, że łapią, drapią sobie uszka, a potem zaraz się ząbki pojawiają:-) Jeśli maluch nie płacze przy tym, nie jest nerwowy to nie ma powodów do obaw, możesz jeszcze sprawdzić czy malucha boli uszko, łapiąc za nie albo delikatnie zatykając. Jeśli nie zapłacze, nie skrzywi się to znaczy, że uszko nie boli i to jednak na ząbki:-)