Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Krwawiący pępek u noworodka

Data utworzenia : 2014-07-07 15:33 | Ostatni komentarz 2014-07-25 21:49

Proud Mommy

104446 Odsłony
16 Komentarze

Pani Doktor, mojej córce kikut pępowinowy odpadł po pierwszym tygodniu życia. Pępek jest pielęgnowany wg zaleceń położnej, ale mimo to podkrwawia. Dzisiaj mija 9. dzień po odpadnięciu kikuta, a pępek nadal nosi ślady zaschniętej krwi. Doradzono mi jego pielęgnację fioletem, ale nie wiem, czy to bezpieczne. Nasz pediatra obecnie przebywa na dwutygodniowym urlopie. Czy mogłaby mi Pani Doktor coś doradzić?

2014-07-08 12:13

tak, już chyba zrobiłam wszystko poza tym spirytem...

2014-07-08 05:57

OJ z tym spirytusem 95% to bym uważała bo na rankę to jak żywy ogień. Może spróbuj więcej go wietrzyć i przemywać patyczkiem ze spirytusem skoro leco nie pomaga.

2014-07-07 22:45

Proud u nas długo się sączył i położna co tydzień na wizycie go oglądała. A wietrzysz ten pępuszek?

2014-07-07 22:38

Lać spirytus salicylowy i wycierać patyczkiem do uszu to kazała mi położna. Z kolei ostatnio poradzono mi spirytus 95%, ale wolę się tego nie podejmować. Dziś jakby nie podkrwawiał, ale już mieliśmy wcześniej takie dni, że myśleliśmy, że to już koniec problemu, a następnego dnia znowu była zaschnięta krew.

2014-07-07 22:35

A nam Pani z apteki doradziła kupić spirytus w sklepie i sama nam rozrobiła do odpowiedniego stężenia przy starszej córce. U mlodego też pępuszek się sączył, ale udało się wygoić go po 3 tyg.używania octeniseptu. Teraz nie zaleca się gencjany bo nie widać co się dzieje z pępuszkiem, bo wszystko jest fioletowe.

2014-07-07 21:17

Proud u nas jak Karolinie długo goił się pępek to lekarka przepisała nam 70% spirytus robiony w aptece na receptę. Zapłaciliśmy za niego jak za zboże, ale fakt faktem po trzech dniach było po kłopocie. Waciki nasączone spirytusem w naszym przypadku się nie sprawdziły bo były za duże, a ja musiałam wpuszczać spirytus do pępka i wycierać go patyczkiem do uszu.

2014-07-07 18:37

U nas to nie działa. Były gaziki leko, jest spirytus salicylowy i octenisept naprzemiennie. No i czekamy...

2014-07-07 18:23

U nas jak pokrwawiał pępuszek lekarz zalecił raz dziennie maksymalnie dwa jak jest dużo tej krwi smarować go takim gotowym wacikiem nasączonym 70%spirytusem. Gazik nazywa się leco i jest jednorazowy zapakowany hermetycznie aby nie wysychał. Miałam stosować go ok 5 dni aby przypalić naczynko które podkrwawia. Po ok 4 dniach pępuszek się super wygoił