Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

powody częstego wypróżniania się

Data utworzenia : 2014-07-07 16:45 | Ostatni komentarz 2014-07-08 22:39

leila

3261 Odsłony
12 Komentarze

Mikołaj ma 8 miesięcy od kilku dni dość często się wypróżnia, tzn robi kupkę 4-5 razy dziennie. Dziwi mnie to ponieważ do pewnego momentu były kupki raz na 5 dni potem jak zaczęłam wprowadzać zupki i deserki to była raz dziennie a teraz jest ich 4-5 czy to normalne ? czy może mieć na to wpływ zmiana mleka z 1 na 2 ? Dodam, że karmiony częściowo mlekiem moim (jest go więcej) a częściowo mm. MM podaję w proporcji 1:1 - Bebiko1 i Bebiko2. Kupki są żółte i dość rzadkie. Nie mam pojęcia jak często robią kupki inne dzieci dlatego pytam Was ;)

2014-07-08 22:39

oj leila ja już myślałam że to rotawirus bo tak przez nią przelatywało ale bratowa i teściowa jak tylko zobaczyły to mówiły że ich dzieci też tak miały od zębów ,,,poza biegunkami była cała happy ale masz rację pieluch poszło hoooh oooooooooo :P

2014-07-08 13:23

Tak przy ząbkowaniu tez może pojawić się biegunka. Spróbuj podać Acidolac na unormowanie kupek. Podawaj marchewki. Teraz raczej nie dawaj dziecku jabłek, ponieważ po nich kupki będą jeszcze rzadsze.

2014-07-08 10:25

No tak ząbków jeszcze nie ma ale ja myślałam że to wszystko ciut krócej trwa(kilka dni) .. :D a tu piszesz, że miesiąc ??? 10 kup ?? aha to chyba muszę uzbroić się w cierpliwość ;D i zakupić jakiś duży pak pieluch hehe

2014-07-08 08:37

Matro dziecko nie musi mieć widocznych ząbków żeby mieć biegunkę od ząbkowania ,,, zanim zęby się przebiją dziecko może mieć biegunkę ... Leila częste kupy mogą być powodem alergii , może to być reakcja na zmianę mleka ale może to być tez zapowiedź wychodzących ząbków.. Bardzo często podczas ząbkowaniu towarzyszy tzn" biegunka ząbkowa "przynajmniej u nas tak to nazywamy , dziecko może robić nawet 10 kup dziennie ,,u mojej córci w wieku 6, 5 miesiąca pojawiła się biegunka ,,, co zjadła to przelatywało przez nią ,,,biegunka trwała prawie miesiąc .. dawałam jej kleik ryżowy na zespolenie się kupki , marchew i elektrolity żeby się nie odwodniła ( acidolac) .Biegunka była spowodowana w jej przypadku ząbkowaniem ,,, teraz ma śliczne dwa ząbki na dole :) Twój synek ma już 8 miesięcy więc bardzo możliwe że to od zębów :)

2014-07-08 05:54

Leila a dziecko ma już jakieś ząbki? Dodatkowo jest marudne wiec może za jakiś czas mogą one się przebić przez dziąsła mimo ze nie sa rozpulchnione ani spuchnięte.

2014-07-07 22:58

Aha tak późno? bo właśnie myślałam, że może zęby ale nic tam nie czuć pod palcem, dziąsła nie są spuchnięte. Mały do tego jest bardziej marudny niż zwykle.

2014-07-07 22:28

u nas były to zęby, częste kupy, rzadkie, po ok 2 tygodniach od skończenia tych kup popjawiały się zęby

2014-07-07 22:07

Tylko, że nie wprowadzałam nic innego niż do tej pory jedli. Sama też jem praktycznie cały czas to samo. Gotuję im sama zupki i robię deserki także też wiem, że skład jest ten sam.