Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

powody częstego wypróżniania się

Data utworzenia : 2014-07-07 16:45 | Ostatni komentarz 2014-07-08 22:39

leila

3262 Odsłony
12 Komentarze

Mikołaj ma 8 miesięcy od kilku dni dość często się wypróżnia, tzn robi kupkę 4-5 razy dziennie. Dziwi mnie to ponieważ do pewnego momentu były kupki raz na 5 dni potem jak zaczęłam wprowadzać zupki i deserki to była raz dziennie a teraz jest ich 4-5 czy to normalne ? czy może mieć na to wpływ zmiana mleka z 1 na 2 ? Dodam, że karmiony częściowo mlekiem moim (jest go więcej) a częściowo mm. MM podaję w proporcji 1:1 - Bebiko1 i Bebiko2. Kupki są żółte i dość rzadkie. Nie mam pojęcia jak często robią kupki inne dzieci dlatego pytam Was ;)

2014-07-07 21:35

Może dziecko jest uczulone na jakiś produkt stały i w ten sposób to się objawia.

2014-07-07 18:47

Mleko 2 zaczęłam wprowadzać wcześniej ale tak myślałam, że może teraz się to wyregulowało i właśnie nie wiem czy to problem, że robi tyle kupek? Może to normalne dlatego pytam Was jak mają wasze dzieciaki. W najbliższym czasie idę z jego siostrą do szczepienia więc zapytam pediatry ale w sumie chciałam poczytać Wasze opinie może się trochę uspokoić ;)

2014-07-07 18:30

Moje dziecko ma 7,5 mca i odkąd wprowadziliśmy pokarmy stałe tez robi więcej kupek ale maja taka normalna konsystencje nie sa rzadkie. Większa ilość kupek może być spowodowana stałymi pokarmami które nie trawią się tak łatwo jak mleko mamy- mleko kobiece dziecko trawi w ok 98%, Z pokarmów stałych jest więcej resztek pokarmowych które niestrawione przechodzą do kału i to może być ta przyczyna. Moje dziecko obecnie robi ok 3-4 kupek dziennie i pediatra powiedział ze jest wszystko ok. Czasami jest ich mniej zależy to od dnia. Ale tak jak mówi kasik może faktycznie u was jest to przez zmianę mleka. Często objawem sporej ilosci luźnych kupek mogą być żeby zwłaszcza jeśli dziecko dodatkowo jest niespokojne. Chyba najlepiej byłoby to skonsultować z pediatra. A od kiedy wprowadziłaś to następne mleko i czy to od tamtej pory pojawił się ten problem.

2014-07-07 17:04

http://lovi.pl/pl/forum/6/2904 może tutaj znajdziesz coś interesującego. Przyczyną może być zmiana mleka, najlepiej udać się z dzieckiem do pediatry ponieważ częstotliwość kupek jest niepokojąca, a dziecko może się odwodnić.